Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 162cm magas 50kg -os keskeny...

162cm magas 50kg -os keskeny csipoju no vagyok, nehezen fogok szulni?

Figyelt kérdés
Meg csak tervezzuk a babat, de megremitenek az olyan tortenetek, hogy kismamak szuleskor szanaszet repedtek es alig jott ki a gyerek meg hogy a gyerek is serult stb. En kicsinek szamitok? Eleg nehez elkepzelni, hogy nekem onnan ki tud jonni egy atlagos meretu baba. :) Bocs ha butasag!
2014. okt. 28. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
157 cm magas, versenysúlyban szintén ötven kg körüli, keskeny csípőjű nő vagyok szintén, vagyis most éppen nem olyan keskeny, mert a 6. hónapban vagyok. Szültem mindenféle sérülés nélkül és tényleg csak egy öltésnyi gátmetszéssel egy 3850 g - os babát :) Na jó, elég sokat vajúdtam vele, de sikerült, és nem repedt semmim. Pedig VBAC volt :) (Tesó előtte magzati okokból lett sürgősségi császár.) Most se lesz kisebb a baba szerintem, de remélem, ismét tudok hüvelyi úton szülni, és talán kicsit gyorsabb is lesz. Szerintem nem ezen múlik :)
2014. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! De akkor mi az amin mulik? megszeretnek mindent tenni, hogy serules nelkul megusszuk!
2014. okt. 28. 16:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Huh, nehéz kérdés... A teljesség igénye nélkül néhány javaslat: már a tervezés időszakában a mozgás fontos, főleg a hajlékonyságot fokozó mozgásformák, mint a jóga és a pilates - ez inkább a várandósság előtti szakaszban, a várandósság alatt inkább kismama jóga a javasolt. A babád ugyanis belülről megpróbálja széttolni a medencédet, és általában sikerül is neki. Könnyebb, ha lazábbak a szalagok. Aztán az utolsó 4 hétben én málnalevél teát is ittam, ami szintén segíti a medence tágulását. Szülésnél fontos, hogy ne sürgessenek, hagyjanak a saját tempódban vajúdni, lehetőleg ne sokat háborgassanak, ne repesszenek korán burkot, és ne akarjanak mindenáron oxitocint adni, mert a felgyorsított szülésnél gyakoriak az ilyen repedéses problémák. És persze sok minden fejben dől el ilyenkor, fontos, hogy felkészülj a kórházi környezetre, ne érezd idegennek, idegesítőnek, és lehetőleg legyen melletted segítő - mondjuk az nekem nem volt. Egyébként nem is biztos, hogy "óriás" babád lesz :) A 3 kg körüli baba is megnő odakint szépen, és mégiscsak könnyebb a mamának világra hozni.
2014. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki alul reped-e vagy nem, az függ attól, hogy milyen tartásban van a gyerek, kijön-e magától vagy vákuum kell-e neki, de attól semmiképp sem, hogy milyen magas vagy, és milyen széles a csípőd. Kb. a szövetek rugalmasságán múlik a dolog.


160 centi vagyok, 42 voltam az első mérlegelésen. 2,5 óra alatt született meg a fiam, az első fájástól számítva, semmi sérülés nem volt, a rutinnak számító gátmetszésen kívül. A gyerek 3 kg, 50 centi volt a 40. héten, 32-es fejkörfogattal.

2014. okt. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen egyedi dolog, nem tudsz rá sem felkészülni, sem jósolni előre. A legtöbbször igaz a mondás, hogy minden anyukának olyan babája lesz, amilyennel még elbír, ritkák a szélsőségek.
2014. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat! Igen a jogat elkezdtem, mert arrol hallottam es a malnalevel tearol is. Csak sok a horror sztori itt gyakorikerdesek-en. Bar lehet nem kellene olvasgatnom oket, csak mar annyira szeretnek babat, hogy mason sem jar az eszem. De meg varnunk kell 1 evet, mert most sporolunk. :)
2014. okt. 28. 17:30
 7/16 anonim ***** válasza:
167cm vagyok, 61kg voltam mikor szültem. 2 órát vajúdtam, 20 perc alatt bújt ki a baba, egy picike vágásom van csak. Elsö baba, és nekem is keskeny a csípöm. Vagyis most már szélesebb a szülés óta. Szerintem nálad se lesz probléma!
2014. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
koszi. Megnyugtato hogy jo tortenetek is vannak. Sok a remiszto.
2014. okt. 28. 18:58
 9/16 anonim ***** válasza:
156 cm és 46 kg vagyok, kettőt szültem császárral. Az elsővel nagyon sokat vajúdtam, tolófájásokkal vittek a műtőbe, nem tágultam, relatív téraránytalanság is volt. A másodikkal is simának indult, vele más miatt lett császár, de szerintem mindenképp úgy végződött volna. Nem vagyunk egyformák. De tényleg nem a mérettől függ, ugyanilyen gondja volt több ismerősömnek is, akik magasak és teltebb alkatúak. Volt köztük olyan is, aki szanaszét repedt, pedig rendben ment a tágulás. Fogalmam sincs, mi a titok. :)
2014. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Koszi 9-es valaszolo! Hat igen en pont a titkot keresem :)!
2014. okt. 28. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!