Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek sokat keményedett a...

Akinek sokat keményedett a hasa, az nagyobb eséllyel meg tudott szülni hüvelyi úton? A keményedések a tágulást jobban elősegítették?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kettönek semmi köze egymáshoz, nekem mindegyikkel sokszor bekeményedett a hasam, és három szülésböl kettö császárral lett.
2010. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a nődokim, hogy a keményedések idejekorán tágulást okozhatnak a méhszákban/méhnyakon, akár észrevétlenül is, ez pedig koraszülést okozhat. Szóval igen, a keményedés tágulást okoz, de túl korán. Úgyhogy érdemes rá sok magnéziumot szedni, mert bőven elég, ha majd a vajúdáskor tágulsz.
2010. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem nagyon voltak keményedéseim, mégis jól tágultam: gátmetszés nélkül szültem.
2010. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a keményedések miatt a 26. hétben korai szülés veszéllyel kórházba kerültem. Ott világosítottak fel hogy, akár napi 6 magne b6-ot is beszedhetek. Na onnantól szedtem is! Meg is lett az eredménye..=) A babám még a 41. héten is alig akart kibújni.
2010. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Elfeljtettem írni hogy, én könnyen szűltem!

2010. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Eddig én is szedtem a Mg-t a 36. hétig. De már a 38. hétnél tartunk és csak reménykedem, hogy könnyen fogok tágulni szüléskor és talán akkor gyorsabb lesz. Bár tudom, hogy nincs aranyszabály a várandóságot és a szülést illetően. :)
2010. jan. 28. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a 20. héttől keményedtem, rengeteg magnéziumot kellett szednem, a 32. héten koraszülés gyanúval kórházba kerültem egy hétre-magnézium infúziót kaptam.

A 40. héten indították a szülést, 2 napig szültem, a 2. nap óránként tágított a szülésznő, amibe majd belehaltam, majd a burokrepesztéstől számított 8 óra után szültem meg a fiamat.

Szóval nem mondthatnám gyors tágulásnak, pedig egész terhességem alatt kő kemény volt a hasam és 2000 a méhszájam.

2010. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!