Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 hetes terhes vagyok....

21 hetes terhes vagyok. Milyen támogatást tudnánk igényelni, és honnan?! (lent)

Figyelt kérdés

Szeptember 1.-től a munkaviszonyomat lecsökkentették 4 órásra, aztán a hónap végén megtudtuk, hogy 1 év sikertelenség után úton van a baba. Nem volt kérdés, hogy akarjuk-e.

Sajnos táppénzen vagyok, így a 4 órás munkaviszony alapján 26.000Ft-ot kapok. A férjem egyéni vállalkozó, a tb-t 75.000Ft jövedelem után fizetjük neki. Így a kettőnk bevétele: 101.000Ft. Ami ugye fejenként 50.500.- De ha meglesz a baba, már csak 33.660.-


Szeretnék bármilyen segélyt, támogatást megigényelni, hogy kicsit növeljük a bevételünket.Nem halunk ugyan éhen, de a pénzre szükségünk lenne.


Tudnátok tanácsot adni? Próbáltam a neten utánna nézni, de eddig semmi.


Elöre is köszönöm.


2010. jan. 28. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:

A pénzre mindenkinek szüksége lenne, az állam meg nem bőkezü. Én is 4 órás tápon voltam, még kevesebb pénzzel, most meg gyesen vagyok, mert az többi, mint a gyedem lenne. Te mivel dogloztál, a gyeded majd több lesz, és kapod az anyaságit és a cspt is, úgyhogy nem fogtok annyira rosszul állni, mint mások. Nekem férjem 2 hónapja el is vesztette az állását, munkanélküli, én meg kapom a 38.000,- ft gyes+cspt, na ebből éllj meg...

Amúgy meg lehet kérdezni a helyi önkormányzatot, van ahol adnak, van ahol nem, de ha van kocsitok, kár is megkérdezni, mert nem adnak semmit...

101,000,- ftból azért meg lehet élni....(a baba nem visz el 33,000,-ftot)

2010. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták h 28 e ft nettot meghaladja az egy fore juto, akkor nem adnak.Én is kérnék támogatást, mert albérletben lakunk, hivatalosan 110 e ftunk van és ebbol 75 az albi, az más, hogy sogor itt lakik, de ugye nem hivatalosan.Nem kaunk semmilyen támogatást, mert azt mondták, hogy igy nem jár, mert ez nem költségcsökkento tényezo, az albérlet, és amugy is netto 28 alatt jár.:(

Annyi pénzbol nem tudom ki tud megélni, hogy ez lett az alja...



35 h km

2010. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Szomorú, hogy ez a helyzet ebben az országban.
2010. jan. 28. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb tavaly júniustól az megemelték és így nem érheti el az egy főre jutó összeget a 35 ezret.De ezt csak a kkor tudod igényelni ha a baba megszületett mert a segély neve:Gyermekvédelmi támogatás.Ezt egy évben 4 lehet igényelni és gyermekenkénk 5 ezer ft.Nem sok de ez van.Ja és van a Rendkívüli gyermekvédelmi támogatás azt egy évben 1-szer lehet és 20ezer.De menj be ha megszületik a pici az önkörmányzathoz és ha 35 alatt vagytok fejenként megkapjátok.Tudom mert én is igényeltem és tegnap jött meg a kaja jegy (ebben is lehet kérni így hamarabb megvan)
2010. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
jaj, ne röhögtess már!!!! 75 ezer a férjed bruttó bevétele egyéni vállalkozóként? És ezt az apehnál komolyan elhiszik? Ha 101 ezerből élnétek ketten, bizony éhen halnátok... bocs az offért, de nem bírom megállni hogy hozzászóljak, a feketén keresett pénzekből próbáljatok meg megélni, vagy adjátok el az egyik autótokat, szegény vállalkozó család... Az önkormányzatnál biztos hogy van átmeneti segély, rendszeres segítség ami minden hónapban járna nincsen, csak arra vigyázz hogy lepattant ruhában menj a szoc osztályra, mert ott sem hülyék ülnek ám!
2010. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én voltam az önkormányzatnál (0 forintos bevételem van hivatalosan) és erre kaptam aktív korúaknak járó támogatást. 28500.- 20hetes voltam mikor elintéztem most 34 vagyok és még mindig küldik

2010. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
jut fejembe a parasztokkal meg ne foglalkozz...
2010. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ja azt hozzá tenném még hogy nem vagyok férjnél és egyedülállónak tüntettem fel magam. és így az Ő fizuját nem is számolták bele. 35/kop alatt kellene lenni
2010. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

9:21-es kedves válaszolónak!


Nagyon rendes és megértő vagy... Valóban 75.000 az az összeg ami után adózunk. Viszont 53.000Ft járulékot fizetünk utánna, 250.000ÁFÁ-t/év (éppen esedékes), a többit költséget meg nem is sorolom. Mindezt az 50.000Ft-os lakáshitel mellé, ami a válság előtt még 38.000 volt. Az autó törlesztőjét meg nem is számolom, ami ugye a vállalkozás bővítése miatt kellett. Most meg itt az ember a válság közepén a nagy sz@rban ül. Mit tudsz te más nyomoráról? Hagyd már magad, meg ezt a flegma szöveget. Szörnyű, hogy egyes emberek ha meghallják, hogy vállalkozó valaki, rögtön azt hiszik, áll a pénz a szekrényben. Hol élsz te? A 8 órás munkaviszonyomat 4 órásra csökkentették, és bizony hiába mennék máshová dolgozni rendes fizetésért, ugye terhes vagyok....majd hülyék lennének felvenni. Én meg bizony kellemetlenül érzem magam, hogy jön a baba, és bár boldogok vagyunk, keveset viszek haza!26.000Ft!Világos te nem normális, hogy így megszólod a másikat a te nyomorod miatt! Az ember feltesz egy kérdést, azt várja, az válaszoljon, aki értelmeset tud hozzá fűzni! Nem az ilyenek!


...


Mindenki másnak köszönöm a válaszát. Rendesek vagytok, látom, hogy sajnos nem egyedülálló a problémánk. Minden jót nektek.

2010. jan. 29. 13:21
 10/10 A kérdező kommentje:
u.i.: a kedves 9:21-nek. Senki nem írta, hogy bruttó 75e. Az összeget nettóban értettem. Mint ahogy a 26.000Ft-ot is nettóban értettem. Vagy arra is azt hitted, hogy bruttó? Nevet..ges
2010. jan. 29. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!