Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szinte fájdalom nélküli...

Akinek szinte fájdalom nélküli a menstruációja, magas az ingerküszöbe, elképzelhető, hogy a szülési fájásokat is jobban viseli majd? Bizakodok!

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem igen! de a tolófájásra értendő, vajúdásra nem biztos...
2014. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Bizakodok!"

Én is :)

35hkm

2014. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem magas a fájdalom küszöböm.nem fájt annyira a szülés mint amennyire gondoltam. Remélem nálad is igy lesz:)
2014. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, kinek mennyire fáj a menstruáció, de én nem vágom magam ágyba tőle. A szülésnél szerencsém volt, mert eg yóra volt a vajúdás, fél óra a kitolás, viszont a vajúdásnál az órát néztem, semmi mást nem tudtam és óráknak tűnt, ami konkrétan 5 perc volt. Fél órával később már csak aludni akartam, ha tudtam volna, ugye.

Nem őrültem bele a fájdalomba, szerintem nem is kaptam semmi csillapítót, de a vajúdáson szerintem kevesen röhögnek. A kitolás már nem fáj, nem olyan, az egy nagyon erős székelési inger, csak sokszor önt el, mire kibújik a baba. Szerintem az már nem fáj. A vajúdás hányinger -.-

2014. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem szokott fájni a menstruáció, van amikor észre sem veszem, ehhez képest rohadtul fáj a tűszúrás is. Szerintem ne reménykedj. Az, hogy kinek mennyire fáj a hasa menstruáció közben az nem a fájdalomküszöbtől függ. Mielőtt kivették az epémet olyan epegörcseim voltak, hogy azt hittem ketté szakadok és semmilyen gyógyszer nem hatott. Én abban reménykedek, hogy annál nem fog jobban fájni.
2014. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Meggyőződésem, hogy a menstruációs fájdalom sem ingerküszöb kérdése. Tízenhuszonévesen meg akartam halni egy-egy menzesznél, harminc fölött meg hol jobban fáj, hol kevésbé. Ahogy hallom/olvasom, a szülések is ilyenek, még egy adott embernek sem fáj feltétlen egyformán két szülés.

Szerintem azt, hogy egy szülés mennyire fájdalmas, annyi minden befolyásolja egyszerre, hogy biztosan nem fájdalomküszöb kérdése.

(Van egy ismerősöm, akinek gyors és fájdalmatlan szülése volt. Viszont annyira gyors volt, hogy eltörte a gyerek a farokcsontját. Úgyhogy a szülés konkrétan nem fájt neki, viszont utána hetekig majdnem megbolondult...)

Az viszont mindenképp elképzelhető, hogy ha pozitív érzelmeket táplálsz a szüléssel kapcsolatban, nagyobb valószínűséggel lesz elviselhető, mint ha rettegsz tőle..

2014. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon erős menstruációs görcseim voltak, első nap 3-5 db 550 mg Apranax sem mindig segített.

A szülésem úgy indult és elfojt a magzatvizem akkor már jöttek a fájások is. Ennek ellenére én vigyorogva beszélgettem a dokival aki azt mondta nagyon hosszú lesz ez ha még nem fáj. Mondtam hogy vannak fájásaim de ő azt mondta hogy ha majd a csempét kaparom a falról akkor szóljak. Jól rám ijesztett. Aztán két órával később elértem a szokásos menstruációs görcsökhöz hasonlító fájdalmakat és rá fél órára Megszületett a Kisfiam! 😊

Nálam jó volt hogy tudtam/ átéltem ezt a fájdalmat többször is! Ezért jó élményként éltem meg a szülést! Ja csempekaparás és kiabálás nélkül ment amin a dokim igen csak meglepődött, dicsért is utána! 😃

2014. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De minden szülés más. Egyik jobban fáj, a másik nem. A vajudást is másképp éed meg az elsőnél és másképp a másodiknál.
2014. nov. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem magas a fájdalomküszöböm, a vajúdás még csak csak elment, kézzel tágítottak, soha többet nem engedem, oxit is kötöttek be, na azt se fogom engedni. Nem ékelődött be a feje rendesen, a "kitolási szakasz" ami kb meglett volna 3 fájásból, 3-4 órásra sikeredett, azt hittem soha nem lesz vége. Vége lett, császárral altatásban. De bízom benne, hogy majd a tesó nem fáj ennyire, ha ezeket elkerülöm.
2014. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem a menstruáció nem szokott fájni. A fájdalomküszöböm nem tudom, mennyire magas. Éles helyzetben nem szoktam feladni a dolgokat, akkor sem, ha fáj, és sokáig tart. Így volt a szüléssel is. A vajúdás utolsó pár órája irdatlanul fájt. A szülés maga már nagy megkönnyebbülés volt. A varrásról és az utána jövő dolgokról inkább ne beszéljünk... Nekem az volt a legrosszabb.

Ki lehet bírni, de azért remélem, a második könnyebb lesz.

2014. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!