Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért olyan nehéz elfogadni,...

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem akarom, hogy bent legyen a férjem szülésnél?

Figyelt kérdés
A férjem fenntartás nélkül elfogadta, a családunk sem emelt egyetlen kifogást sem, viszont az ismerősök, akik rákérdeznek, azoknak a 90%-a meg akar győzni arról, hogy pedig az milyen jó lenne, ha bent lenne szülésnél. (A fennmaradó 10% azért nem, mert nekik nem volt pozitív élmény, hogy ott volt a párjuk.) Elég idegesítő, hogy az emberek azt hiszik, jobban tudják, mire van szükségem, mint én. Vajon miért viselkednek így?

2014. dec. 9. 00:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszerűen annyit mondtunk, h "mert mi így döntöttünk".
2014. dec. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Hát szerintem ha nem tudod megvédeni magad ebben, akkor ne is engedd őket ennyire be az intim szférádba! Nem vagy köteles megosztani velük ilyen intim dolgokat.
2014. dec. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

Azért, mert elvileg egy párkapcsolat annyira intim, annyira két ember egyesüléséről szól, hogy ez természetes szokott lenni. Mármint, hogy az apa ott van az anya mellett. Aztán persze az emberek hajlamosak mindent túlkombinálni és abból, hogy te zavarban vagy, vagy szégyellős vagy a párod előtt, mindenfélét beleképzelnek a dolgokba.


Én apaként biztosan szeretnék ott lenni a gyerekem születésénél és nagyon rosszul érezném magam, ha a párom ódzkodna a jelenlétemtől. De ettől függetlenül ha te úgy érzed, hogy nem akarod, hogy ott legyen, mert megszégyenültnek éreznéd magad úgy kiterítve, vagy ilyesmi, akkor ez van, mondd el neki normálisan!

2014. dec. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
kettőtökön kívül meg senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki hol van a szüléskor és egyáltalán.
2014. dec. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Hibáztatlak.

Miért osztasz meg másokkal olyan infót, amhez az égvilágon semmi közük?

Miért magyarázkodsz idegeneknek, hogy te mit miért akarsz/nem akarsz?

Ha már nekik nics annyi eszük, hogy intim dolgot ne kérdezzenek, világosítsd fel őket: szivesen válaszolsz olyan kérdésre, amihez közük van!

2014. dec. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

És amúgy kinek mi köze hozzá, hogy a férjed hol lesz a szülésnél?

Mert, hogy rajtad kívül másnak nincsen köze hozzá, az is biztos...

Azért viselkednek így az emberek, mert szeretnek belepofázni más életébe, ha pedig te ezt hagyod, annak ez lesz a következménye!

2014. dec. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy igen, ez olyan dolog, hogy azt sem kérdezem meg egy ismerős házaspártól, hogy mennyit szexelnek naponta és milyen pózokban.


Ugyanilyen dolog, MAGÁNÜGY, hogy bent lesz-e az apa szülésnél, meg még az is szerintem, amikor valaki megszül, és az utcán a legutolsó Mariska néninek az az első kérdése, hogy "Van tejed, szoptatsz?"


Én annyit kérdeznék vissza kedvesen ilyenkor: Közöd?


Mert hogy senkinek semmi köze hozzá, az is tuti.

2014. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért azt hozzá kell tennem, irigylem azokat a válaszadókat, akiknek csupa olyan ismerőse van, aki tudja, mikor, milyen helyzetben mit illik/nem illik mondani, kérdezni. Nem gondolom, hogy az én hibám, hogy az ismerőseim (nem idegenek!) a "mikorra vagy kiírva" kérdés után nyomban azt kérdezik, apás szülés lesz-e. És azért sem érzem magam hibásnak, hogy erre udvariasan igyekszem válaszolni, ugyanis nem az a probléma, hogy megkérdezik, hanem hogy utána igyekeznek meggyőzni arról, hogy rossz döntést hoztam.

Arról sincsen szó, hogy ne tudnám megvédeni magam, csak a hozzáállást nem értem.

Mint ahogy azt sem, hogy itt is valakinek rögtön az volt az első gondolata, hogy biztos szégyenlős vagyok a férjem előtt. Baromira nem erről van szó, hanem arról, hogy én így látom jónak.

Én sem akarok senkit meggyőzni arról, hogy ne legyen bent a párja, ha neki úgy komfortos, és nem értem, az ellenkezőjére miért érzi magát bárki felhatalmazva.

2014. dec. 9. 11:10
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Senkinek semmi köze hozzá. Ti így döntöttetek. Amúgy a férjem a terhesség elején közölte, hogy ő bizony nem jön be, nem akar látni semmit. Én ezt elfogadtam. Aztán amikor eljött a szülés ideje, automatikusan vette fel a kórházi ruhát, mert meggondolta magát. Nem akart kinn aggódni a folyosón, inkább bejött, mert ott sokkal jobb neki, hiszen tudja, hogy mi történik velünk. Odakinn megveszne az idegtől, mondta. Bejött. Amikor a szülésznő szólt, hogy "Apuka jön a gyerek feje, nézze meg", ő minden szó nélkül odabenn és megnézte, hogy bújik ki a fiúnk. Azt mondta, nem bánta meg, élete legszebb élménye volt. Nekem pedig jó volt, hogy ott volt mellettem, mert bár segíteni nem tudott, de lelkileg támogatott.
2014. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem ne idegesítsd magad ilyeneken, hogy a 100. generációs rokon meg az ismerősök mit gondolnak. Te és a férjed így döntöttetek, innentől kezdve senkinek semmi köze hozzá. Pont.
2014. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!