Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora fájdalomra számítsak?

Mekkora fájdalomra számítsak?

Figyelt kérdés
Tervben van a baba.. De én rettegek attól a gondolattól ha nem természetes úton jön világra.. Nagyon keskeny a csípőm is szinte gyerek testalkatom van. Császárnál il. Természetes szülésnél mire lehet számítani? ( folyamat érdekelne ) A csípőszéllességnek van vmi jelentősége?

2015. jan. 6. 03:38
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem széles a csípőm mégsem.fért át a medencémen az egyébként nem annyira vészsen nagy, 3600 grammos babám. emiatt császár lett a vége, de előtte volt "szerencsem" 4 órát vajjúni.

nekem a.vajjúdás nem fájt annyira, pedig inditott szules volt, azt mondják az még rosszabb mert 1 ora alatt kitagitanak...amikorra kitagultam, es eltunt a mehnyak (kb 3 ora elteltevel) a dokim mondta hogy probslkozzak a kitolassal aztan ha nem megy felvag. egy jó fél oraig probaltam terpeszallasba lefele preseljni a babat - na ez fajdalmas volt. mint ha nagyon durva szorulasod lenne. aztan mikor az erom fogytan volt mondta a doki h nem fog kiferni es neki alltunk a csaszarnak. a mutet alatt ebren voltam, a gerincbe adott erzestelenito egy megvaltas volt, egybol elmultak a fajasaim, a mutetbol se ereztem semmit. kb 20.00 volt mire betoltak a korterembe kb azonnal alomba merultem olyan faradt voltam. hajnal 5ig aludtam akkor elvitek zuhanyozni.

na ez a legrosszabb a csaszarba: az elso ebresztes, felulni, katetert kiveszi a nover - de innentol tenyleg orarol orara jobb, foleg ha az ember sokat setal, ürülnek a dolgok alul.. kiszedij a drain csovet kb. 2. nap akkor az egy jelentos megkonnyebbules...volt szobatarsam aki 3. napra már elég jol volt. én sajna tejlazat is kaptam.ugyhogy nagyon rosszul gyogyultam, 10 napig ben tartottak es meg itthon is kb 5 nap volt mire osszeszedtem magam.

osszessegeben - en biztos hogy inkabb a vajjudast valasztanam, hiaba jobb a csaszar abban a pillanatban, utama borzaszto idegesito a hetekig tarto felepules.

2015. jan. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is keskeny csípőm van és gyors, természetes szülésem volt. Mondjuk a babám sem volt nagy, 2850 gramm és 45 cm. hajnal fél 4-kor ébredtem fájásra, 20 percesek voltak. Fél 6-ra már 10 percesek voltak, egy óra múlva a kórházban 3 ujjnyira voltam kitágulva. egyre erősebb és sűrűbb fájásaim voltak, fél 8-kor elment a nyákdugóm. addigra megvolt a beöntés, minden. újabb vizsgálat, teljesen kitágultam, mentem a szülőágyra. jött a tolófájás, mintha kegyetlenül kéne wcre menned. burkot repesztettek, abban a pillanatban nyomtam is. első nyomásra kint volt. nyomás alatt elvégezték a gátmetszést, amit nem éreztem egyáltalán. mikor kint volt a kicsim, megszültem a méhlepényt, azt szintén nem éreztem. eü kaparárt csináltak, adtak érzéstelenítőt é összevartak, az egész fél óra sem volt, igaz, kellemetlen. még 2 órán át kellett a szülőágyon feküdni, de addig velem lehetett a baba, párom, anyikám és nővérem. testvérem volt bent egyébként a szülésnél. ahogy letelt a 2 óra, ágytálba kellett pisilni, ha sikerül, lemosnak, ruhát cserélsz, és én a saját lábamon mentem a kórterembe. persze az ápoló karon fogott. ahogy kiment az érzéstelenítő, pár napig nem nagyon tudtam ülni, valamint megszenvedtem az első nagy wct. de tanácsolom szülés után egyből a hashajtót.
2015. jan. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem elég keskeny csípőm van - fiús az alkatom.

A terhesség előtti nadrágjaimat ki kellett dobnom, a térdem felett kb 5-10 cm-nél jobban nem jöttek fel rám. Szóval szélesebb lett a csípőm.

Első babám 3890 g és 56 cm volt, sima szülés. Nem volt semmi fennakadás, minden gond nélkül megszületett, kifért. A második baba is 3690 g volt, vele sem volt gond.

UH-n majd látják ha nem fog kiférni. Ez nem a csípődtől függ.

És nem kell rettegni. :)

2015. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2015. jan. 6. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem viszonylag széles csípőm van, mégis három héttel a szülés előtt olyan keresztcsont fájdalmaim voltak (beékelődött a baba feje), hogy az a szüléssel felért. Onnantól kezdve viszont ha éreztem is, hogy mocorog a medencémben, már alig éreztem fájdalmat.

Végül túlhordtam, úgyhogy nagy baba lett, és mivel alapvetően vékony vagyok, a szülésznő fölkészített lelkileg, hogy lehet hogy nem fog kiférni.

Nekem a vajúdás nem fájt, a burokrepesztés után indultak be az igazi fájásaim, de jó ideig még az is egész elviselhető volt. Az utolsó két óra és a kitolás nekem nagyon fájt, de nem a csípőm, hanem a fenekem akart szétszakadni. Viszont minden komplikáció nélkül zajlott, csak mivel gyorsan jött, kicsit sok vért vesztettem.

Egyszer ki lehetett bírni (többször nem szeretném :), és örülök, hogy átéltem, még ha fájt is, mert nagyon érdekes és izgalmas tapasztalat volt.

2015. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bazi nagy fájdalomra számíts, de ez emberfüggő ki mekkorának éli meg. Valaki kötőget közben a végén már szuszog, én például nagyon szarul viseltem a fájdalmat, pedig "fiús" lány vagyok (lehet pont ezért), de klassz orvosom volt, így epivel orvosolta a próblémát. És nem számít a scípőd szélessége, mert lehet a tied ruganyosabb, mint széles csípőjű társaidé. Egy számít a baba fekvése, lesznek e megoldhatatlan köldökzsinór/lepényi próblémák, esetleg magzati szívhang lassulás, vagy te nem bírod a már erővel, akkor irány a metszés. De egyébként ne parázz tőle, a császár egy szükséges rossz. Régen azoknál a nőknél, vagy gyermekeknél, akiket nem császároztak vagy károsodás vagy halál volt, szóval ne félj tőle. Jó, hogy van.
2015. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki ment a zöld :)
2015. jan. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!