Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a harmadik szülése...

Milyen volt a harmadik szülésed? Hány év van a gyerekek között?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok a harmadik gyermekünkkel. 2 éve szültem a kislányunkat, 4,5éve a kisfiunkat. Az első szülésem nehéz és hosszú volt (16óra) a második mondhatni mesés (2,5) óra. Elsőnél katétereztek, mert a hüvelyfalam is végig repedt, gátat metszettek, és majdnem két órán át varrtak. A második szülés gyors volt, nem vágtak, nem repedtem. Tudom hogy nem lehet hiteles következtetéseket levonni, de remélhetem hogy a harmadik szülésem is könnyű lesz?
2015. jan. 15. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első szülésem könnyű volt, 2010-ben. Másodikat 2011-ben szültem, na, ő nehéz volt az elsőhöz képest, óriási fájdalommal járt. Az első kb. 4 óra alatt lett meg, a második 6 óra alatt.

Harmadik babám villámgyorsan érkezett, má bent feküdtem az osztályon. Szinte futottak velem a szülőszobára, pedig többször szóltam a nővérnek, hogy fájdalmaim vannak. Nagyon gyors volt az egész, talán fél óra. Nem vágtak, semmi. Szülés után kaptam oxitocint, mert 3. baba volt és ezzel segítették a méh összehúzódását. Na, jó kis szülési fájdalmaim lettek szülés után ez miatt. Plusz 2 óra helyett 3 órát figyeltek meg, mivel nálunk 3 órát figyelik meg, aki 3. babát szül.

2015. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: 1. gyerek fiú, 2010 április; 2. gyerek lány, 2011 május; 3. gyerkőc fiú, 2014. február
2015. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet buta dolog, de én is valami hasonlóban reménykedem! :)
2015. jan. 15. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyerkőc 8 óra szenvedés után lett meg kisfiú 2000-ben, a második kislány 2 óra alatt lett meg 2003-ban mind a kettő szülést indították, a harmadik szintén kislány 2010-ben született nem indították nem is volt olyan fájdalmas mint az első kettőnél és 1 óra 20 perc alatt meglett.
2015. jan. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Válaszolok, hogy lássam a válaszokat:) 3-dikat várom, még középidőnél sem vagyok, de rettenetesen félek a szüléstől. Pedig viszonlyag gyorsan magzatvíz elfolyástól számítva mindkettő pont 4 órára született. De most úgy félek, nem tudom miért, a másodiknál nem féltem :)
2015. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Némi félelem most bennem is van. Nem tudom az okát. Meg valahogy azt is érzem, hogy nem fogjuk húzni a kiírt időpontig. A félelmem alapja talán az, hogy folyamatosan azt mondját minden uh-n hogy legalább két héttel nagyobb a koránál. Így félek kissé hogy milyen lesz megszülni. Bár az is igaz, hogy az első két gyerkőc is 4kg-os volt.

Mégegyszer köszi a válaszokat! Heteken belül úgyis megtudom milyen lesz a harmadik! :)

2015. jan. 17. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Igaz, még csak két gyerkőccel rendelkezem. De nekem a lányom 3870-el született, a fiam 2 évre rá 4730-al gátvédelemmel, 1,5 óra alatt. Szóval attól hogy nagy gyerekek, nem feltétlen jelenti azt, hogy nehéz megszülni. Vagy nem is tudom. Sokminden függvénye ám.

2015. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3.szülésem egy nagyon szép és könnyű szülés volt. Egy péntek délután fél4re mentünk be a kórházba és kerestük a dokimat hogy nézzen meg, mert nagyon érdekesen fájt a derekam. 4kor kerültem be a szülőszobára és 6előtt már megvolt a baba. Nem kaptam se infúziót, nem vágtak, igazából semmi különös nem történt, csak ottvoltak velem a szülésznő a dokim és a férjem. A kitolásnál sem kellett nagyon erőlködni, jött ügyesen a babám. Összességében kevés fájdalommal és kínnal járt a szülés, szép volt és könnyű!! Nekem is 2évente születtek a gyerekeim. Elsővel 14órát vajúdtam, de csak 3óra volt a végén durva, azelőtt csak sétálgattam a férjemmel, már rendszeres összehúzódások voltak. A 2. gyerekem pedig 45perces villámszüléssel lett meg. :)) a legjobb-legszebb-leglegebb a 3. volt. :)
2015. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!