Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelemmel nehezebb megszül...

Gátvédelemmel nehezebb megszülni, mint gátvágással?

Figyelt kérdés

Aki esetleg mind a kétféleképpen szült,elmondaná a tapasztalatait?Gátvédelemmel tovább tart,jobban feszít vagy ott már nem lehet különbséget érezni?3. babámat várom,most gátvédelemre készülök,remélem sikerül.

37 hetes vagyok


2015. jan. 26. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobban feszít, de nekem a gátmetszésesnél kb 1 órás volt a kitolási szakasz, a gátvédelmes szülésnél pedig kb 5 perc. Elképzelhető, h ez is közrejátszott.
2015. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én csak védelemmel szültem, 10perc volt a kitolás pedig 3700g volt. biztos vagyok benne,hogy a gátmasszástól.
2015. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 3-szor szültem, mindegyiket gátmetszéssel és nekem nagy könnyebbség volt a metszés, mert nagyon feszített előtte. A kitolás mindhárom esetben rövid volt, kb. 5-10 perc.
2015. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én csak gátmetszéssel szültem mindkettőt (gondolkodtam gátvédelemben, de alapban fiús alkat vagyok és szép nagy babáim voltak). Nekem mindkettő hamar megszületett (3, ill egy óra alatt) és mindkettő 2/3 nyomásra, tehát igazán idő sem volt gondolkodni, csak éreztem hogy nyomnom kell. A doki pedig úgy látta jobb ha vág, mint hogy véletlenül szakadjak (mert egyébként nagyon jól és gyorsan tágultam (másodiknál 2 ujjnyira volt nyitva a méhszájam mikor bementünk fél óra múlva meg már teljesen) és gondolom a gátvédelemnél azért kellett volna még idő, hogy a gát is megfelelően "rugalmas" "felkészült" legyen a kitoláshoz, hogy ne kelljen vágni.
2015. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A nagyobb gátmetszéssel született, a kicsi gátvédelemmel. Egy kicsit tovább tartott a kitolás, talán 5-6 tolófájással, a nagy kint volt egyre, a kicsi 3 fájásra, de fél kilóval nagyobbnak született. Sokkal jobban feszített, viszont 2,5 óra múlva törökülésben ültem az ágyon és szoptattam. Ég és föld volt az utána jövő fájdalom. Először 6 vagy 7 öltést varrtak gátmetszés után, gátvédelemmel egy pici repedés lett összesen.
2015. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: a sebgyógyulás, regenerálódás egyre könnyebb volt, a második és a harmadik szülés után másnap már én is ülve szoptattam és minimális volt a fájdalom
2015. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hármat szültem, mindhármat gátvédelemmel. Amikor a baba feje nekifeszül a gátnak, érezni a "tűzgyűrű"-t, az egy egészen különös dolog, azt hiszem, ebből az élményből maradnak ki a gátmetszéssel szülők. Nekem nem esett nehezemre picit lelassítani arra a pár másodpercre, amíg a babához alakultak a szövetek, azt gondolom, hogy egy jó szülésznő/bába sokat tud segíteni, hiszen ő látja, ha el kell engedni egy fél fájást pl.

A harmadikat állva szültem, ott tudatosan nem is nyomtam, csak amennyire az összehúzódás adta magát, és persze a gravitáció is rásegített. :)

Nem voltak pici babák, sem extra nagyok, 3360 és 3620 közötti súlyok, 34-36-os fejek.

2015. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is metszéssel szültem :) szerintem jobb a babának is ,mert nem nyomódik annyira.nekem is 3 tolással kint volt :)szerintem a mostanit is metszéssel fogom főleg hogy fiú ,mert szerintem nagyobb lesz
2015. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem félek a gátmetszéstől vagy ilyesmi,felépüléssel sem volt gondom,csak annyira visszeres a gátam,hogy nem igazán lenne jó vágni...Kicsit tartok azért ettől a tűzgyűrűs dologtól...Na majd kiderül...

Köszönöm mindenkinek!

2015. jan. 27. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!