Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen méhnyakrövidüléssel...

Ilyen méhnyakrövidüléssel mikor lesz a nagy nap szerintetek?

Figyelt kérdés
4 hetente UH cervixhossz eredmények: 43mm, 39mm, 33mm, 30mm, és most a 34. hetin 20mm. Vkinek volt hasonló? 36.hétbe léptem tegnap, NST semmit nem mutatott. Izgatott vagyok mikorra várható a nagy nap.Doki annyit mondott, nem lesz túlhordás...

2015. márc. 10. 08:21
 1/4 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nekem hüvelyi UH-val nem méregették sosem, csak manuális vizsgálattal, tehát Cg-értékeket tudok mondni neked, nem pontos millimétereket.

Az első terhességemnél a 30. héten lett 1000 a Cg-m, valamikor a 26-27. héten előtte már 2000 volt. 36. hétig kihúztam gyógyszerekkel (keményedések ellen), utána pedig vártam. Közben még úgy a 38. héten vizsgáltak, akkor már 1100 volt, tehát szép lassan kezdtem nyílni. Miután betöltöttem a 40 hetet, még burokmasszázst is kaptam (kvázi szülésindító, és ha már elérte a burkot a doki kézzel, akkor gondolom, eléggé nyitva voltam már). Aztán 41+1 hetesen indítottak.

Második terhességem ikerterhesség volt, ott is a középső trimeszter vége felé el kezdtem rövidülni, aztán 32 hetesen 1100 lett a Cg-m és bevágtak kórházba, riogattak, hogy napokon belül szülök, kaptam tüdőérlelőt. A végén 37+2 hetesen programozott császárral lettek meg a picik. És lehet, hogy még bírtam volna, csak jöttek az ünnepek.

Egyébként mindkét terhességemnél végig keményedtem, elég durván.

2015. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
Elfelejtettem a konklúziót: szóval egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz túlhordás, csak valószínű, hogy előbb beindul a szülés. UH-n elvileg nem tudják megmondani, mennyire vagy nyitva, azért az se mindegy. Az biztos, hogy gyorsan el fog fogyni a méhszájad, nem fogsz sokat vajúdni. Könnyű szülést!
2015. márc. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem a Cg érték végig 3000 volt, csak most a 34. hetin lett 2000. Tehát végig zárva vagyok-voltam. Már voltam NST-n is, az még nem mutatott semmit, de ahogyan hallottam, valakinek az NST semmit nem mutatott, 2 óra múlva meg ment vissza fájásokkal. Szóval lutri az egész, tudom én, csak annyira izgatott vagyok már! :)
2015. márc. 12. 08:59
 4/4 anonim ***** válasza:
nem mérvado,mert ezen héten babázol,de legkésőbb jövőhéten
2015. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!