Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szombathelyi anyukák?

Bdzcnt kérdése:

Szombathelyi anyukák?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok. Közeleg a szülés időpontja,és érdekelne,hogy mit vigyünk magunkkal a kórházba. Szeretnék a lehető legjobban felkészülni a bent eltöltött napokra és persze a szülésre,mivel első baba lesz,nincs tapasztalatom.Nagyon megköszönném,ha elmesélnétek az átélt napjaitokat.Tanácsaitokat is szívesen fogadom.
2015. márc. 18. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Legalább 3 hálóinget vigyél, sok bugyit, sok betétet, 2 papucsot. A wc és a tusoló sajnos nem a legtisztábbak közé tartozik. Kézfertőtlenítőt mindenképp vigyél. Tusfürdő, fésű, pipere cuccok. A babának vihetsz be ruhákat, kérésre azt adják a babára fürdetések után. Aztán cumit is lehet bevinni, ha nem vagy ellene. Popsitörlőt mindenképp vigyél, mert ha elfogy akkor nem szívesen adnak. Most hirtelen ennyi jut eszembe, de ha van konkrét kérdésed, szívesen segítek :) Könnyű szülést :)
2015. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én hálóingnek csak a kórházit használtam. Minden nap jöttek kérdezni leakarom-e cserélni. Persze volt nálam saját is, de azt nem használtam. Wc-re papír ülőketakaró hasznos lehet. Én nem vittem magammal, de kb 3.nap behozattam a férjemmel a bimbóvédő krémet, nagyon kellett. Wc papír, tisztasági cucc, vastag betét, fürödni külön papucs. Műanyag pohár, evőeszköz. A picinek valóban lehet ruhát, sőt, jobban is örülnek és te is szívesebben látod szerintem saját ruhában. Cumi legyen kéznél ha szeretnél használni. Szoptatós melltartó (én nem szeretem ha "csak úgy" vannak a cicik :) ). Hűtőbe tehetsz saját ételt/italt, csak legyen rajta a neved, úgyhogy valami filc szerűség praktikus, a toll nehezen fog mondjuk a dobozos üdítőn. Én keresztrelytvényeket, könyvet vittem. Hazajövős ruhát nem kértem hogy hozzon be a párom, el is felejtettem igazából és nagyon-nagyon lógott rajtam a gatya a kijáratig. :) Bimbóvédő is kellhet. A csecsemős nővérekre készülj fel, van 1-2 nagyon aranyos, de ugyanúgy pár modortalan, unszimpatikus is. Ne foglalkozz velük. :) popsitörlő nálunk mindig volt a fiókban, de van aki kizárólag sajátot használt. Szőlőcukor. Bocs, hogy össze-vissza írtam, így jutott eszembe. :)
2015. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Ment a zöld kéz :) ;) Mennyire segítenek a csecsemősök? :)
2015. márc. 18. 22:58
 4/18 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló :Neked is nagyon köszönöm. :) ;) Megfogadok minden tanácsot :)
2015. márc. 18. 23:02
 5/18 anonim ***** válasza:
A Szombathelyi kórházról nem sokat tudok, viszont 2 gyerek után (fél éve szültem), azt tudom mondani, hogy, ezek kellenek neked: saját tisztálkodó cucc (fogkefe, fogkrém, tusfürdő, kényelmes ruha, nem feltétlenül hálóing, akár nadrág, póló, olyan betét, ami bugyis, tehát bugyi helyett, mert felveszi, amit kell, aztán leveszed és kidobod, hidd el hálás leszel! Törölköző, minimum 3, inkább több, Magnézium és calcium tabletta, sok innivaló és étel, mert éhen fogsz halni, attól amit ott adnak, nemhogy a baba!
2015. márc. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Hát, a csecsemősök közt találsz jót is meg nem jót is. Van egy furcsán járó, szemüveges csaj, a neve Zsófi, ő egy angyal.
2015. márc. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A hálóinget azért mondtam, mert a kórházinak általában le vannak szakadva a gombjai és engem zavart hogy kint lógott a cicim :D
2015. márc. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az a furcsán járó Zsófi egy idióta idegbajos nőszemély... amúgy jól leírták a többiek sok minden kell..
2015. márc. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :) Mentek a zöld kezek :)
2015. márc. 19. 07:35
 10/18 anonim ***** válasza:
Ezt azért mondom mert az én fiamnak azt mondta kiváglak az ablakon anélkül hogy engem valaha látott volna ( szóval swm ellenszenv vagy bármi hasonló nem állhatott a hátérben) a fiam ahogy a kezébe vette sírt. Amúgy a hangját sem lejetett hallani a bent öltött napokban nem volt síros baba. Velem közölte hogy nem jár a fiamnak tápszer mert meg volt a születési súlya közben meg sárgasággal fenyegetőztek..Számon kérték miért akarok kimenni a folyosóra közben a cigiseket szó nélkül kiengedték.kértem segítsen a köldök ápolásában mit hol találok hát valahogy elfeletkezett róla... görcsök közepette vártam rá 3/4 órát mire közli bocs nem értem ide( vettem észre) amúgy este tvznek nem nagyon foglalkoznak senkivel. Volt olyan baba akit másnap felvittek mert nem adtak neki tápszert és leesett a cukra pedig anyuka kért ahogy én is.. Cukros voltam de az én fiamnak nem mérték meg soha pedig másik anyukáknál nézték a piciknek. Kérdeztem miért nem azt mondták mindjár utánanéznek na kb azóta is kapom a választ.. Azt hazudták a szülésznőmnek hogy tudok szoptatni van tejem .. hát hogy ezt honnan vették nem tudom mert itthon indult csak be cicire meg nem tustam tenni mert sajna nem olyan a mellem ..... de azért én szoptatok hú a kutya nem látta kérdezte pedig kértem segítséget. Az egyik babát meg is rázta hogy a Zsófika hogy te hülye gyerek tudjál már szopni.. császáros voltam de kötést nem cseréltek.. vannak durva dolgok remélem neked jó tapasztalataid lesznek.
2015. márc. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!