Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan képzeltétek el a...

Hogyan képzeltétek el a szülést, és ahoz képest milyen volt?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első rémálom volt. Sokkal könnyebbnek képzeltem. Nehéz, hosszú szülés volt, 19 óra, a végén úgy nyomták ki belőlem a kislányom.

A másodikat is úgy képzeltem hogy rém nehéz lesz, aztán pozitivan csalódtam, könnyen megvolt, 6 óra alatt.

Harmadiknál olyanra kalkuláltam mint a második. Ekkoris pozitivan csalódtam, 3 óra alatt megvolt. :)

2015. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szörnyűnek, hosszúnak, kibírhatatlannak és megalázónak gondoltam. 10-es skálán, 10-es fájdalmúnak. Ehhez képest gyors volt, a skálán talán 7-es volt a legnagyobb fájás, egyáltalán nem volt megalázó, viszont nagyon félelmetes volt nekem főleg a vége. Nem gondoltam, hogy ennyire félni fogok, hogy a fiunknak vagy nekem baja lesz, pedig minden simán, zökkenőmentesen ment, és mindenki bíztatott. Összeségében sokkal jobb volt mint amire számítottam, a következőnél a mostani hibákat még korrigáljuk és még pozitívabb élmény fog maradni.
2015. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én borzasztónak képzeltem, ahhoz képest meg egész tűrhető volt, persze baromira fájt, de az orvos és szülésznő mindent megtett, hogy a lehető legjobb legyen.
2015. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem gondolkodtam nagyon rajta, úgy voltam vele, hogy sokan túlestek már rajta, valahogy megoldom én is.


Aztán benyaltam egy csokor komplikációt, igazi Texasi láncfűrészes stílusú lett. Doki fogta a fejét, hogy egyenként ritkák ezek a komplikációk, hát még egyben - hazafelé vegyek lottót. :)

2015. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Elképzeltem a lehető legrosszabbat,és a valóság még annál is rosszabb volt.Egy átlagos,nagyon fájdalmas szülést képzeltem el,de sajna nem ez lett a vége.
2015. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szépnek, könnyűnek és gyorsnak képzeltem a szülésem gátmetszés nélkül.

A valóságban is így történt minden.

2015. ápr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Abban bíztam, hogy itthon kezdődnek a fájások, és még lesz időm itthon lezuhanyozni, a férjem velem lesz, satöbbi. Ehhez képest befektettek 3 nap túlhordás után. Aznap éjjel a kórházban indult be a szülés. Beöntés, wc, zuhany, wc, megint zuhany. Utána olyan hajnali 2-től (éjfélkor kezdődött) egyedül voltam, csak néha nézett rám a szülésznő. Mondjuk nem igazán voltak fájásaim. De akkor ott olyan egyedül éreztem magam. Hallgattam a szülésznőre, hogy ne hívjam még a férjemet, majd reggel. Ezt megbántam. Akkor még nem voltak erősek a fájások, jó lett volna beszélgetni vele.

Aztán onnantól, hogy beért (fél 7-7 körül), már nagyjából úgy történt, ahogy képzeltem. Fájt. :) Aztán délben megszületett a kicsi lányom.

2015. ápr. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi is abban bíztunk, hogy itthon fog kezdődni fájásokkal és majd itthon fogok vajúdni , és majd csak a végén megyünk be a kórházba. Ez helyett, be kellett feküdnöm 3 nappal a kiírt dátum előtt, mert nagyon magas lett a vérnyomásom. Még aznap este megindult a szülés 5 perces fájásokkal, majd rá 1-2 órára elment a magzatvíz is. Az éjszakát 2 perces fájásokkal töltöttem, majd 12 óra vajúdás után vittek császározni. Nem így képzeltük de összességében nekem szép élmény maradt a szülés.
2015. ápr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Mivel alacsony a fájdalomküszöböm, azt hittem, sírni fogok, és kérni az érzéstelenítést. De nem így lett. Otthon megindult kiírt előtt egy nappal, de akkor nem volt rendezett, így otthon vajúdtam, majd öt perces fájásokkal mentünk be kiírt napon este. Féltem, h bunkók lesznek, mert nem volt választott dokim, de a szülésznő egy tündér volt, szinte el is felejtettem, miért vagyok ott. Még érzéstelenítést sem kaptam, mert kiment a fejemből. Azt hittem ott a szülőszobán leszek másnap délig, de viszonylag hamar, pár óra leforgása alatt meglett a pici fiam. Esküszöm az volt a legrosszabb, mikor a végén kikapart és összevarrt a doki. Amúgy pedig a legszebb érzés volt a világon, remélem a második szülésem is ilyen lesz.
2015. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnél arra gondoltam, hogy annyira fog fájni, hogy el sem tudom képzelni. Na, annál sokkal jobban fájt.

A másodiknál meg ezért iszonyúan féltem, hogy mi lesz, de teljesen kibírható volt, úh pozitív élmény volt.

2015. ápr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!