Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mellszívót minek kell bevinni...

Mellszívót minek kell bevinni a korházba? Mibe fogom ott a tejet leszivni, és hol fogom ott tárolni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 29. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes vinni, mert úgy feltelik a cici, mire jössz haza, hogy szétdurran... Nem beszélve arról, hogy a fejés serkenti a tejfejlődést.

Gondolom valaki jár be majd hozzád, oda tudod neki adni a lefejt tejet, hazaviszi és hűtőbe teszi, nem hiszem , hogy addig baja lenne. Erre meg tökéletes pl az Avent tejtároló műanyag edénye. (hűtő meg általában van a kórházakban is)

2008. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Szia.Sztem ne vigyél be.Én már 2 babát szültem,de ilyet még nem hallottam!Most 2 napot voltam a kórházban,és általában a 3.napon lövell be a tej.Ha olyan sok tejed lenne,a kórházi mellszívók tökéletesen megfelelnek.SŐT!Van ahol ipari gép van,az aztán még le is rántja a cicidet.Ez persze túlzás.Most az István khzban szültem,ott Avent volt.Mi is azt vettünk itthonra kézi+elektromos is.Egy 15 hetes baba anyukája.
2008. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia.Szerintem sem kell bevinni mellszívót.A korházba van,ami aztán szív :)

Minden jót..

2008. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

nem kell, ha van a kórházakban, ebben igazat adok mindenkinek, de köszi nem kérnék belőle, jobb a saját, ha már van, azt tudom hogy "Jolán" nem használta..na mindegy biztos elmossák, de nálam idegen helyen csak az tiszta amit én mosok el..

Szóval ki mit tesz..én fogok vinni.

Üdv!

2008. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát leszívni...Nem tudom, ne számíts literekre, általában a 3. napon lövell be a tej, jól írta az előttem szóló, és most már a 3-4. napon haza lehet menni. Utána fog beindulni, de akkor is még sokáig tart, mire lefejsz annyit, hogy felesleges legyen, és le tudd fagyasztani.
2008. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én kedden szültem és csak hétfőn mehettem haza. A kórházban nem volt mellszívó, ami nagyon "szív", ahogyan ti fogalmaztatok. Viszont ha nem akartad, hogy a gyerekednek pótlást adjanak, akkor viszont fejni kellett. Ha nem volt mellszívó, akkor persze kézzel. Nekem az nem megy. Érdeklődj a védőnődnél, hogy nálatok, hogy működik. Nem minden kórház van teljesen felszerelve, tehát ne általánosítsatok. Moindenkinek a saját kórházában kell érdeklődnie a lehetőségekről.
2008. aug. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó ha viszel be kifőzve, használatra készen, mert lehet nincs a kórházban, vagy van, de erősen szív, vagy mert csak egyszerűen te a sajátodat szeretnéd használni. Vigyél fertőtlenítő folyadékot is, ebben segítenek majd a csecsemősök, vagy a nővérek, hogy hol tudnád ezt tárolni, ill. használni. A lefejt tejet 24 óráig lehet tárolni hűtőben, ami általában van a kórházakban. De jobb ezt is megérdeklődni. Valamint azt, hogy ha van már tejed adják oda a picinek, bent van a hűtőben felcimkézve, bedátumozva. Persze speciálisan erre a célra fenntartott hűtőben. Nálunk volt úgynevezett tejkonyha és ott volt ilyen hűtő, címke, toll, üveg, hozzá tető, meg minden ami a helyes tároláshoz kell. Ebben a helyiségben volt a mellszívó is, kettő darab. Ezen lehetett állítani az erősséget. Én használtam, a közvetlen részeket minden fejés után a megfelelő fertőtlenítőbe kellett tenni, ahonnan majd ők elmosták és a megfelelő helyről tisztát tenni a régi helyére. Úgyhogy ilyenből nem volt gond nekem. De volt aki Aventes kézit használt mert neki az volt a jó.

De igen van olyan is, amit a többiek írnak, hogy lehet be sem indul még a tejed sem, de azért jó ha van nálad. Elfér a többi cucc mellett. Még jó ha van mellbimbóvédőd is, nem nagy összeg, de ha kell esetleg meg jól jön.

2008. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!