Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc (dél-pesti)...

Jahn Ferenc (dél-pesti) kórházban mostanában szült valaki? Szeretnék néhány kérdést feltenni.

Figyelt kérdés

1. Szülés után mikor lehetsz együtt leghamarabb a babával?

2. Ha nem szeretném, hogy cukros vízzel itassák a babát, mi a teendőm?

3. 1 és 2 ágyas szobák "rendszere" hogyan működik?


2015. jún. 16. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

én tavaly szültem de nem hiszem hogy sok minden változott.

leghamarabb, szülés után, mérés, fürdetés...stb után ott a szülőszobán megkapod a babát. majd elviszik, és téged is levisznek a szobába. nem tudom mennyi idő után lehet menni a babáért, de 1-2óra múlva szólnak hogy ha szeretnéd akkor mehetsz érte. én 3-4x indultam el, próbaként csak wc-re mentem először de mire oda elértem már szédültem, tehát nekem kellett még pár óra, némi víz és kaja hogy eltudjak a babámért sétálni.

ha nem szeretnéd hogy itassák tedd sűrűn mellre, esetleg ha úgy érzed ki is kérheted éjszakákra és akkor tuti nem adnak neki semmit. az én fiamat folyton itatták és nem is volt hajlandó szopizni.

a 3. kérdésedre nem nagyon tudok pontos választ, csak kbra. nekem annyit mondott a szülésznőm hogy ha szeretnék külön szobát, szólok, a kórházban adnak csekket amit be kell fizetni.az egy ágyas 20ezer a két ágyas 10 ha jól tudom.

2015. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért első válaszolótól kérdezném, hogy van rooming-in lehetőség is? Szeretném ha folyamatosan velem lehetne majd a babám.
2015. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szintén tavaly szültem ott.

1. Császáros voltam, de amikor este letoltak az őrzőbe, ott együtt lehettünk egy kicsit hármasban.

2. Nekünk odakészítették, aztán, ha adtál, adtál, ha nem nem. Éjszaka nem tudom kapott-e, nem volt velem a gyerek.

3. Kétágyas szobában voltam, az nem fizetős, de szerencse kérdése. Az egyágyas, ha szabad, akkor szülés után kérheted és apuka csekket kap, amit be kell fizetnie.

2015. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak, létezik olyan is, hogy veled marad éjszakára, de azt hiszem meg kell kérdezned a szobatársakat zavarja-e őket.

Nálunk a kétágyasban nem voltak benn a babák éjszaka, de hallottuk a sírást a többágyas szobákból, ott ketten is kikérték. Nem irigyeltem az ott lévőket.

2015. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaz én már 2 éve szültem ott, de azért leírom.

1. Mérés, mosdatás után párom hozta vissza a szülőszobába és 2 órán át voltunk ott hármasban a franciaágyon fekve, sőt még húgom is bejöhetett :)

2. Én örültem volna ha itatják bármivel, mert 3. nap reggelre majdnem kiszáradt rengeteget vesztett a születési súlyából emiatt PIC-re került, 1 hét plusz kórház.

3. 1 ágyas fizetősben voltam 20ezer körül volt, apuka minden nap 2-6 között bent lehetett velünk, első éjszaka még inkább nem hoztam ki fiamat, hogy tudjak pihenni, de utána a reggeli viztiteket kivéve velem volt amíg inkubátorba nem került :/ 2 egy ágyas szobához volt egy közös zuhanyzó.

2015. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ismét, az kimaradt, hogy szülés után azonnal a mellkasomra rakták pár percre még mielőtt elvágták volna a köldökzsinórt :)
2015. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Azért kérdeztem, mert én fontosnak tartanám, hogy szülés után 1-2 órát együtt lehessünk, illetve hogy ne kapjon pótlást. A szobák is a rooming-in rendszer miatt érdekelnek igazán. De ahogy látom megbeszélés meg szerencse kérdése.

Ha valakinek van még tapasztalata, ne tartsa magában! :)

2015. jún. 17. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!