Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni babafürdetés?

Szülés utáni babafürdetés?

Figyelt kérdés
megtehetem, hogy nem engdem meg a csecsemősnek, hogy elvigye fürdetni a babámat, hanem ragaszkodok hozzá hogy én fürdessem? Mit tehet ha nem engedem neki elvinni a babámat? Volt már összetűzésünk a "kedvessége" miatt, nem engedem hogy a gyerekemhez nyuljon
2015. jún. 26. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felkelsz a szülőágyról egyből szülés után, és mész fürdetni? Vagy hogy gondolod? Milyen összetűzésed volt?
2015. jún. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
:) Nem hiszem hogy szülés után majd fel fogsz kelni gyereket fürdetni.....
2015. jún. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, h egyből fel akarsz pattanni, h elvidd fürdetni a gyerekedet. Nálunk pl nem is fürdették, csak megtörölgették, rajta maradt a nagyja magzatmáz is. A lényeg nem a fürdetés, hanem hogy megvizsgálják, a belélegzett cuccokat leszívják, pelust kap meg ruhát. Én nem mertem volna kihagyni a vizsgálatot. A férjem vele volt végig, ő is hozta vissza, nem vacakoltak sokat.

Nálatok csak egy csecsemős van?

2015. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön a szülés utánra gondolsz? Mert akkor nem csak "fürdetik", hanem APGART is mérnek, gyerekorvos is megvizsgálja, szóval nem, nem teheted meg, hogy ezt nem engeded meg, a baba érdekében. Ha amúgy a kórházi napokra gondolsz, akkor azzal, hogy bemész szülni a kórházba, aláírod a felvételi papírt, elfogadod automatikusan a kórház belső szabályzatát is, ergo azt is, hogy mikor fogadhatsz pl látogatót és hogy a csecsemős bizonyos napszakban elviszi a gyerekedet fürdetni. Tehát: nem, nem teheted meg.
2015. jún. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az jutott eszembe, hogy mindösszesen 1 csecsemős van??? Mégis min lehet "összeveszni" a csecsemőssel?

Szerintem is van egy házirend, amit be kell tartani, ha már az adott intézményben kapsz ellátást, ráadásul 3-4-5 nap nem a világ...

2015. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem teheted meg. Eleve nem engednek felkelni rögtön szülés után és nem szokták megkérdezni, hogy elvihetik-e, azonnal fogják és viszik vizsgálatra. Ez amúgy fontos, mert rögtön kiderítik belőle, hogy pl. a testnyílásai átjárhatóak-e (és volt sajnos olyan ismerősöm, akinek a babájának a popsiján nem volt lyuk és úgy műtöttek neki). Szóval nem passzióból, meg hadd kínozzuk a babákat és anyákat - címszó alatt csinálják ezt. Hanem pl. ha megszoptatnak egy ilyen babát, és nem derülne ki, hogy nem átjárható a popsija, na az belehalhatna.

Annyit lehet tenni, hogy apuka elkíséri a fürdetésre ha engedik. A következőnél már mondhatod, hogy végig nálad lesz, csak az orvosnak adod vizsgálatra (ha bababarát a kórház) de elsőnél nem fogják engedni.

Tudom, mert én "csak" azért hisztiztem, hogy nehogy már úgy szülesszenek meg, hogy a fejemnél feljebb tegyék a szülőággyal az altestemet, de mintha a falnak beszéltem volna, akkor átmentek gorombába, hogy hogy jövök ehhez, vagy más esetben (mikor ugyanarra a laborra másodszor akartak elküldeni aznap) és én tiltakoztam, egyszerűen kinevettek. Egyébként májfunkciót akartak nézni (azt sem tudom minek, mert soha nem volt baja a májamnak) és ráadásul az előzőben minden tökéletes lett! Csak minél többet macerálnak az emberrel, annál több pénzt kap a kórház (ezt sokan nem tudják). Császárra több pénzt kapnak, mint sima szülésre és arra, ha minél több napig bent tartják a kismamát.

2015. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!