Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt, aki túlhordta a babáját...

Volt, aki túlhordta a babáját és indítottak?

Figyelt kérdés

Tegnapi napra voltam kiírva, de semmi jele, hogy jönni akarna.

1 ujjnyira vagyok nyitva csak, félek császár lesz belőle, mert nehezen tágulok.

Hasonló helyzetben valaki?



2015. júl. 14. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Nulláról is tágulhatsz teljesen, akár pár óra alatt is. Nem ennyire lassú folyamat, mint ahogy gondolod.


Hasonlóan voltam, egy ujjnyira nyitva a kiírt dátum másnapján. Én masszíroztam a dokit, hogy valamit matasson, mert túllennék már rajta. Megvizsgált, mondta, hogy két ujjnyi alatt nem manipulálna. Ez délben volt (szerintem azért valamit mégis matatott ott), este tízkor elfolyt a víz, hajnali ötre meglett a gyerek hüvelyi úton.


Pedig úgy köszönt el, hogy akkor két nap múlva ismét megnéz, hátha akkor. De addigra már okafogyottá vált.


Egyébként a legtöbb helyen egy hetet rávárnak, hacsak nem erőszakoskodsz, hogy korábban hassanak rá a folyamatra.

2015. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 3 héttel a kiírt dátum előtt 1 ujjnyira nyitva voltam és ez még a terminus utáni napon is ugyanennyi volt. Akkor az orvos azt mondta, vessem be apukát és gyakoroljuk a házaséletet. :) Másnap aztán magától megindult a folyamat és ki is tágultam rendesen.
2015. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én két héttel hordtam túl...kiírt napján teljesen zárt volt..kiírt után egy héttel kitágultam ujjnyira...aztán két ujjnyira...de nem tudtunk tovább várni, úgyhogy megindították...4 óra alatt teljesen kitágultam (oxitocin) de sajnos nem fért át a feje, császározni kellett. Ha jól reagálsz az oxira, és nem áll fent téraránytalanság, akkor nem feltétlen kell császározni.
2015. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kiírt dátum után 10 nappal még semennyit se tágultam. Flowmetriás ultrahangot néztek naponta, az értékek miatt megcsászároztak egyik reggel.

Mondjunk nálunk ez családi vonás,hogy senkinek se indul be a szülés, tehát nem lepődtem meg.

Azért neked jó jel, hogy megkezdődött a tágulás. Még van 6 napod, azért egy hetet mindenhol várni szoktak,ha nincs veszély, addig bármikor megindulhat!

2015. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41. héten két ujjnyira voltam nyitva. Reggel fél 8-kor indították a szülést. Délután fél 1-kor még mindig két ujjnyira voltam nyitva az oxi ellenére. A babám szívhangja leesett, szóval toltak a műtőbe császárra. Nehezen éltem meg, hogy császár lett, de ma már úgy vagyok vele, az a lényeg, hogy egészséges a kislányom és nem lett semmi baja.
2015. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wiky93 ***** válasza:
Nekem se jött a kiírt időpontig..másnaptól kórhàz nst, 5-ik nap befektettek (zárt voltam) aznap kaptam prosztint amitől lettek fàjások de nem lett szülés, 6-ik nap pihi, 7-ik prosztin de meg se érezte a szervezetem így tehàt a 8-ik napon burkot repesztettek, nem tágultam így kaptam oxit, nemtàgultam így folyamatosan növeltêk.. 7,5 óra vajúdás után született a lànyom.
2015. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

40+6. nap éjszaka elkezdődtek a fájások, mint kiderült csak jóslók voltak, de benntartott az orvosom mert aznap úgyis megindította volna szülést (előtte semmi fájásom nem volt és 1 ujjnyira voltam nyitva). Délelőtt semmi nem történt csak erősödtek a fájások, de nem rendeződtek. Bekötöttek az oxitocint semmit nem tágultam dél körül mondták hogy megrepesztik a burkot, nem tudták még a főorvos sem (később kiderült hogy egy két csepp magzatvizem volt már csak és ráfeszült a burok a kislányom fejére). Ez annyira fájt hogy én kértem az EDÁ-t (amit 5x-re sikerült megszúrni), utána még aludtam is egyet és 2 óra múlva teljesen nyitva voltam, jöttek a tolófájások és 20 perc alatt megvolt a kislányom. Nálam is felmerült a császár, de szerencsére az orvosom nagyon rendes volt, végig biztatott, nyugtatott, türelmes volt. Nálam az EDA hozta a megváltást utána már minden rendben ment.

A kiirt dátum után mindennap járnom kellett CTG-re és két naponta Ultrahangra (azért érdekes hogy vasárnap az ügyeletes szerint normál mennyiségű volt a magzatvizem, kedden meg már jóformán nem volt...)

Nyugi még bármi történhet. Én mindent megtettem hogy ki akarjon bújni de nem akart. Mindennap többször felmentem a 6.-ra lépcsőn, szexeltünk a férjemmel, ittam gyömbért, ettem csípőset ittam a málnalevél teát, de semmi. Ő nagyon jól érezte magát odabent. Egyébként úgy tudom egy hetet várnak a kiirt dátumhoz képest.

2015. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40+5 indítottak, 1 ujjnyira voltam nyitva. Reggel 9kor kaptam gélt a méhszájra, 11-kor burkot repesztettek, 13.40kor pedig megszületett a lányunk. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan tágulok, pláne indításra. (A burokrepesztésen és a gélen kívül semmit nem kaptam, oxit sem.)
2015. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!