Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek könnyű szülése volt,...

Akinek könnyű szülése volt, válaszolna néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Mit értesz az alatt, hogy könnyű szülés? Gyors volt, vagy nem fájt annyira?


Szerinted minek köszönheted, hogy könnyű volt? Tehet ezért egy nő bármit is?


A regenerálódás is könnyű volt?


2015. júl. 24. 10:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok: ne gorcsolj ra, vajudas kozben probalj lazitani, nem jajgatni, mert akkor oda megy el az energiad, hanem szepen csondben befele nezni(nem gyakorlom a jogat, de nalam bevalt). En azt hajtogattam gondoltaban, h "ez nekem nem is faj, ez nekem tulajdonkeppen jo", es akkor kicsit konnyebb lesz. Lelkileg fogadd el, h ezzel jar, es akkor talan konnyebb.

170 cm vagyok, 49 kiloval estem teherbe es 64el mentem szulni, azt mondtak idealis az alkatom is.

Hat ennyit tudok irni neked...

2015. júl. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 piroska és a farkas ***** válasza:
Nekem kamaszkorom ota ájuslás környéki fájdalmat okoztak a menzesz görcsei. Mondta is a védőnő mikor kismama lette, hogy ez most mázli, mert így azért egydarabig elviselhetőek lesznek a fájások. Nálam első babaként úgy született a kislányom, hogy hajnali 1.50-kor fájásra ébredtem, fél4 re már a korházban voltunk, addigra 5 percesek lettek. Kérdezték, hogy egész biztos vagyok -e benne, h 1.50-kor kezdődött, mert már 4 ujjnyira nyitva vagyok.Szerettük volna, ha férjem a vajúdásnál bent van velem, de közölték, hogy hát az már nem lesz. Végül 4.30-ra lett mega kislányunk, tehát az első érzékelt fájástol kevesebb, mint 3 orán belül. Én őszintén azt éreztem, hogy bár baromira fáj, de kibírhato,de biztos vagyok benne, h rengeteget számított az, hogy egyrészt előtte azért aludtam, másrészt nem vette el az energiámat 10-12 ora vajúdás, harmadrészt, ami talán furcsa, de én voltam az egyetlen aki akkor szült, és mikor már túl voltam rajta, akkor érkezett egy kismama, és áthallaszodott, ahogy szegény hangosan jajgat a vajúdás alatt. Ha én nem lettem volna túl az egészen már addigra, biztos, h nagyon megijedtem volna, h tejoég, ez még előttem van. Az is igazviszont, ha zért nem ennyire fenékig tejfel a történet, mert a babám nagy volt, 4100 gramm, és a maga viharos kilökődésével / 2 nyomás összesen, mert megijesztettek, h csökken a pulzusa, gyorsan ki kéne nyomni/, hát altájékon rendesen tönkre mentem, hetekig alig bírtam járni. Tehát így, kistesoban reménykedve számomra az a része sokkal több félelemmel tölt el, mint maga a konkrét szülés.
2015. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mindhárom babám gyorsan,komplikációmentesen érkezett.Az első fájástól a megszületésig az 1. babánál 4 óra,a 2.-nál 3 óra,a 3.-nál 2 óra telt el.Fájt nagyon nagyon,de kibírható volt.A regenerálódás is gyors volt,hiszen nem volt gátmetszésem,repedésem,semmi belső sérülésem.Hogy minek köszönhetem nem tudom,de azt igen,hogy anyukám,és a nagymamám is könnyen,gyorsan,mindenféle probléma mentesen szült.
2015. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Első baba volt, reggel volt nst, és amnioszkópia, délutàn 2-re visszahìvott az orvosom. Akkor fél óra nst megint, némi vàrakozàs, és kinyőgték, hogy én onnan sehova, egyből szülőszoba. Érezhető fàjàs nem volt. 3-kor befektettek, nézegettünk mint hal a szatyorban, kb. 1 óra múlva burokrepesztés. Ezutàn fél óràval màr érezhető, szabàlyos fàjàsok jőttek, egy darabig még poénkodni is volt kedvem, aztàn ez hamar àtment magamban szitkozódàsba. 17.20-kor kétségbeesve néztem az orvosomra, hogy ezt ìgy meddig kell kibìrni, tippelt még duplaennyit. Én magamban csak ennyit gondoltam "eznemnormàlis". 18 óra előtt megszületett 2. tolófàjàsra. Méhszàjlazìtót kaptam még a nagyondurva fàjàaok előtt, valamint a gyorsasàg miatt vàgni kellett. Ennyi volt az össz beavatkozàs. Tokkal-vonóval az egész 3 óra, mondhatni tökéletes volt minden. A nehéz az volt benne, hogy nagyon hirtelen jöttek a durva fàjàsok, ott azt hiszem kicsit betojtam. Összességében azt hiszem azért is ment ilyen könnyen, mert nem aggódtam, nyugodtan mentem be. A nagyobb rész pedig hogy egyszerűen ezt dobta a gép.
2015. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szülés utàn 2 nappal az volt a legnagyobb bajom, hogy elfeküdtem a nyakam. :)
2015. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az első szülésem hosszú és fájdalmas volt meg is másfél órán át varrtak utána és meg is katétereztek, viszont a gyermekünk makk egészségesen jött a világra. Nehezen regenerálódtam, a 6 hetes kontroll alkalmával még nem tudtam rendesen ülni. Ettől függetlenül a második alkalommal azt mondtam, hogy ha ez is legalább olyan lesz mint az első, akkor nem panaszkodom. 2,5 óra alatt vágás nélkül, minden komplikáció nélkül meglett, már ülve ettem meg az ebédemet legkisebb fájdalom nélkül. Harmadik alkalommal meg alig másfél óra volt, vágás, varrás nélkül, kevés fájdalommal. Hogy miért volt könnyebb a második meg a harmadik? Az elsőnél csak sodródtam, új volt, féltem tőle. A másik kettőnél már igyekeztem összpontosítani, azt tartottam szem előtt, hogy a kicsinek segítsek, hogy érte van mindez. (korábban mikor ilyeneket olvastam, blődségnek tartottam, aztán rájöttem milyen igaz)A harmadik alkalommal már olyan dolgokra tudtam figyelni, ami fel se merült bennem mondjuk első alkalommal. Abban is biztos vagyok, hogy kellett az első szülés fájdalma és hossza ahhoz, hogy a második és a harmadik olyan gyors és könnyű legyen. Szerintem amit tehetsz az az, hogy elfogadod azt hogy ez igeni fájdalommal jár, és hagyod a testedet "dolgozni". Mindamellett gondolj bele abba, hogy az a piciny gyermek mit él át, fogd fel úgy, hogy neki kell hogy segíts. Kitartást és könnyű szülést!
2015. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért mondom,hogy könnyű volt,mert az volt :)

Megindított volt,mert az orvosnak el kellett utaznia.

Az előkészítést is beleszámítva 4 óra hossza volt az egész + utánna a fél óra varrás

Szerencsére nagy a fájdalom küszöböm így azt mondom,hogy a tágulási folyamat utoló 10 perce és tolófájás ami szintén olyan 10 percig tartott,volt a fájdalmas.

Vizsgàlatok nem fájtak a burok repesztést ès a gátmetszést se éreztem.

Komplikációk se voltak.

A doki szavaival: minden úgy történt,ahogy a nagykönyvbe meg van írva :)

Nagyon sokáig dicsekedett velünk.

Álítólag,akiknek szélesebb a csípőjük könnyebben szülnek.

A felépülésem kb 2 hétig tartott.

2015. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Indított szülésem volt, de "csak" burokrepesztéssel, oxit nem kaptam. Gyors volt, repesztéstől számított 2 óra múlva már a kezemben volt a lányom. Fájni nem fájt annyira, mint amilyenre számítottam, az "eleje" olyan volt, hogyha az menstruációs görcs lett volna, még gyógyszert sem vettem volna be rá. Egyszerűen alig éreztem, pedig a gép elég magas fájásszámokat mutatott. Szerintem ez alkati szerencse, keményedéseket sem éreztem soha sem, pedig a gép mutatta.


Amikor már tényleg nagyon-nagyon fájt (kb 5 fájás) az már vége volt, 2. tolófájásra kint is volt, 5 perc alatt.


A regenerálódás is gyors volt, szülés után 2 órával saját lábamon kísértem el az ajtóig (az osztály ajtajáig) a férjem, nem fájt az ülés, állás, mozgás.


Szerintem ezért nem lehet tenni. Sokat olvastam arról, hogy aki végig mozog, sportol terhesség alatt, annak könnyebb a szülés, és a regenerálódás. Féltem is, mert én végig feküdtem, veszélyeztetett terhes voltam. Szóval szerintem ez oltári mák volt. Ha lehetne, én mindenkinek ilyet kívánnék, mint amilyen nekem volt. Még leizzadni sem volt miért...

2015. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!