Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális a súlyom kismamaként?...

Normális a súlyom kismamaként? 30/N

Figyelt kérdés
30 eves no vagyok, 41 kiloval kezdtem a terhesseget. Aug. 23.-ara vagyok kiirva. Most vagyok 86,9 kg. 160 cm vagyok. Ez normális?

2015. júl. 28. 09:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem, de ezt nyilván a védőnőd és a nőgyógyászod is elégszer elmondhatta már.

Ahogy a kezdő súlyod se volt normális, a mostani sem az.

Gondolom a lábadat, szívedet is jócskán megterheli a dolog.


Tény, hogy alacsonyabb testsúlyról jóval több hízás a megengedett (sőt, a szükséges), de azért ennyi nem.

2015. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nagyon nem.

Mivel a kezdősúlyod alacsony volt, így egy olyan 20 kg hízás még belefért volna. A 46 kg hízás viszont nagyon sok! Mit mond a védőnőd és az orvosod?

2015. júl. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Én még soha nem hallottam/láttam,h valaki ilyen borzasztó sokat hízott volna!!!

Ne haragudj kérdező,de nagyon nem normális. Doki? Védőnő mit mond?

A nővérem 40kg-al indult és 60 lett a vége.28éves volt. Számomra még a 20 is sok.

2015. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
nem igazán normális duplájára hizni,bár ha kórosan sovány voltál,nem árt h felszedtél egy kis felesleget,na de ennyit...
2015. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerinted az emberi testnek jót tesz, ha bő fél év alatt megduplázódik a súlya?

Az álnaív kérdést sem értem, gondolom a kezelőorvosod már tájékoztatott, így fogalmam sincs, mi értelme a kérdésednek.

2015. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azt mondtak hogy a kezdosulyomnak esetleg pajzsmirigy problema lehetett az oka
2015. júl. 28. 10:10
 7/21 anonim ***** válasza:

Na jó, értem én...de én pl. 163 cm-hez, 53 kg vagyok.... az első babánál 10 kg-ot híztam....

ehhez képest, még ha a magasságodhoz viszonyított normál súlyod 50 kg körül lett volna, akkor is 36 kg-ot híztál!

szerinted?

2015. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

És a mostanit mivel indokolják?


Barátnőm 45-el kezdett ~162-höz. 70-el zárta a terhességet vizesedéssel együtt. Nem piszkálták érte, de ez volt a max., amit még egészségesnek tartottak.

Én 55-el kezdtem 160-hoz, nekem is 70 körüli az ajánlott felső határ. 35. héten 67 vagyok úgy, hogy vizesedek rendesen (toxémia nélkül).

2015. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem, de előtte sem volt normális.
2015. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha csak annyi irtál volna, hogy 160/87, akkor még azt mondom ok. De te majdnem 50 kilot hiztál MÁR és még egy honap van hátra. Csak a baba sulya no egy teljes kiloval ebben a 4 hétben. Ez brutális mértékü hizás, megdupláztad a sulyodat egy fél év alatt. Iszonyatosan megterheli ez a szerveidet, szervezetedet, lábaidat, mindenedet. Orvos, védönö mit mondott? Nincsenek kiakadva?
2015. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!