Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után 3 hónappal még...

Császár után 3 hónappal még mindig nehezen megy a nagy wc. Ez normális?

Figyelt kérdés

A kórházba a műtét után másnap mikor felkelhettem kaptam hashajtót meg bélmozgatót amig benn voltmam,ott eltudtam menni.


Itthon azonban nagyon nehezen megy. Szorulásom van,érzem h kell meg bocsánat előre is,ott a seggem végében de hiába nyomok,csak ilyen kisebb bogyók jönnek. Ha mégis egy nagyobbat sikerül kinyomnom,akkor fáj amikor kijön,ahogy törlöm ki véres a papir is,elő jön az aranyerem. Havonta egyszer le kell kezelnem(reparon kúppal szoktam) az biztos.


Normális h ennyi idő után is ilyen gondjaim vannak? Vagy forduljak vele orvoshoz?


2015. aug. 6. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is tudni kellene miket eszel, mert ha székletfogókat sűrűn eszel, akkor ezen lehet változtatni.

Szedsz-e valamilyen vitamint? Vasat? A vas nagyon meg tudja fogni a székletet, tehát ha szednéd, akkor mellőzd. A multivitaminok is megfoghatják.

Mennyit iszol? Ha keveset, akkor érdemes lenne többet inni.


De mivel ilyen kellemetlenségeket okoz, ezért érdemes egy orvossal beszélned.

Nekem két császárom volt, és lassan állt vissza nekem is a "rend", de 3 hónap után már nem volt gond.

2015. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbálkozz a következővel: vegyél lenmagot. Jó az őrölt is, de az egész mégjobb. Ezt a dm-ben, Rossmannban 300-400 Ft körül kapsz és elég 2-3 hétig.

Reggel éhgyomorra egyél egy kefírt vagy egy joghurtot ami lehet gyümölcsös is. A lényeg, hogy 2 púpos nagykanállal tegyél bele lenmagot. Ez megpuhítja a székletet, de nem fog drasztikusan meghajtani, csak nem bogyós állagú lesz, hanem lényegesen puhább, nem fogsz kínlódni.

Ezt próbáld ki és ha a 3. nap sincs változás, akkor doki. Nekem bevált, azóta nem jött ki az aranyerem, pedig abba is hagytam a lenmagozást. 2 hónapig csináltam.

2015. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ui.: egyébként a lenmag olyan semmilyen ízű, mondanám, hogy olyan mint a zabpehely de jobb, mert kisebb és tényleg nincs nagyon íze. Talán minimálisan diószerű, amennyire érezhető az a halvány íz.
2015. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sok folyadékot iszom,többnyire vizet v rostosat.


Nem szedek vas tablettát sem.


A lenmagot kipróbálom,hátha...


Köszi a válaszokat

2015. aug. 6. 21:59
 5/5 anonim ***** válasza:
most ez hülyén fog hangzani, de próbáld székelés közben visszanyomni a gátadat. Nekem nagyon durva székrekedésem szokott lenni, van, hogy a hüvelyfalon keresztül kell segíteni... meg tudja keseríteni az ember életét...
2015. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!