Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő van az epidurálra?

Mennyi idő van az epidurálra?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani, hogy azért nem kaptak epidurális fájdalomcsillapítót, mert már "nem volt rá idő." Nemrég például néztem a LifeNetworkon a Jön a baba Hadas Krisztával című sorozatot, a vajúdó nő mindössze 3 cm-re volt tágulva, és azt mondták neki, hogy már nincs idő az epidurálra. Aki ért hozzá, segítene? Én mindenképp szeretnék majd a szülésnél, mert ismerem magam, mikor szokták beadni, mikor mondják azt, hogy jó, erre már nincs idő? Köszi!
2015. aug. 12. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem. Az elsőnél 6 óra vajúdás után kértem, azt mondták h egy órán belül megszületik, így nem adtak. A másodiknál amint beértem, közöltem h kérek...és kaptam! :)

Mindkét alkalommal 2 ujjnyira voltam nyitva. Azért nem adnak, ha látják h hamarosan kint van a baba, mert ez nem 2 perces procedúra. Elő kell vakarni az anesztes dokit, az kifaggat h mire vagy érzékeny, akkor elmondja h mikre figyelj, majd nekiesik a hátadnak. Nálunk csak 1.5 óra volt mire előkerült a doki, és legalább még ennyi mire beadta.

2015. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az nem 3 cm lehetett, hanem 3 ujjnyi, olyankor nem adnak. Két ujjnyinál is akkor, ahogy már írták, ha látszik, hogy hamar jön, lenn van a feje.
2015. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat, valószínűleg tényleg 3 ujjnyi volt. Értem. Szóval célszerű már akkor szólni, amikor bemegyek szülni, és nekiállnak vizsgálni. Köszönöm :)
2015. aug. 12. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor nem akarnak adni, és ezt arra fogjàk, hogy vagy még nem lehet, vagy màr nem. Az esetek többségében ez csak kifogàs.


Ismerek olyat, aki közvetlenül kitolàs előtt kapott.

2015. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki írta,hogy 1,5 óra volt anesztest keríteni, és még másfél óra amíg beadta ő hol él?

De most komolyan?

Én két kórházban szültem,mindkettőnél kértem.

Az elsőnél kb 30-40 percen belül ott volt az anesztes, pár perc az előkészület, és a szúrás,leragasztás. Biztosan nem volt több 1 óránál.

Bő két ujjnyival mentem be.

Másodiknál még ennyi idő sem volt.

Elsőt hajnalban szültem (hajnali 2-kor mentem be a kórházba) másodikat délben.

2015. aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam az epi pikkpakk benn volt, megbeszéltük a szülésznővel, hogy ha akarok, akkor most kellene, jött az anesztes és beadta. Szerintem nem volt negyed óra az egész. A császár előtti spinális már más volt, ot én is vártam az anesztesre egy órát, mert az intenzíven volt dolga. De én akkor már nem siettem sehová, indított sülés volt, és a babám nem akart kijönni, lekapcsolták az oxit, így a fájásaim is megszűntek.
2015. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Budapest Honvéd kh,hajnali 3 órakkor...minden szülőszoba tele volt. Gondolom elfoglalt volt, és nem azért nem jött hamarabb mert aludt. Legalábbis remélem. :)
2015. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!