Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem akarok, adni pénzt a...

Ha nem akarok, adni pénzt a szűlésnél, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok,híve annak,hogy az orvosnak adni kell pénzt...

Azt a pénzt,inkább ráfordítanám a babám dolgaira,mível sajnos az apa elhagyott így nem sok pénzem van,arra meg végképp,hogy több 10.000 -et fizessek az orvosoknak. :/ milyen megoldások vannak? És mire számíthatok? Vagy így izgulhatok,hogy valami baj lesz a szűlésnél?


2015. szept. 29. 17:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Szülész az ugyeletesnel, azért nem kell fizetni. Nem kell jobban izgulni mint egyébként, az orvosok túlnyomó többsége nem csak a pénzért csinalja
2015. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis,semmi baj nem lesz.Simán eljársz a vizsgálatokra,a védőnőhöz,annyi,hogy nem fogadsz.dokit,hanem ha eljön az idő,annàl szülsz,aki épp benn lesz.Nem értem én sem,hogy miért hiszi a legtöbb doki,hogy valami isten,csak azért,mert világra segít egy babát.Az a dolga.
2015. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Jársz az sztk-ba, szülsz az ügyeletesnél ahogyan sokan mások is.


Az ember mindig izgul, hogy mi lesz, hogy lesz, ügyeletes orvosnál lehet, hogy egy nagyon jó orvost fogsz ki, lehet, hogy egy kevésbé jót, ez a része lutri.

2015. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
a mai világban ez egyre többször fordul elő, ne aggódj nem vagy egyedi eset. számítani nem tudsz, csak reménykedni, h szerencséd lesz, és jó ügyeletes teamet fogsz ki. komplikációmentes szülésnél nincs is akkora jelentősége a fogadott orvosnak. akkor nem mindegy inkább, ha van vmi probléma, bár egyébként rengeteg jó tapasztalatról hallani ilyen esetekben is.
2015. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyeletesnél szülsz nem kell! Ennyi!
2015. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Most egy kicsit,megnyugodtam :)

2015. szept. 29. 17:30
 7/42 anonim válasza:
35%
De miért kéne egyáltalán bármelyiknek is bármennyit adni??? Nem az a dolga??? Megkapja a fizetését is nem?
2015. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
14%

emiatt nem lesz baj a szülésnél, az ügyeletesnél is tudsz.

elmondom én mi miatt mentem magánorvoshoz, és akkor talán jobban látod, mi benne az előny - így számodra majd hátrány:


nem kellett munkából lógnom a vizsgálatokkal, ami nekem havi 1-2 vérvételt jelentett (ellenanyagos voltam) és 6 alkalommal terhesgondozást, illetve két alkalommal labort jelentett. Ez azért így összeadva elég sok hiányzás. UGye este is tudtunk menni ez a lényeg.


a kórházba nálunk kritikán aluli az UH és futószalag szerű a vizsgálat. Normálisan nem képesek egy kérdésre sem válaszolni. Alig lehetett valamit látni az UH-n, szerintem tuti hogy csomó dolgot nem ismernek fel rajta amit egy modernebb készüléken igen.


A dokimat bármilyen hülye kérdéssel bármikor felhívhattam, mindig felvette a telefon.


Tudtam kinél szülök, nem egy vadidegen előtt kellett vajjúdnom.


Miután megszültem, naponta benézett, ráadásul olyan szobába raktak, ahol csak az ő értelmiségi betegei voltak (a többi szobába legalább 2 cigány volt szobánként).

2015. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
18%
ja és minden UH-ról kaptam DVD-t
2015. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
54%

8, 9.


uh-ra (az előírtakra is) akkor is mehetsz priváthoz, ha amúgy sztk-ba jársz terhesgondozásra. beutalót kapsz az orvostól, amit ott mutatsz be, ahol az uh-t el akarod végeztetni. tehát ha magánnál, akkor oda kérsz időpontot és ott jelensz meg a beutalóval, ennyi. én pl így csináltam, mert a genetikai uh-t tényleg nem a legalaposabban végzik sztk-ra. a többiben igazad van, ár az értelmiségi kitételen azért egy picit megakadt a szemem, de...

2015. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!