Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 éve szültem császárral, és...

2 éve szültem császárral, és kötényhasam lett. Nagyon utálom, csúnya, szinte a vágásnál alá tudok nyúlni. Már kevesebb kg vagyok, mint amivel terhes lettem. Mi segít? Csak a plasztika?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 11:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
már nem hiszem,hogy más segít...Tornázom,biciglizek. Utálom! A plasztikai műtétet támogatja esetleg az OEP?
2010. márc. 15. 11:09
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
:( hát az a baj, hogy a plasztika sem egyértelmű, mert kérdés, mi van belül, ami ezt a kötélhatást okozza. Ha a külső bőr és zsir, akkor ok, meg tudják csinálni, de ha az egész hasfalad igy forrt össze, ott nagy a tét, hogy megint kivágatsz-e egy darabot a hasadból. Első körben szerintem mindenképp orvos, adjon tanácsot. Szerintem torna ennyi idő múltán már nem segit. A plasztikai sebészetet úgy tudom, ilyen esetben nem támogatja a TB, csak ha egy súlyos balesetből pl az által tudnak összekaparni. Sok sikert!
2010. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így vagyok :( 8 hónapja szültem, de nem változik a hasam. Úgy tudom, hogy 2006-ig támogatta a tb ilyen esetre a plasztikát, már nem :( Nem tudom én se mit csináljak. Mondjuk mi szeretnénk még egy babát, addig ilyen lesz, aztán majd valahogy összegyűjtök egy plasztikára.
2010. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is szeretnék még egy babát,addig bizti marad így minden,de utána felkeresek egy dokit egyelőre tanácsadás céljából,aztán gyűjtök rá,mert nem jól érzem így magam a börömben!

2010. márc. 15. 13:09
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
mint mindig van kiskapu: ha a doki igazolja, hogy az állapot káros az egészségre 1. a belső szerveknem nem jó ez az állpot 2. mentálsi bajt okoz a testi énkép...stb., akkor lehet, hogy van rá keret, de a dokinak mindenképp nagyon partnerien kell hozzáállnia és tényleg csúnyának kell lenni a hasfalnak, de alanyi jogo minden esetben már valóban nem jár.
2010. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is lassan 2 éve szültem, szintén van egy kötényem :(

Ha többet fogyok akkor csak jobban lóg, sehogy nem jó, ráadásul nekem még a bőröm is ki van repedve, talán emiatt is ilyen rugalmatlan az egész.

Én utánajártam már mindennek nagyjából és ezen sajnos csak a plasztika segít. Az OEP nem támogatja, ezirányban kár kutakodnod sajnos (bár azért lássuk be, hogy amíg sokkal fontosabb műtétekre nincs pénz, addig jogos, hogy erre nem adnak).


Én nagyon padlón vagyok emiatt, azelőtt lapos kockás hasam volt, kis haspólókban, trikókban jártam csípőnadrággal, most meg bő póló és derékra kötött pulcsikkal próbálom takargatni, fürdőruha esélytelen :(

Én is gyűjtök a plasztikára, nem fog többe kerülni, mint amennyibe egy pszichiáter kerülne lassan, amilyen nyomasztó ez a számomra.


Arra viszont figyelj, hogy csak akkor érdemes már műttetni, ha nem akarsz többet szülni és egy jó nagy edzéssel egybekötött fogyókúra után vagy és a gyereket sem kell emelgetni, mert úgy tudom 6 hétig tilos az emelés.

2010. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

12.58-as vagyok. Hát akkor elég elkeserítőek a kilátások :(

Nem tudjátok ez mitől függ, hogy kinek marad ilyen a hasa? Függ a szülés módjától? (én is császáros voltam)

A barátnőm 2 babát szült már, és olyan a hasa, hogy még egy tini is megirigyelhetné. Én azt gondoltam, nekem azért lett ilyen, mert minidg volt egy kis pocim, csak ami korábban kidomborodott, az most lóg :( És ezért csodálkozom az utolós válaszolón, hogy írta, hogy neki semmi hasa nem volt előtte .

2010. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

18:00 vagyok.

Nekem is császár volt, de nem hinném, hogy ettől függ, mert a főnököm szintén így járt, pedig ő mindkét babáját term. szülte (egyébként ő egy nagyon karcsú nő, max 45-50 kilós és mégis :( )

Szerintem ez egyértelműen genetika, kötőszöveti állomány kérdése. Attól függ, hogy mennyire kontraktilis, rugalmas a bőröd. A krémezésen tuti nem múlik, mert én már a 10-12. hét környékén elkezdtem kenni naponta 2x.


Most várom a 2. babát, már előre félek...

2010. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a császártól függ, mert az én hasam szerencsére nem lett ilyen, "csupán" úszógumi-szerűm van, ha leülök, vagy lehajolok. Bár most várom a másodikat, és hatalmas a pocim... kicsit félek!

Előtte nekem is lapos hasam volt, bár ha kicsit is híztam, egyből odament. Szerintem alkati kérdés.

Bocsi az offért: egyébként mennyibe kerülne egy ilyen műtét?

2010. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
400-500ezer :(
2010. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!