Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az unassiste...

Mi a véleményetek az unassisted childbirthről?

Figyelt kérdés
[link]

#szülés #unassited childbirth
2015. okt. 19. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

nem mindenki tud ám angolul ...

szal ha már kiírsz egy kérdést és linkelsz akkor magyarul tedd !!!

2015. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a háborítatlan szülés akar lenni végülis? Vagy az otthonszülés egy másik elnevezése? Régen tanultam már angolt, próbáltam kimazsolázni, de amit megértettem belőle, hogy a nő képes segítség nélkül is szülni, hiszen tudja a test, hogy mit kell tenni, és ha vannak is segítők, ők nem irányítanak, hanem kísérnek? Erről van szó?
2015. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elnézést az angolul nem, vagy keveset tudóktól, tudom, milyen idegesítő, ha nem az anyanyelvünkön van feltéve a kérdés. Nem találtam magyar megfelelőt hozzá, és szándékosan nem fordítottam le a kérdésben, mert aki hallott róla, az max. angolul hallhatta ezt a kifejezést. Talán asszisztálás nélküli szülésnek lehetne fordítani.
2015. okt. 19. 12:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát így sok választ nem fogsz kapni. :-) Sokan még a háborítatlan szülésről sem hallottak, rengetegen meg pl a gátvédelemről, epi-ről is maximum álmodni tudnak (pl.: nálunk, vidéki megyeszékhelyen, ahol rutin az oxitocin, a gátmetszés, láb leszíjazás kőmetsző pozícióban kitoláskor stb...).
2015. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a háborítatlan szülés?

Maximálisan támogatom, hogy csak akkor avatkozzon be az orvos, ha az indokolt.

Viszont saját részről én kórházban, orvosi segítség lehetősége mellett szeretnék szülni.

Első gyereknél minden protokoll szerint ment és bár hihetetlen pozitív a szülésélmény, most fognak műteni, az akkori oxi miatt túl gyorsan lezajlott szülés következményeinek helyrerakása céljából. Méhfal repedés, méhszáj plasztika egy 2és fél órás rapid szülés miatt.

Szóval saját részről inkább vajúdjak 10 órát az én tempómban és táguljak úgy, ahogy a szervezetem bírja és toljam ki annyi idő alatt, amennyit a szervezetem megkíván a táguláshoz, gátvédelemmel, mint szakadjak, repedjek, mert ezt írja elő a magyar protokoll.

2015. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha arrol van szo, hogy hagyjak termeszetes uton haladni a szulest, beavatkozas, siettetes, stb nelkul, akkor egyetertek.

Ha arrol, hogy ne korhazban tortenjen, hanem otthon a negy fal kozott, akkor nem. Barmelyik pillanatban fellephet egy komplikacio, problema, ami szuksegesse teszi a szakkepzett orvos/nover beavatkozasat, es azon a 20-30 percen ami eltelne otthon a mento kierkezeseig/korhazba szallitasig mulhat a baba es az anya elete.

2015. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ezt hívják háborítatlan szülésnek. A lényege az, hogy senki nem avatkozik közbe, mégcsak vizsgálatok szintjén sem (pl. ctg), az anya megszüli a gyermekét - gyakorlatilag egyedül. A történetek, amik a honlapon vannak mind otthonszülésről szólnak, és általában nagyon negatív kórházi élmények miatt választják a következő gyermeknél ezt, vagy azért, mert nagyon gyorsan zajlik le a vajúdás, és a szülés, és bár nem szándékosan, de nincs idejük bemenni a kórházba.
2015. okt. 19. 12:58
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem, ez nem a háborítatlan szülés. Ezt a kettő fogalmat keverni olyan, mint a magántanulói státuszt keverni az unschooling-gal.


A háborítatlan szülés nem egyedüli, magára hagyott szülés, "csak" medikális beavatkozásoktól mentes szülés. Ez, amit linkeltél, nem ilyen. Itt nincs jelen szaksegítség. Otthonszülésben vannak nagyon tapasztalt bábák. Az unassisted azt jelenti, hogy senki nem segít, a nő egyedül, segítség nélkül hozza világra a babáját.

A véleményem az, hogy mindenki szüljön úgy, ahogy neki megfelelő. Ha nem akar senkit a közelben, akkor úgy.

2015. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem háboritatlan szülés. Ez az otthonszülés magasiskolája. A nö általában otthon, teljes mértékben egyedül szüli meg a gyereket, dula, orvos, vagy bárki hozzáértö ember nélkül. Irjátok be a youtubera, rengeteg video van. Olyan is, ahol a nö az erdöben szül a patakparton, a másik 3 gyerek meg körülötte szaladgál. Az általam látott videokban a nök általában a kádban szülték meg a gyereket vagy a fürdöszobában, esetleg szülömedencében. Szerintem nagyon durva. És elképzelni se tudom, hogy hogy vállahatja be ezt igy valaki. Azokban az országokvan, ahol kezd terjedni ez a fajta szülés a nök körében, ott olyan szülést is lehet választani, hogy korházban, dokival, de hagynak, hogy a saját tempodban csinálj mindent. Ha segitseget kérsz, akkor kapsz, vagy ha életveszély van, akkor beavatkoznak. De amugy minden ugy van, ahogy a nö akarja. Ez miért nem elég? Nem itélkezem, de én nem merném kockáztatni se a gyerek, se az én életemet. Szülés közben azért elég gyorsan is keletkezhet életveszély, legalább a közelben lehetne valaki hozzáértö.
2015. okt. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!