Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy indult a szülésed?

Hogy indult a szülésed?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon sokáig elhúzódott az eleje, kíváncsi vagyok, másoknak rögtön egyértelmű fájásokkal indult? Hány percesekkel,meddig voltatok vele otthon, és mikor indultatok be a kórházba?
2015. nov. 4. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:

elsőnél: hirtelen jöttek a semmiből a fájások, nem túl kemények, de egyből 5 percesek. Előtte egy jóslóm se volt, semmi egész várandósság alatt, így nem is gondoltam arra ,hogy szülni fogok, még csak 36 hetes voltam. Jóslónak gondoltam. Vagy 2-3 órán keresztül méregettem, végig szépen 5 percenként jöttek, nemerősödött, nem sűrűsödött, de el se múlt. Ez kb hajnali 3 felé volt volt, hát felhívtam a kórház szülészetét, hogy mit tanácsolnak. Azt mondták, lépcsőzzek, mérjem utána, ha nem változik semmi akkor vegyek forró fürdőt, meglátjuk mi lesz. Mindezt megtettem, ugyanúgy 5 percesek maradtak a fájások, viszont erősödni kezdtek. Eddigre reggel lett, bementem a kh-ba. Szép szabályos fájásokat mértek, de totál zárt voltam még (reggel 8-kor). Haza akartak küldeni, mondván hogy korai lenne még babázni, szenvedjek otthon hátha elmúlik, ne legyen már koraszülés. De hirtelen elrepedt a burok, elment a magzatvíz és bedurvultak a fájások. 10.40-re megvolt a lányom.

Második babánál: reggel hatkor kemény 5 perces fájásokra ébredtem. Tudtam, hogy nekem így indul, mamát áthívtam a nagyobbhoz, míg ideért tusolás, szőrtelenítés stb amit nem akartam a szülésznőre hagyni, iratok bekészít stb, mama megjött és végre indulhattunk. Addigra 3 perces kemény fájásaim voltak és sűrűsödtek. Az amúgy 10-12 perces utat sikerült 45 perc alatt végigvergődni a csúcsforgalomban : egy élmény volt, közben sok tolófájást ellihegtem, a magzatvíz elfolyt, azt hittem megszülök a kocsiban. 8-kor értünk be, egyből fektettek a szülőágyra mert bő 4 ujjnyi voltam, tolófájásokkal, majdhogynem kipottyant a gyerek. 40 perc lett végül a kitolás, mert rátekeredett a zsinór és ahogy kinyomtam a félig a fejét visszarántotta őt. Végül nyomtam akkorát h leszakadt a lepény és ki tudott bújni.

2015. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon elhúzódott.. amint felkeltem már jóslóim voltak, órák után gyanús volt, hogy még mindig tart. Délben zuhany, nem múlt el. 10-20 percesek voltak. Délután 6-kor már zavart, hogy még mindig tart de hitetlem voltam annyi jóslóm volt és ezek is még csak kellemetlenek se voltak, éppenhogy éreztem. Elsétáltam az éjjel nappali boltig (vasárnap volt) és út közben erősödtek. Ez már kellemetlen volt és mire hazaértem már 7-10 percenként jöttek. Este 10kor kezdtek fájni de csak 5-8 percesek voltak. Hajnal 3-ra lettek rendszeres fájásaim, 5 percesek. Hányingerem is volt már otthon, mondom ideje indulni. 3 centire voltam kinyílva. 4-re kerültem szülőszobára de még akkor is volt amikor össze-vissza éreztem a fájásokat. Először fél 9kor vizsgáltak (reggel hívták fel a fogadott dokimat), bejött és már 8 centinél tartottam, 9.50-re lett meg a baba. Tekintve, hogy vasárnap 9 körül keltem, úgy 24 órás szülés volt kb 12 órás normális fájásokkal.
2015. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elso:

Elfolyt a magzatviz kb ejfelkor, fajas nem volt. A korhazban megvizsgaltak, zart volt a mehszaj, de mintha neha-neha mar kemenyedett volna a hasam. 3 orakor jott az elso fajas, 5 perc mulva a kovetkezo es folyamatosan erosodott. 5-kor mar ket-harom percesek voltak, hattol vegyesen tolofajasokkal. 6:45 utan megszuletett a fiam.


Masodik:

10 percesekkel indult, de inkabb csak kemenyedes volt, fajni nem fajt. Elindultunk a korhazba, mert messze laktunk es a gyereket is le kellett rakni a nagyszuloknel. Az autoban mar 5 percesek voltak, a korhazban meg elmultak, mire a doki megvizsgalt. De 2-3 ujjnyira mar nyitva voltam.

Haza mehettunk, harom napig vartunk es semmi.

Ugyhogy a doki burkot repesztett, oxitocint kaptam es ossze-vissza, de inkabb egybefuggo fajasokkal tarkitott ket orat kovetoen megvolt a fiam.


Az elso sokkal jobb volt.

2015. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyértelmű fájások?Hát nem mondhatnám,pedig 3. baba volt.Mindig azt mondják,hogy a jóslótól meg lehet különböztetni az igazi fájásokat és rendszeresek is.Hát nálam nem lehetett,ha kicsit még várok,otthon szülök meg...

Az utolsó hetekben voltak már jóslóim,sőt 2 nappal a szülés előtt már az hittem szülés lesz belőle,de mégsem.Aznap teljesen nyugisan telt,NST sem mutatott semmit délelőtt.Estefelé viszont elkezdtem jóslózni,10-15 percenként.21 órakor mintha kicsit erősödött volna,de semmi extra,ugyanúgy összevissza jöttek,nagyon enyhék voltak.Azért rendbe raktam az otthoni dolgokat,ha véletlen el kéne menni,kicsit még pakolászgattam.22 körül letusoltam,na ekkor erősödtek megint kicsit,de még mindig csak jóslófájásnak nevezném,de azért már tudtam,hogy szülés lesz.Férjem elment a bébiszitterért,én még csináltam magamnak egy szendvicset (mondom éjszaka szülés után nagyon éhes leszek és semmit nem adnak),férjem még röhögött is rajtam,hogy nincs neked semmi bajod,ha most is az evésen jár az eszed... :) 23 órakor indultunk a kórházba,de még mindig tök gyenge fájásaim voltak,de mondom úgyis van szülésznőm,majd ott elvajúdgálunk.Mikor beértünk az egyik szülésznő azt mondja,nem vajúdik még annyira ez az anyuka,nem kell hivni az orvost...23.30-kor feküdtem fel a szülőágyra,még mosolyogva.Megvizsgált az előbbi szülésznő,elkerekedett a szeme és kiabál a másiknak: "Azonnal szólj az orvosnak,bő 4 ujjnyi".Na innen lettek egyből durva fájásaim,de fél óra múlva már meg is volt a lányom,úgy hogy 10 percig el kellett szuszognom a tolókat,hogy az orvos beérjen,a szülésznőm meg már csak a happy andre ért,kezébe pottyant a gyerek. :)

Hát szóval szinte jóslókkal kitágultam,ilyen egy álomszülés szerintem,nem gondoltam,hogy ilyenben lesz részem.

Üdv

2015. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előtte nap egész nap rosszul éreztem magam,mondtam is a dokinak h este jövök. :) Éjjel 1kor kifolyt a nyákdugó,picit görcsöltem. 2kor menzesz-szerű görcseim voltak. 2:45-kor bementünk a kòrházba. 5kor erős,szúró 10perces fájásaim voltak. 11:05-kor megszületett kislányom. Aki már egy 7ésfél éves nagylány. :)
2015. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!