Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés nélkül szült...

Gátmetszés nélkül szült anyukák, lehetséges megúszni a repedést? Illetve mennyire volt hasznos 3-4 héttel elötte elkezdett gátmasszázs?

Figyelt kérdés
Külfoldön élek, itt nem szokás gátat metszeni. Ezt most tudtam meg a 36. héten. Megijedtem, erre annyit mondtak, hogy gátmasszázzsal megelőzhetem a repedést. De szerintük inkább repedjek mint hogy ök vágjanak. Egyébként viszonylag szük a hüvelyem, számìt ez valamit?

2015. nov. 6. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Én nem csináltam gátmasszázst és gátmetszés nélkül szültem. Nem repedtem.

Ez nem attól függ, mennyire vagy szűk, hanem a szövetektől.

Amúgy meg nem igazán értem ezt az inkább repedjen dolgot. Mert szerintem jobb egy kb 2-3 cm-es egyenes vágás, amit szépen összevarrnak, mint hogy valaki összevissza repedjen.

2015. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Az első terhességem alatt csináltuk a gátmasszázst a 35. héttől, a fiam jó nagy fejjel született, a doki is belém könyökölt, így lett egy kis repedésem (3 öltés).

A lányom születése előtt is csinálGATtam a gátmasszázst, ha eszembe jutott és volt még hozzá este erőm, ő kisebb volt, nem nyúlt bele a doki, bár oxitocint kaptam, de sértetlen gáttal megúsztam, úgy jött mint egy rakéta.

A harmadiknál semmiféle gátmasszázst nem csináltam, ellenben mindennemű orvosi beavatkozástól mentesen szültem, állva, egy átlagos babát, teljesen ép gáttal.


Egy kis repedés szerintem is sokkal jobb mint egy vágás, legalábbis ahogy elnéztem a szobatársakat, hát szegények, alig tudtak mozogni az első 2-3 napon... Szanaszét repedni úgysem szokták hagyni az anyukákat, nyilván, ha látják, hogy nem fog menni, akkor időben vágnak.

2015. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!