Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsi szülészeten szabad...

Pécsi szülészeten szabad szülés közben inni?

Figyelt kérdés

8 éve született ott a fiam, akkor nem engedtek egy kortyot sem inni szülés közben. Most engedik? Akkor azt mondták, azért nem szabad, mert hátha műteni kell. Mármint nem pont engem, hanem ez volt a protokoll, minden szülésnél úgy készültek, hogy talán műtéttel kell befejezni, ezért ne igyon az ember semmit ez idő alatt. Nem tudom, ennek mennyi értelme van, hiszen én például még az odaúton is ittam némi teát, sőt, előtte még reggeliztem is, úgyhogy se így, se úgy nem lett volna üres a gyomrom.

Viszont most hallottam olyat, hogy van kórház, ahol nem tiltják, sőt, javasolják is, hogy a szülő nő igyon közben egy-két kortyot. Változott valami ez ügyben a pécsi szülészeten?


2015. nov. 7. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Szabad inni szénsavmentes vizet. Akkor is, ha egészen biztos, hogy császármetszés lesz.
2015. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szabad inni, szőlőcukrot is lehet enni, illetőleg nekem azt mondta a szülésznő, hogy ha már nagyon nem bírom, akkor egy kis kekszet is ehetek, de ha lehet, akkor az evést azért mellőzzem.

Mikor bekötötték az oxitocint, akkor meg azt mondta a szülésznő, hogy igyak rendesen, mert ha 1-2 óránként nem produkálok vizeletet, akkor kapok egy helyes kis katétert, szóval ekkortól nem csak hogy lehetett, hanem szinte kötelező is volt innom.


Végül császár lett, és semmi gond nem volt abból, hogy ittam. :)

2015. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hurrááá!!! Köszi nektek :) Ettől eléggé tartottam, amikor a fiamat szültem, nagyon szenvedtem attól, hogy nem ihattam egyáltalán, de ez így szuper :)
2015. nov. 10. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!