Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan akinek van...

Van itt olyan akinek van tapasztalata halott magzat (kis súlyú 1 kg alatti) megszüléséről és teljes súlyú élő magzat megszüléséről?

Figyelt kérdés
A kérdés talán bizarr, de sajnos nekem az előbbiről van tapasztalatom. Tavaly kellett megszülnöm halott kisfiam, ő kb 600 kg-al született. A szülést indították és mindössze 3 óráig tartott. Most megint gyermeket várok (32.hét) és kíváncsi vagyok mennyiben lesz más a vajúdás és maga a szülés vajon mennyi ideig fog tartani. Második szülésnek számít-e vajon majd és így rövidebb (vagy hasonlóan rövid) lesz. Mennyiben más a szülés a fájdalom, a tágulás, a kitolás tekintetében. Kérlek írj, ha van hasonló élményed.

#szülés #fájdalom #magzat halál
2015. nov. 20. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudok a kérdésedre válaszolni, de nem tudom megállni szó nélkül. Én veszítettem el babát néhány hónapos korában, de Ő császárral született. A lehető legjobbakat kívánom Nektek, jó egészséget, sok-sok boldogságot.
2015. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt vetélésindukcióm a 22. hétben. Elég extrém eset vagyok, mert 3 napig infúzióztak, mire beindult a szülés. A méhszájamat végig kézzel tágították, a szülésnél csak egy kitolófájást éreztem, semmi mást.

Azóta két gyerekem született. A fiamnál 2 és fél ujjnyi méhszájnál burkot repesztettek, onnantól fájt rendesen, előtte gyakorlatilag semmi. 1 órán belül megvolt.

A lányom burok repesztéstól számítva fél órán belül született meg, borzasztóan fájt az a fél óra.

2015. nov. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm a bíztatást, ez a baba sokkal életrevalóbbnak tűnik, sokat mozog, ami nagyon megerősítő érzés.

2-es: Sajnálom hogy te is hasonlón mentél keresztül. Nekem szerencsére az indítás gyorsan hatott. A szüléseid bár lehet hogy fájdalmasak voltak, de inkább 1-2 órás fájdalom, mint 10-12. A kitolási szakaszban nekem szinte semmi érzésem nem volt, ezért is érdekelne milyen élő és kifejlett gyermekkel, hiszen ott a baba is mozog és egy jóal nagyobb test halad át a hüvelyen. Minden jót és sok boldogságot a gyerkőcökkel!

2015. nov. 21. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok: Az 1. szülésnél egyálalán nem éreztem fájdalmat a kitolási szakaszban, a 2-nál a burokrepesztéstől számítva nagyon fájt minden és volt végig székelési inger is, tehát valszeg több tolófájás is lehetett.

Az első szülésnél, hidd el, minden jobb lesz, mert élni fog a babád.

2015. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!