Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40+5 hetes vagyok. Miert nem...

40+5 hetes vagyok. Miert nem indul a szules?

Figyelt kérdés

Mar egy csomo praktikat kiprobaltam tonik, lepcsozes, seta, szex, csipos etelek, de semmi. Kemenyedik a hasam de nem fajdalmas.

Kulfoldon elek, de itt nincs folyamatos kontroll, mint otthon, ezert aggodom. Remelem minden rendben lesz. 26-an inditjak, ha addig nem szuletne meg, de en azt nem szeretnem, mert olvastam, hogy fajdalmasabb, mintha magatol indulna meg. Tudnatok adni valami tippet, hogy indithatnam be, mert nagyon aggodom.



2015. dec. 18. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

1. Nem minden nöek pont 40 hét terhesség, akinek az alapciklusa hosszabb, annál a terhesség is arányosan tovább tart.


2. A szülésindítás csak akkor fájdalmas, ha túl gyorsan akarják levezteni a szülést, ha normálisan végzik, akkor semmivel sem rosszabb mint ha magától indult volna el.


3. Külföldön - amennyiben ez alatt egy nyugatí országot értesz - sokkal kíméletesebben bánnak a szülö nökkel, nem úgy, mint MO-on.


4. A szülést otthon nem tudod megindítani - akiknek "sikerült", azok ezek a "praktikák" nélkül is ugyanakkor szültek volna.

2015. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nyugati országban élsz és elérhető számodra a ligetszépe olaj (evening primrose oil), akkor azt megpróbálhatod.

Pl. itt tájékozódhatsz:

[link]

Vagy írd be a google-ba:

"induce labor with evening primrose oil forum"


Ha nincs a baba és a szervezeted felkészülve a szülésre, akkor nem biztos, hogy jó ötlet. Méhszájat és méhnyakat vizsgáltak mostanában?

2015. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itt nincs vizsgalat csak a vedono nez meg 2 hetente vernyomast mer, vizelet, szivhang. Mehszaj vizsgalat nincs uh utoljara augusztusban volt meg otthon. Ezert aggodom :(
2015. dec. 18. 18:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de hol élsz?

A lányomék Németországban és ott sem vizsgálják állandóan a a kismamákat, csak akkor, ha szükséges. Ennek "ellenére" ott semmivel sincs több problémás terhesség vagy betegebb újszülött, hanem éppen ellenkezöleg.

Szóval csak amiatt, hogy keveset vizsgálnak, nem kell idegeskedni.

Meg arrafelé a védönönek komoly képesítése van, általában szülésznö, csak esetleg nem dolgozik abban a munkakörben.

2015. dec. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Angliaban elek. Itt nem olyan alapos, mint peldaul otthon ez a terhesgondozas. Uh egesz terhesseg alatt 2x van. 12 hetesen es 20 hetesen. Utana csak a vedono van. De ugye o nem lat beled.
2015. dec. 18. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyerekek már csak ilyenek, akkor születnek, mikor akarnak. Én bármit tettem, nem indult be, ki kellett várni az idejét, 41+2-re született, magőtól indult, minden rendben volt.
2015. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! En is kulfoldon elek. Orvos ott alul...nem latott egesz terhessegem alatt. 2 hetente volt vedono nekem os. Szivhang es ennyi. Egyebkent ugyanigy voltam,hogy sehogysem indult be a szules csak 40+6-on,de elotte valo van elbeszelgettunk,hogy jojjon ki,mert latni szeretnem mar :) Egyebkent 42.heten inditottak volna... nekem kemenyedessel kezdodott minden. 24,18,majd 3 percenkent kemenyedtem. Jonni fog hamarosan :)
2015. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 41+1-re szültem, végül magától beindult, nyugi :) nehezek az utolsó napok.
2015. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!