Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz hogy császáros szülésnél...

Igaz hogy császáros szülésnél szebb lesz a baba feje?

Figyelt kérdés

2015. dec. 25. 19:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Az én fiam egy szép kis ödémával a fején született, mert már jöttek a tolófájások, amikor a méhszáj még el sem tűnt és iszonyat kis helyen préselődött át szegény. Úgy képzeld el, hogy egy hatalmas vöröses-kékes pukli volt a fején. Két héttel később már a pukli visszahúzódott, csak a kékes nyom volt, aztán egy hónappal később már az sem. Mindjárt kettő éves és gyönyörű szép buksija van.
2015. dec. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ez jó nagy hülyeség,két spontán hüvelyi szülésem volt,mindkettőnek szép pofija volt és kerek feje mint a golyó. Én tuti nem szabdaltatnám fel magam emiatt,hacsak nem indokolt.Megértem a párod hogy ki van akadva.
2015. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Este 10-kor szültem, reggelre már kemény volt a kicsi feje, anyukám meg is lepődött, milyen szép a fejformája már félnaposan is. Ez nem azon múlik. Bedagadva sem volt az arca, pedig viszonylag elnyúlt a kitolás is. Császáros szobatárs babájának meg duzzadt szemei voltak 2-3 napig. De hidd el, a legcsúcsosabb fejecske is 2-3 nap alatt legkésőbb helyreáll!


Amire viszont figyelni kell a későbbiekben, hogy mikor még nem tudja forgatni a fejét háton fekve, egyenlő arányban legyen egyik és másik oldalán, mert az egyoldalú fektetéstől bizony lehet féloldalas a kicsi feje! Két ismerős anyuka is így járt, az egyikük kislányának alig látszik, de a másik kisfiúé annyira, hogy a füle is elállóbb az egyik oldalon. Ez sokkal fontosabb, mint hogy milyen módon szülsz, de ebből is láthatod, mennyire formálódik még ilyen korán a fejük.

2015. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23: nem kemény, hanem kerek. A telefonom azt hitte, jobban tudja. :)
2015. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Gyors kitolàsi szak utàn nem volt a ugyan csúcsos a babàm feje, de a nózija bizony le volt lapulva, a szeme pedig bedagadva. Mire hazamentünk a kórhàzból, màr kisimult :)
2015. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
48%

Ne ez legyen az ok a császárra. Ami a párodat illeti.. nem neki kell kinyomni a gyereket magából, szóval nekem nem lenne mérvadó, amit mond.


Szerencsére a párom ezt abszolút rám bízza és mellettem áll, bárhogy is döntsek. Egyébként császárt szeretnék, valószínű egyébként is ez lenne egy betegségem miatt, majd megbeszélem az orvossal ha eljön az idő.

2015. dec. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha teheted,simán szüld meg a babádat! A feje azért lesz egy picit más formájú,mert Ti ketten közös erővel azon vagytok,hogy minél hamarabb a kezedben tarthasd! Imádni fogod ugyis ha nem épp kerek feje lesz,és egyébként is pár nap és visszaáll! 3.dik babám is természetes úton szültem,gátvédelemmel,4330gr és 55cm volt. túlságosan nem nyomódott össze a feje,sőt,mondhatom formás kerek pufi lett :)
2015. dec. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Nekem nem volt eldeformalodva a feje a babamnak, picit latszott rajta, de semmi extra. pedig, 85 os csipovel szultem 3600 g os babat, 37 cm fejkormerettel. 12 oras vajudas utan 10 perc extra gyros kitolas, es mar ott is volt eletem ertele a mellemen. Most jon a masodik es mar nagyon varom a szulest. :)
2016. máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!