Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenkinek fájt amikor a...

Mindenkinek fájt amikor a méhe húzódott össze?

Figyelt kérdés
Császár volt nekem, korházban éreztem egy kevés fájdalmat szülés után (méhösszehúzódásra értem), azután nem fájt, és mikor visszamentem felülvizsgálatra kiderült, hogy még mindig nincs összehúzódva (sőt nagyon keveset húzódott), és írtak fel méhösszehúzót 6 napig kelett szedjem/igyam, de most sem éreztem fájdalmat. Amúgy korházban is voltam azután, ott is kaptam, de ott sem fájt egyáltalán, miközben más beteg fájdalomcsillapítót kértek ugyanerre. Most újra kell visszamenjek ezért izgulok egy kicsit, mert mindenki idáig azt mondta , hogy fájt neki. Akkor vajon nekem nem húzodott azóta sem??
2016. jan. 15. 06:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én sem éreztem, nem fájt semmi. Szintén császár.
2016. jan. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én mondjuk természetes úton szültem, de alig éreztem fájdalmat, pedig nekem is mondták, hogy fájni fog. Azzal magyarázták, hogy minél többedik terhesség, szülés, annál jobban fáj, nekem meg első volt. Ergam cseppet kaptál, én azt más miatt szedtem, nah az nekem brutális görcsöket okozott
2016. jan. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jajj de jóóó, ez egy kicsi erőt ad. Persze ettől még nem biztos nálam a siker, de bár addig is olvasok olyant h remnyt ad, háha nlam is sikeres a dolog..Amúgy méhlepényből maradt bent..kikaparták, de még mindig van..Gondolom ezért nem húzódott..S most vissza kell menjek, és úgy reménykedek, hogy nincs már ott semmi, mert már nem is vérzek..és allítólag ha volna bent a lepényből akkor kellene vérezzek mindenképp.. És ha améhem húzódna össze akkor van esély , hogy kijöjjön az a darab méhlepény. De mivel nem volt fájdalmam ezért nem tudom, hogy vajon bár húzódik-e össze..És ha nem vérzek mostmár abba is reménykedek hogy hátha kijött, pl. psilés közben amit nem vettem észre--vagy nem tudom na, nagyon félek, és reménykedek.
2016. jan. 15. 06:39
 4/15 anonim ***** válasza:
A tegnapi kérdést is te írtad ki, ugye? Én a helyedben sürgősen megnézetném magam másik orvossal is. Hogy maradhatott bent egy darab egyáltalán? Vagyis több darab, mert egy részét, ugye kikaparták? Hogy nem vették észre, amikor hazaengedtek, hogy nem húzódik össze a méhed? Az első napokban rohamtempóban csökken a mérete, így észre kellett volna venni egy odafigyelő orvosnak, hogy baj van, és 6 hétnél előbb visszarendelni. Én biztos, hogy kérnék másodvéleményt, a méheddel, az életeddel játszanak...
2016. jan. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem éreztem egyik terhesség után sem. Anyukám szerint az baj, mert neki meg mindegyik után nagyon görcsölt. Engem is megijesztett vele akkor. Szerintem nem baj, ha nem érzed, attól még visszahúzódik az.
2016. jan. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Minden szoptatással éreztem, ahogy húzódik össze, de nem fájt. Görcs volt, de az se a menstruációs mindjárt meghalok (ami nekem szokott), hanem fura módon jól esett (pedig nem vagyok mazo).
2016. jan. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, én irtam ki. jövő héten kellett volna visszamenjek a császár után felülvizsgálatra. Akkor nézett volna meg, de azelőtt elöntött a vér.. És amúgy most más orvos kezel. A enyém akihez jártam a terhesség alatt is, csak nem ő császárolt, hanem az ügyeletes orvos, mert sajnos nem volt itthon mikor beindult a szülés..
2016. jan. 15. 07:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Bár nem császárral szültem, a méhlepény nem vált le, így műtőben kikaparták és átöblítették fertőtlenítővel és méhösszehúzóval.

Nem maradt bent semmi, de a 6 hetes kontrollon még így is UH-on nagyon nézegette az orvos a méhlepény helyét, hogy minden rendben van-e.


Nem fájt a méhem egyáltalán utána. Se a műtét után közvetlenül, se később.


Egyébként itt egy tényszerű leírás a visszamaradt méhlepénydarabról és a várható következményekről, orvosi oldal: [link]

2016. jan. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyébként azt sem értem, hogy ha nekem hüvelyen keresztül ki tudták maradéktalanul szedni (egy kvázi kis lyukon keresztül), akkor felnyitott hassal, amit szét is feszítenek, hogy tudják bent hagyni. Sokkal jobban belátni, kézzel is be tudnak nyúlni, hogy végigtapintsák a méhfalat, sőt, akár lámpával is be tudnak világítani.

Ez nagyon durva szakmai hiba. Ha bármilyen komolyabb következmény lesz, pereld a kórházat, mert kártérítést fognak megítélni. (És a hanyag orvost is felelősségre vonják, legalább másokat megmentesz egy hasonló esettől a jövőben.)

2016. jan. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az első gyerek után egyből automatikusan adtak méhösszehúzó cseppet,de a gátsebes fájdalmon kívül mást nem éreztem.A lényeg,hogy helyre állt.

A második és harmadik után már semmi ilyet nem adtak,mondjuk azért első és második napon keményen könnyekkel a szemembe markoltam az ágyat amikor ciciztetés volt.

2016. jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!