Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudtok ilyen kórházat ill....

Tudtok ilyen kórházat ill. orvost Budapesten (vagy vonzáskörzetében)?

Figyelt kérdés

A lányomat az I-es női klinikán szültem, és megfogadtam, ha valaha terhes leszek, ezt az intézményt nagy ívben fogom elkerülni. Viszont lehet, hogy szeretnék még gyereket, de őt sem akarom kitenni annak, ami ott volt.

Tehát olyan állami kórházat (és azon belül orvost) keresnék, ahol kérésre adnak epidurált, és értenek is hozzá, hogy beálljon, de nem kell előre eldönteni, hogy szükségem lesz-e rá. Ahol a gátmetszést oldalirányban ejtik, és ahol méhűri betapintást csak indokolt esetben és csak altatásban végeznek. Ahol visszautasíthatom az oxitocint, és nem piszkálnak miatta. Ahol a szülésznők akkor is kedvesek, ha nem őket fogadtam meg, vagy ha nem kapnak jattot. Ahol indokolt esetben azonnal megcsászároznak, és nem hagynak órákig feleslegesen kínlódni, ugyanakkor nem császároznak meg, ha nem feltétlenül szükséges.

Ahol, ha császározni kell, beáll a spinális érzéstelenítés. Ha véletlen mégsem, akkor azonnal elaltatnak.

Ahol a csecsemősök ellátják a gyerekem, ha én már két napja egyáltalán nem aludtam, és alig élek. Ahol adnak neki tápszert, ha másfél napja ordít az éhségtől és nekem még nincs tejem, de legalább azt engedik, hogy én adjak neki. Ahol sem azért nem aláz meg a szülésznő, mert ájulás nélkül nem tudok lábra állni, sem azért, mert szülés után nem tudok spontán vizeletet üríteni.

A háborítatlan szülés nem elvárás, azaz minden szükséges beavatkozásnak szó nélkül alávetem magam, ha az a gyerek érdeke.

A fenti problémák nem mindegyike jellemzi az említett klinikát, van, amelyik szempontból pont példaértékű, de a sok egyéb (durva) negatívum miatt nem szeretnék még egyszer ott szülni, ha esetleg létezik az állami álomkórházam és álomszülészem.


2016. jan. 30. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Részleteket nem tudok (oldalirányú gátmetszés pl), de a MÁVval én maximálisan elégedett voltam, ugyanilyen elvárásaim voltak kb, mint neked. Nem volt fogadott orvosom vagy szülésznőm, de mindenki maximáliasan kedves volt. 8 órányi vajúdás után megcsászároztak, mert gyanús volt, hogy rajta van a nyakán a köldökzsinór, a csecsemős hajnali kettőkor, amikor már 4 órája nyugtatgattam a babámat, felajánlotta, hogy elviszi, hadd pihenjek. Volt, aki mellettem tápszert kapott, ő maga adta a babának, és nagyon gondosan kicentizték, hogy a lehető legkevesebbet kapja, közben akár félóránként jött hozzá a szoptatási tanácsadó és dolgoztak rajta, hogy legyen teje.
2016. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2016. jan. 31. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!