Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A méh varrata felszívódik,...

A méh varrata felszívódik, vagy kilökődik?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat is, hogy felszívódó varrattal varrják össze a méhen ejtett vágást császármetszéskor és olyat is, hogy kilökődik a varrat darabokban. Most melyik az igaz és jár-e valamilyen tünettel, ahogy gyógyul a méh sebe? Pl. fájdalom, húzó-feszítő érzés, vérzés, folyás..ilyesmik?


Vagy semmilyen tünettel nem jár? Kb. mikorra gyógyul be a méh sebe, mikor lehet újra babát vállalni anélkül, hogy szétnyílna a méhen ejtett vágás?



2016. febr. 8. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem felszívodó. nem fájt.
2016. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem felszívódó varratom volt. A műtét után pár héttel, amikor elkezd felszívódni, a varrat menten a szovetek bedagadnak (irritalja), ezert kitapinthato a varras (ha nem maradt sok felesleges szules utan), ez a rész nagyon erzékeny es fajdalmas tud lenni - en nagyon megijedtem, mert azt hittem h begyulladt, vagy valami nem stimmel aztan a dokim megnyugatott, h ez a varras felszivodasanak a folyamata. Ez a duzzanat, es a fajdalom a 6 hetes kontroll után szűnt meg nalam.
2016. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja es a babavallalassal kapcsban pedig az en dokim velemenye, hogy a ket csaszar kozott teljen el legalabb 12honap, ha termeszetes szulesre keszulsz a csaszarod utan, akkor pedig 24.
2016. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!