Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apgar érték ez mit jelent? A...

Kikyo1997 kérdése:

Apgar érték ez mit jelent? A többi lent?

Figyelt kérdés
9/10/10 ez van rà irva a lapra ez pontosan mit jelent, jo e vagy sem mejik mit mutatahat sajnos èn nem tudtam beszèlni az orvosal mert nèmet orszàgban szültem ès nem nagyon tudok nèmetül a fèrjem beszèlt vele! de az apgart nem emlitetèk valaki tudna ebben segiteni?
2016. febr. 21. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
azt jelenti, hogy tökéletes, semmi baja, ne rugózz rajta
2016. febr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egy érték, amit minden babánál néznek születés után. Most hirtelen fejből nem tudom, miket vizsgálnak, de pl azt nézik felsírt e rögtön. A 10 a legjobb érték, 7 vagy 6 alatt nem tudom pontosan, de bővebb kivizsgálásra, megfigyelésre szorul. A 9/10/10 az tökéletes, azt jelenti, hogy teljesen jók a pici életjelei, nincs semmi baja.
2016. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szuletes utan 1 perces, 5 perces es 10 perces apgart neznek.

10 a maximum, 9-10 az tokeletes.

Ezeket pontozzak : szin, keringes, legzes, izomtonus

2016. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És a reflexeket.

Mind az 5 kategória szerint 0, 1 és 2 pontot adnak. Majd ezeket összeadják. Ha mind 2 pontos, akkor kijön a 10-es érték. 8-10 között tökéletes.

2016. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy közvetlenül a születés után volt valami (nem jelentős) probléma, de perceken belül rendeződött. Az én lányomnak azért lett 9 a születési Apgarja, mert meconiumos magzatívből emelték ki, és le kellett szívni, hogy felsírjon, de az 5 perces értéke már 10 volt.
2016. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a vàlaszokat :) igen ő se sirt fel azonal lehet az volt a gond
2016. febr. 21. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:

A 9/10-es Apgar tökéletes. :)


A férjem 2/7-es Apgarral született, újra kellett éleszteni, de erős egészséges férfi lett belőle. :)

2016. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!