Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni fogamzás gátlás?

Szülés utáni fogamzás gátlás?

Figyelt kérdés

4 hete szültem, és ugye nemsokára itt lesz a kontroll. Szülés után az orvosom mondta, hogy a fogamzás gátlást is megbeszéljük, és mondta a tablettát, vagy, hogy valamit felhelyeznek.

De aztán elgondolkodtam, hogy feltétlen el kell fogadjam valamelyiket, mert mondjuk az egyszerű, hagyományos óvszer nem elég? Tudom, hogy amellett is teherbe lehet esni, de ugyan úgy a többi mellett is!!



2016. márc. 30. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
De, elég az óvszer. Soha nem volt gond vele. Nem szakadt ki stb. Teljesen megbízható.
2016. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Amíg szoptattam, nem akartam hormonális fogamzásgátlót, így sokáig óvszerrel védekeztünk és soha nem volt semmi gond vele (itt kb. minden 2. embernek állandóan kiszakad a gumi...).
2016. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor jó. :)

De lehet én értettem félre, csak nekem nagyon úgy tűnt, hogy úgy mondta az orvosom, hogy csak ez a kettő közül választhatok.

A tablettától én "tartok" kicsit, mert sokaktól olvastam már, hogy tönkre tette a hormonháztartásukat, stb.

2016. márc. 30. 10:48
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem kötelező a kettő közül választani, sőt dönthetsz úgy is, hogy nem védekeztek, az orvos nem kényszerít semmire. Talán azért érezted, hogy a kettő közül valaszthatsz, mert szoptatás alatt csak pár fogamzásgátló tabletta szedhető, illetve spirálból sem mind tehető fel. Mi is egyébként óvszerrel védekeztünk szülés után. Hormont sem én sem az orvosom nem akart az előzmények miatt, a spirál felrakásának gondolatától pedig a hideg futkosott a hátamon, ezért nem akartam. Semmi gond nem volt az óvszerrel, nálunk soha nem szakadt ki. Mondjuk másfél év múlva tetettem fel hormonmentes spirált (összegyűjtöttem a bátorságomat), de csak azért mert igazából nem szeretjük az óvszert, azzal sem volt nekem gondom.
2016. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy ezt javasolja, neki fizetsz ezért, a gumit meg megveszed bárhol.

Eleinte mi is azt használtuk, de mindig hüvelygombám lett tőle. Lecseréltük Pharmatex kúpra, azzal n volt ilyen gond. Hormonmentes, patikában recept nélkül adják (ebből se lesz pénz a nőgyogyinak ;) , és tökéletesen bevált.

Tudjuk, hogy nem annyira biztonságos, és ha besikerül a baba, megtartjuk. De két éve semmi.

2016. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Már miért adna ultimátumot? A te tested, a te életed, a döntés is a tiéd. Ha semmivel sem védekezel ahhoz sincs semmi köze.
2016. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Mi nagyon egyetértettünk az orvosommal, ugyanis a 6 hetes kontrollon egyrészt nyomatékosította, hogy szoptatás alatt is fontos védekezni (császár után pláne nem szerettem volna hamar újra teherbe esni), másrészt úgy tette fel a kérdést, hogy "ugye amíg szoptat, nem akar gyógyszert szedni?". :)

Egyébként a szoptatás befejezése után sem ajánlotta a spirált, ugyanis később szeretnénk még gyermeket és ezért inkább más módszert javasol.

Persze ettől függetlenül én döntöm el, hogy mit akarok, nem kényszeríthet semmire.

2016. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Én látom a sok hozzászólást mindig, hogy az óvszer is elég. Hát nálunk pont nem volt elég, és miután megtörtént a baj még kioktatást is kaptam az orvosomtól, miszerint az óvszert a betegségek elleni védekezés miatt ajánlott használni.

Azóta gyógyszert szedek, nincs vele semmi problémám és olcsó is.

2016. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

8-as

Megkérdezhetem, hogy mi volt a baj az óvszerrel? Hosszú évekig használtunk gumit, de soha még csak ki sem szakadt. Megfelelő alkalmazás mellett az egyik legbiztonságosabb módszer.

2016. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Komoly orvosod lehet nyolcas. Az óvszer nem fogamzásgátlás? Valamit nagyon félreérthettél már ne haragudj. Ha jó a méret, végig fent van a férfin, nem használ a pár olaj alapú síkosítót, akkor az véd, mert a sperma nem tud átteleportálni...

Az én dokim egyébként elmondta az összes lehetőséget a hátrányokkal, előnyökkel együtt. Felesége az asszisztense pár kiegészítő megjegyzést személyes tapasztalat alapján ő is tett. Nem erőltetett semmit, sőt azt mondta, hogy menjünk haza és beszéljük át a férjemmel, ha kérdés lenne még, akkor hívjam fel. Végül mi a sima spirál mellett döntöttünk, vittem a magánrendelésére,.hogy rakja fel. Hiába menstrualtam, nem tudta felhelyezni, azt mondta, hogy túl fájdalmas lenne, menjek be másnap a kórházba, megnézi, hátha jobban nyitva lesz a méhszáj. Nah akkor már minden gond, fájdalom, kellemetlen érzés nélkül felrakta, és nem fogadott el pénzt a magánrendelésén, mert nem csinált semmit, a kórházban meg azért nem, mert az nem magánrendelés. Úgyhogy nem minden orvos csak a pénzre hajt, meg nem azért mondják el a lehetőségeket, hogy tudj választani.

2016. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!