Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vigyek magammal szülni?

Mit vigyek magammal szülni?

Figyelt kérdés
Végigolvastam vagy 100 fórumot, beszéltem róla a védőnővel, néztem a kórház honlapját, de mindenhol más van. Persze vannak értelemszerűen fontos dolgok pl: apasági, igazolványok, apa igazolványa, rágcsálni való, ásványvíz etc. de van ilyen is, hogy póló, amiben szülhetsz. Van lehetőségem átöltözni, ha időben érek oda?
2016. máj. 5. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, de szerintem a rágcsálni való pont nem az értelemszerűen fontos dolog.
2016. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fontos dolog még a betét, ha magzatvíz elfolyással kezdesz.

A kórházat kérdezheted meg (kórházi szülésfelkészítő tanfolyam, azaz terepbemutatás és az ilyesmik ismertetése, elég sok helyen van), hogy adnak-e ruhát vagy vinned kell és hogy melyik verzió a kötelező. Hogy mire lesz időd, a szülésed gyorsasága fogja eldönteni (és módja, mert császárnál vagy vízben szülésnél meztelen is lehetsz). Zuhany és öltözködési lehetőség biztos van mindenütt. Ártani biztos nem fog, ha van nálad 1-2 hálóing :) (+ papucs, fehérnemű), de gondolom, saját lábon nem abban akarsz bemenni, kivéve tán, ha mentő visz.

2016. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van e időd átöltözni? Hát nem utcai ruhába fogsz szülni a kórházba:)


Tudod mit? Leírom hogy én miket vittem.. A fontossági sorrendem nem a rágcsálnivalóval kezdödött;)


Tehát:

Tena betét

Sima éjszakai betét

Törlőkendő

Váltás bugyik, eldobható bugyi

2 szoptatos hálóing egyikbe szültem.

2 váltás pizsi

2 törcsi

Zokni

Papucs

Tisztálkodási szerek, wc papír, zsepi, pohár, evőeszközök, szívószál ( ha császáros lettem volna)

Emellett fésű, hajszárító, hajgumi, csatt. Testápoló.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Egy szülésznő azt mindta, h úgy pakoljunk a bőröndbe mintha 3-4 napra mennénk nyaralni csak 1-2 fokkal kényelmesebb ruhát pakoljunk be. Tehát parti ruha helyett értelemszerüen hálóing.. :)


A szülőszobára:

Ásványvíz

Wc papir

Szölöcukor

Zsepi

Telefon + töltő

Háloing, papucs, hajgumi.. Asszem ennyi.


Iratok. Apasági ny.

Te irataid, apa iratai, terhes kiskönyv, és az összes lelet a várandósagról..


Lehet h kihagytam valamit de kb ezeket vittem.

2016. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A magzatot mindenképpen vidd magaddal.


Komolyra fordítva: én pl. farmerban és streccspólóban mentem szülni. A pólót feltűrték a mellem alá, nadrágot lekapták, aztán hajrá.

Szülés közben tényleg az az utolsó gondolata az embernek, hogy mi van/nincs rajta.

2016. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az itteni kórházban kórházi hálóingben kell szülni pl.

Érdemes megkérdezni a kh-at

2016. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!