Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A miskolci Semmelweis Kórház...

A miskolci Semmelweis Kórház felújított szülészetéről mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mit kell bevinnem magamnak és a babának, ha szülni megyek? Apás szülésnél az apukának kell vinni valamit, vagy adnak rá köpenyt? És azért kell -e fizetni? Milyen a felújított osztály?

Minden információ érdekelne!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 12. 11:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

3 hete szültem ott.


Apás szülésnél semmit sem kell bevinni, és fizetni sem kell érte. Mindent adnak. De ha apuka egyszer bemegy, nem jöhet ki, és enni sem ehet ott. Csak a szülőszobán tartózkodhat, még a folyosóra sem mehet ki, csak szülésznői vagy nővéri kísérettel.


Maga a szülőszoba jó, tiszta, felszerelet, és mindegyik egyszemélyes. :-) De messze nem tökéletes. Az ágyak pl a régiek. VC és zuhanyozó egyetlenegy van összesen, és ez töübb, mint kevés. :-((( A szülőszobára vigyél be magadnak vizet, szőlőcukrot, könyvet (én csokit is vittem, mert nem bírom az éhséget). Hálóinget bentit kapsz.


A gyermekágyas osztályon is benti hálóing van. Vigyél magadnak vastag betétet, a babának pelenkát (babánként csak kettőt adnak egy napra), böfikendőt és popsitörlő kendőt. Ezenkívül jól jön a szoptatós melltartó betéttel, mellszívó tárolóedénnyel, EVŐESZKÖZ (csak kaját adnak, kanalat már nem), a gétsebhez Forever Aloe First és a törléséhez konyha papírtörlő kendő.


Ha Miskolcon esküdtetek, akkor nem kell házassági anyakönyvi kivonat.


A gyermekágyas osztályon meg ne próbálj vizit idején telefont tölteni! Hardonyi leszedi a fejedet, ha meglátja. :-(((

2010. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ja, és a szülőszobárra is vigyél be magaddal tusfürdőt, dezodort, törölközőt, mert azzal kezdik, hogy zuhanyozz le. :-)
2010. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már én is hallottam, hogy Hardonyinak rögeszméje a mobil, de sosem értettem, hogy honnan veszi a bátorságot, hogy ilyen hangnemben beszéljen az emberrel....
2010. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információt!

Akkor vajúdás közben szabad inni valamennyit? És egyébként rendesek a szülésznők?

Mert nekem nincs fogadott dokim, remélem, nem lesz ettől rossz az elbánás. :( Hálóinget akkor nem is viszek, de nappalra kell valami melegítő és póló?

Bocsánat, ha ostobának tűnnek a kérdéseim, de sosem voltam kórházban, végképp nem tudom, hogy mennek majd a dolgok.

A mobilra majd figyelek! :)

2010. ápr. 12. 12:26
 5/23 A kérdező kommentje:

Jaj, és amit még nem tudok!

Milyen betétet vigyek, Tena pelenkát, vagy éjszakai betétet? Melyik a jobb? És lehet rajtam bugyi a gyermekágyas osztályon? Úgy tervezem, hogy eldobható bugyit viszek.

2010. ápr. 12. 12:27
 6/23 anonim ***** válasza:

A szülészet nővérei és a szülésznők tüneményesek. :-) de tényleg, egytől egyig nagyon-nagyon kedvesek. Nagyon meg voltunk elégedve. Én nem fogadtam szülésznőt, de annyira kedves volt velünk, hogy végül neki is adtunk borítékot.


Vajúdás közben annyit ihatsz, amennyit csak akarsz. Enni nem lehet, hátha császároznak - ami hülyeség, hiszen ha altatnak, akkor amúgyis ledugnak eg csövet a torkodon, de mindegy... elhúzódó vajúdásnál jól jöhet egy kis dugi kaja, de egyébként nemigen fogsz megéhezni, nem lesz rá időd. :-P


A gyermekágyas osztályon a babák miatt nagyon nagy a meleg és ablakot sem szabad nyitni a babákra. Még a kóházi hálóingben is rohadt nagy meleged lesz. A kórházi hálóingek extra szexisek, a legtöbbön nincs elöl gomb, és köldökig nyitott. :-))) Én nagyon megtisztelve éreztem magamat, amikor egyszer kétgombos hálóing jutott nekem. Melegítő és póló nem engedélyezett. :-P Bugyit természetesen viselhetsz, amikor levisznek szülés után az osztályra, akkor ez az első, amit a nővér kérdez majd tőled, hogy bugyi és betét hol van a csomagodban. Az eldobható bugyi nagyon jó, mert így nem a sajátodat vérzed össze. Én Tena betétet vittem be, a legnagyobbat. Az első pár napra kiváló. Utána, amikor már kevesebb volt a vérzés, Always Ultra Night-ot használtam. Ez sokkal vékonyabb, ergo kényelmesebb, ugyanakkor kellően hosszú.


A szülészeten nincs bugyi. Ha betét kell (nekem pl idő előtt elfolyt a vizem, egy egész napot töltöttem a szülészeten csordogáló magzatvízzel, mire megindították a szülést), akkor a lábad közé kell fognod egy darab összecsavart gézt, azzal tipeghetsz, mint egy pingvin.


A gyerekágyas osztályon a csecsemős nővérek megint tüneményesek voltak egytől egyig, de a sima nővérek között több volt a goromba pokróc, mint a normális. :-(

2010. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én még a vasgyáriban szültem, de a szülés utánra annyi jó tanácsot adnék, hogy próbálj beszerezni nagyméretű szárnyas betétet. Én is vittem tenát, de az nem volt szárnyas és túl vastag is volt nekem, a gátsebemet rettentően irritálta, ha csak egy kicsit is meggyűrődött. Libresse éjszaka betétet hozott be a család, az nagyon bevált, nem bántotta a sebet.

A vasgyáriban adtak elég pelust, de 2-es méretet, úgyhogy én azt is hozattam, 1-est, mert a 2-es nagy volt a babámra, és összevissza kenődött rajta a magzatszurkos kaka, azt elég nehéz letörölgetni. Úgyhogy vigyél törlőkendőt is, én neogranormonost vittem, az jó volt nekem is törölközni wc után, enyhítette a gátseb fájdalmát.

Hálóinget adtak, amennyi csak kellett, volt nálam saját is, de végül nem hordtam, mert a vastag betét ellenére is sokszor összevéreztem, hát akkor már a kórházi. Úgyhogy bugyi is legyen nálad jó sok, jó az eldobható is.

Volt fogadott orvosom, de olyan gyors volt a szülés, hogy nem ért oda, az ügyeletesnél szültem, de maximálisan barátságos és segítőkész volt mindenki, doki is, szülésznők is, ezzel csak jó tapasztalatom volt.

A csecsemősök közt volt egy mufurc, de egyébként nagyon készségesen megmutattak mindent, köldökápolást, pelenkázást, akár többször is. A köldökápoláshoz nem kellett vinni semmit, adtak gézlapot, vattát, alkoholt, hintőport.

A kaja minősíthetelenül sz@r volt, és hajtottak is minket, hogy gyorsan együnk, mert már vinnék a tálcákat vissza, de aki éppen szoptat, az ugye nem tépi le magáról a babáját egy kis kelkáposztafőzelék miatt... (szoptatós anyáknak...)

De biztos ellát majd a család, és jó sok innivalód is legyen, a tejtermelés miatt.

Nem akartam itt "beokoskodni" így, hogy én még a vasgyáriban szültem, de gondolom sokminden hasonló a Semmelweisben is.

Kívánok Nektek minden jót, könnyű szülést, és a lehetőségekhez mérten szép kórházi napokat.

2010. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokkal okosabb vagyok most már! :)

Kedves 13:55-ös, annyira jót nevettem a szexi hálóingen...

Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek!

2010. ápr. 12. 14:32
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

11:57 és 13:55 vagyok.


Még annyit, hogy bár volt fogadott dokim, de korábban jött a baba, és a dokim épp a Dunántúlon volt, így ügyeletesnél szültem. (P Szikszai) Én nagyon meg voltam vele elégedve. Igaz, még fiatal és ennélfogva talán lelkesebb és odafigyelőbb, mint az idősebbek, de végig nagyon lelkiismeretes volt velem. Nem csak annyi volt, hogy a kitolásra bejött, aztán gyorsan összefércelt. A vajúdás alatt is rendszeresen rám nézett, a gátsebemet meg szinte nem is varrta, hanem hímezte, a szülésznőnek kellett rászólnia, hogy ennyi öltés talán már elég lesz (másfél óráig varrtak, mert több helyen is repedtem). Utána a gyermekágyas osztályon is többször meglátogatott.

2010. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Azt meg tudnátok mondani a témában, hogy a látogatás ha megvan a baba, hogy alakul? Szabad-e? Korlátozva van-e, hogy hány fő? Csak a folyosóig lehet bemenni? stb?


26 hetes km

2010. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!