Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem igazán értem a szülési...

Nem igazán értem a szülési időpontot, szerintetek melyik orvos által megadott időpont lehet a helyes?

Figyelt kérdés

Az orvosom ragaszkodik az utolsó menstruáció szerinti időponthoz, ami július 18.

A 13. heti ultrahangon egy magándoki július 8-at jósolt ultrahang alapján. A 19. hetin egy másik magándoki július 9-ét írt. (A genetikai vizsgálatokat az istenhegyin csináltattam.)

A 30. hetit már csak a saját dokimmal csináltattam meg, aki szintén (majdnem 3 héttel!) nagyobb babát mért, ennek ellenére terminusként mégis a menzi szerinti időpontot adta meg a kiskönyvben, és ragaszkodik az időponthoz.


Volt közületek olyan, aki hasonló tapasztalatokkal bír? Mikor indult meg végül a szülése? Fontos lenne, mert nem tudjuk, hogyan adjuk meg véglegesen párom szabadságigényét. :(



2016. jún. 26. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Maternity. 6 hetes uh alapjan kiszamolt terhessegi hettel szamoltak vegig. De a magzati meretek alapjan mindig korrigaltak, de csak mintegy erdekessegkent, de pl a csaszaromat is a 6.heti alapjan szamoltak vissza. Erthetetlen.
2016. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A 13. heti ultrahang eredménye biztosabb, mint a menstruáció alapján számított. De így is nehéz a szabadságigényt belőni, mert a kiírt dátumhoz képest 1-2 héttel előbb vagy később is születhet a baba.
2016. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szabadságigényt nem tudsz előre megadni, mert nem lehet tudni mikor szülsz pontosan, több hét eltérés is lehet, vagy koraszülés, egyébként szerintem, mivel mindenképp jár szabadság az apának, ilyenkor nem kell előre szólni.
2016. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gyerek szuletese miatt járó szabadságot nem kell előre igényelni.... a Nem is lehetne, hiszen lehet koraszülés, lehet tulhordas is....
2016. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, tudom. Csak szeretne pár hetet kivenni, a munkahelye pedig szeretne vele tervezni. :( Ördögi kör.

Igaziból nem is az lenne a gond, ha előbb jönne, azt még meg tudják oldani, hanem ha később, és a szabi nagy része átcsúszna augusztusra. Pl. ha csak július 25. után születne, akkor az augusztusi szabi szinte lehetetlen.

Illetve elvárják tőle, hogy kb. mondja meg, mikortól megy szabira...

Persze, a törvény tervez, a munkáltató végez...

2016. jún. 26. 18:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A 12. het utan egyeni utemben nonek a magsatok. Ezert nem mervado a terhessegi kor megallapitasanal akkor mar a meret.
2016. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a saját orvosom február 20-ra korrigálta az uh alapján, de a menstruáció alapján 26 lett volna. Az én dokim 25-én be akart fektetni, de a főorvos nem engedett a 26-ból. Ezért végül március 1-én kaptam oxitocint, de még akkor sem indult meg a szülés, csak a második indításra, 2-án.
2016. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint valószínűbb a július 8-9 környéke.

A szabiban tutit nem tudok mondani. Szerintem ha júli 20 tól veszi ki a szabit, az biztos nem túl korán. Főleg ha augusztusban úgy sem engedik el. Ha pedig előbb jön, akkor az extra gyerek születésekor járó szabikat kiveheti.

Én azt javaslom, ha előbb jön a baba, amíg kórházban vagytok menjen dolgozni, azokra a napokra ne pazarolja a szabit.

2016. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nehéz belőni.Nekem a második babám nem ciklus közepén fogant.Menszesz szerint február 24re voltam kiírva,de a 12 hetes uh-n módosítottunk így március 7re lettem kiírva.Végül március 14én született.
2016. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem az utolso menzesztol szamolva 2hettel kesobb szuletett a babo, az uh kicist pontosabb volt, de ahhoz kepest is 6nappal kesobb lett
2016. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!