Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha már tolófájások vannak,...

Ha már tolófájások vannak, akkor biztosra mondható, hogy teljesen nyitva a méhszáj?

Figyelt kérdés
Csak eszembe jutott, hogy lehetséges e, hogy jönnek a tolófájások az anyuka nyomna, a szülésznő meg azt mondja, hogy csak 4 ujjnyi a méhszáj, még egy picit várni kellene...Ilyenkor ez hogy kivitelezhető?Lehetséges ilyenkor, hogy nem nyomsz?
2016. júl. 14. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen , lehetséges. Nem könnyű, de van ilyen.
2016. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor kell elsóhajtani a fájásokat.Én hasonlóan jártam.Jöttek a tolófájások,de a méhszáj még nem tűnt el.Mondtàk ne nyomjak,hanem sóhajtsak.Rettenetesen nehéz volt.Annyira nagy volt az inger a nyomásra...
2016. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nehéz nagyon. :( 20-30 percig úgy voltak tolófájásaim, hogy nem nyomhattam, nem voltam még teljesen nyitva. Az egész szülésben talán a legrosszabb ez volt. Óriási az inger a nyomásra.
2016. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én nyitva voltam, de a méhszáj még nem tűnt el. nem bírtam nem nyomni, jól szétszakadtam, méhszájseb lett belőle amit műteni kell. igazából 17 óra vajúdás után már nem érdekelt :(
2016. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze! Akkor oldalt fekve sohajtozva kell nem nyomni.

Csak akkor nyomhatsz ha eltunt teljesen a mehszaj.

2016. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én így voltam az első szülésemnél. Nagyon-nagyon nehéz volt, nem tudom, mennyi idő volt, talán kb. fél óra, amíg "veszekedtem" az orvossal, hogy "De mikor nyomhatok már?" Végül mondta, hogy jól van, akkor nyomjak, néhány öltéssel a méhszájamat is össze kellett varrni.

A másik két szülésemnél meg a gátvédelem miatt nem volt szabad nyomni, csak mikor a szülésznő mondta. Hát, nekem a légzéstechnika se sokat segített, a harmadiknál már nagyon készültem rá előre, hogy bírni fogom a nem-nyomást, az már picit jobban ment.

2016. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem akkor vittek a műtőbe, nem tágultam 2 ujjnyinál tovább.
2016. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem tolófájásnál eltűnt méhszájnál kellett visszatartani az ingert mert nem volt beékelődve rendesen.Megpróbáltunk mindent...csm lett
2016. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyan az mint az utolso valaszolonak. Nem kivanom senkinek, azt hittem szetrobbanok derektol lefele.
2016. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem tűnt el a méhszáj..ödémás is lett de én nem bírtam visszatartani azt mondtàk sóhajtsak...én meg nyomtam. Nekem szerencsére nem lett gond így sem szakadtam repedtem..csak kibújt nagy nehezen.
2016. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!