Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha eljön a szülés ideje...

Evettke13 kérdése:

Ha eljön a szülés ideje tényleg leborotválják a nemiszervem? És tényleg végbél mosást is kapok? Csak értelmes válaszokat

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerösöm mondja de azt is hallottam már hogy ez hülyeség ezért nagyon kíváncsi lettem
2016. júl. 24. 10:58
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
57%
a borotválást nem tudom, de tényleg kapsz beöntést.
2016. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 PresidentEvil válasza:
53%
Megkérdeztem kolléganőt, aki már négy gyereken van túl. Megerősítette a beöntést és azt mondta, őt nem akarták borotválni, sőt az orvos azt mondta neki, közvetlenül szülés előtt nem is ajánlaná.
2016. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ :) nekem sokan azt mondtak a a nővér beontes előtt közvetlen borotvált is ,de majd kiderül :) a nőgyógyászom sem tudot többet mondani mint ti ezt én problémának vèlem de ez van :) tovább szép napot
2016. júl. 24. 11:34
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Kórházi protokolltól függ, de tudnod kell, hogy minden a te döntésed. Ha te nem akarod a beöntést, nem kötelezhetnek rá, mint ahogy semmi másra sem. Legjobb, ha megbeszéled a pároddal (vagy aki kísér), hogy mit szeretnél, hogy ha te már nem tudsz dönteni, akkor képviseljen téged. Ha van a választott kórházban lehetőség bejárnia szülészetet valami felkészítő tanfolyamon, vagy előre kiírt napokon, élj a lehetőséggel, ott mindent megkérdezhetsz.


A borotválás viszont célszerű, otthon meg is csinálhatod, mert ha varrni kell, akkor rendesen útban lesz a szőr. A szeméremdombon nyilván nem zavar senkit, de a hüvely körül és a gát területén érdemes szőrtelenítened szülés előtt.


Nálunk így volt: nem adtak beöntést, szóba sem került, borotválni nem kellett, mert a szülés előtt kb. 4 héttel gyantáztattam, és csak pár mm volt a szőr.

2016. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

Mivel én gyantáztattam a fazonomat teljesen az utolsó percig így én csupaszon mentem szülni uh nem borotváltak. Beöntést kaptam.

Most is szeretnék kapni és gátmetszést is kérem.

17hkm

2016. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Első szülésnél nem volt idő ilyesmire, csak közvetlenül a kitolás előtt borotvált egy minimálisat a szülésznő.

A második indított volt, kaptam beöntés és ahol otthon nem sikerült tökéletesre borotválni ott megcsinálta.

2016. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Helyfüggő van ahol van, van ahol nincs. De még terhes sem vagy,úgyhogy ne idegeskedj ezen.
2016. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
Kórház függő.Ahol én szültem borotválnak,viszont nincs beöntés,helyette pezsgőkúpot adnak.
2016. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%
Nekem kimaradt mind a kettő 😊😣 borotválkozást nem bántam de a beöntést azt nagyon 😣😣
2016. júl. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
hát ez sokmindentől függ, kórháztól szülésznőtől, tőled. 4 gyermekem született (utolsó kettő császár), egyszer sem volt beöntés, de borotválás mindig. Egyébként pedig beöntés helyett kérhetsz kúpot.
2016. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!