Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után még milyen vizsgál...

Szülés után még milyen vizsgálatok várnak rám?

Figyelt kérdés

Leírná nekem valaki a menetrendet onnan, hogy a baba kibújik? Az összes kórházban töltött napra kíváncsi vagyok. :)

Tényleg megnézik a betétet, hogy milyen, mennyi a vérzés?

34 hetes egyreinkább-izgulós kismama :)


2010. ápr. 20. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én másfél hónapja szültem. A szülés után közvetlenül mértek egy vérnyomást, és kérték, hogy pisiljek a kacsába még az ágyon. Nekem nem sikerült, ezért "segítettek" :).

Utána hagytak pihenni. Nálunk egyéb vizsgálat nem volt. Gátmosásra járt reggel meg este az akinek varrtak. Nekem néztek cukrot, mert terhességi diabéteszem volt, és kérte az orvos, hogy nézzük meg. Egy kis vérvétel van még, aminek az eredményét a zárójelentéssel kaptam meg amikor hazaengedtek.

Lényegében tényleges vizsgálat ez az egy vérvétel volt! Betétet nem néztek, viszont addig nem engedtek haza, amíg nem volt széklet!!!

Ne izgulj, könnyű szülést, és jó egészséget Neked és a babádnak4!!!

2010. ápr. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én júliusban szültem, nekem még gátmosás sem volt:) Elmondták, hogy mivel tisztítsam, mivel ne, és sokat áztassam vízzel. SZülés után közvetlenül mentem zuhanyozni, nem sikerült egyből pisilni, de mondtam a szülésznőnek, hogy nem is kell, hiszen egész nap alig ittam valamit, várjunk. Mivel ez éjjel kettőkor volt, azt mondta, oké, reggelig vár. És reggel tényleg pisiltem is:)

Utána naponta jött a vizit, megkérdezték hogy vagyok, délután meg a csecsemősök megnézni, megy-e a szoptatás.

Hazajövetel előtt vérvétel, és ennyi. A babát vizsgálták inkább, nem engem:)

2010. ápr. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én 1 éve szültem. SZülés után vérnyomás mérés volt és ennyi. Naponta jöttek vizitelni, egyszer megnyomkodták a hasam, hogy húzódik-e vissza a méhem. Hazajövetel napján a dokim ránézett a gátra, hogy hogy gyógyul, de nem nyúlt hozzá, csak megnézte. Ennyi volt.

2010. ápr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nkem az első nap (császár)rápillantott a doki,(akkor még nem betét volt és bugyi,hanem kórházi lepedő szerű)mert számit hogy a vérzés milyen színű és állagú.Másnap már felvehettem a bugyit stb és már semmit sem vizsgáltak,csak "szóban".4 nap varratszedés és mehettem haza.Ja székletet produkálni kell csak akkor engednek haza.
2010. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Off. ha valaki nem tud székletet illetve vizeletet produkálni mit csinálnak vele?
2010. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vizeletet nem akkor katéter, ha székletet nem, akkor hashajtó.
2010. ápr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miután kibújt a kisfiam, kiszedték a lepény egy részét kézzel, mert bent maradt :( aztán varrtak, varrtak, varrtak. Kaptam infúziót, itattak, és mivel nem tudtam pisilni, felszúrtak. Levittek a szobába, még éjjel felkeltettek pisilni, aztán reggel jöttek vizitelni. Mindenki, aki arra járt megnézte a hasam (megnyomkodták) és betétre is ránéztek. Kérdezték van e tejem, pisi, széklet és van-e valami gondom a gyerek ellátásával.(székletre mindig igent mondtam,bár nem volt, mert az egyik csajt úgy meghajtották, hogy még szoptatni se tudott tőle)

Amúgy ne izgulj ezek miatt, szülés után ezek teljesen hidegen hagynak még akkor is, ha előtte szégyenlős voltál.

Én inkább a beöntés, meg a burokrepesztés miatt izgultam amíg oda nem kerültem.

k.

2010. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az István kórházban szültem, ott szülés után 2 óra megfigyelés van, de igazából senki ránk sem nézett. Aztán elkísért a nővér pisilni, ami akkor nem sikerült, de két óra mulva igen, így nem kaptam katétert. Utána engem már nem vizsgáltak, csakis a babámat.

Hozzánk minden reggel bejött az ügyeletes, szóban megvizsgált és annyi volt. Aki úgy érzi, hogy valami nem okés, akkor úgyis szól, mert neki is az érdeke, ha nem akar hetekig bennt maradni. Szóval se betétnézés, se vérnyomásmérés, se súlymérés nem volt.

Legközelebb nőgyógyászt a 6 hetes kontrollon láttam.

Sok boldogságot a kisbabához!:)

2010. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor, ahogy látom, a neheze nem utána jön... ;)

Boldog babázást Nektek!

2010. ápr. 20. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!