Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annyi rémmesét hallottam...

Annyi rémmesét hallottam arról, hogy a hüvely még hónapok múlva is nagyon érzékeny/tág, hogy konkrétan félek a természetes szüléstől. Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Persze a baba a legfontosabb, nem a hüvelyem, de annyit hallottam, hogy meg hónapok/évek után is túl fájdalmas szülés után a szex, vagy nem húzódott össze a hüvely és amiatt rossz, hogy félek.

Mert en igenis akarok normális szexuális életet gyerek utan is.

Valaki megnyugtatna ezzel kapcsolatban?


2016. okt. 17. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szia. Természetes úton szültem a fiamat,3 kiló alatti súllyal,de gátmetszéssel. Szülés után 7 héttel voltunk először együtt, az első fájt. A második alkalommal semmi probléma nem volt,nagyon élveztük. Semmilyen gondom nem volt sem tágsággal vagy érzékenységgel. Normális nemi életet élünk,sőt újra várandós vagyok és mindenképp ha lehetséges természetes úton szeretnék szülni. Normális a félelmed, én is féltem. Főleg attól,hogy már soha nem lesz normális a nem életünk,de nem panaszkodhatok :-) boldog babavárást :-)
2016. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ne félj, az úgysem befolyásolja a helyzetet.
2016. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen szültem,repedtem is belül+gátmetszés is kellett,rosszul volt fordulva a feje és a kezével egyszerre jött,mint egy kis Superman :) 11héttel a szülés után voltunk együtt először,én is féltem,ezért halogattam. Kicsit kellemetlen volt először,és nem is sikerült egyből teljesen behatolnia a férjemnek,de a hüvelyem jó értelemben is érzékenyebb lett. Sokkal jobban élveztem,mint szülés előtt! Az én példám elég megnyugtató,azt hiszem :)
2016. okt. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Első babám császáros,másodikat meg tudtam szülni.

Második 3,6kg-val jött a világra,mint a rakéta.Gátmetszésen kívül a hüvelyemet is varrni kellett,mert végig repedt.7 hét után voltunk először együtt,nagyon féltem h fájni fog,de nem fájt,csak az elején fura volt és nem tudtam elmenni.Pár alkalommal még nem tudtam elmenni,de azóta jobb a szex mint előtte.


Császár után meg annyira húzódott a heg még hónapok után is (külső is belső is) hogy rendesen fájt a szex.Már pettingnél annyira rossz volt h sivatag lett...így a szex se volt jó :\

2016. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Én nem tudlak megnyugtatni, ezért le se írom.

Mázli az egész.

De hosszú idővel a rémes is jobb lesz. Meg most már van talán ~700 ezer környékén lézeres hüvely "fiatalító" műtét is. Az elvileg azoknál is beválik, akiknél az irányított intim torna sem.

2016. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Én is féltem, repedtem, vágtak. 5nap után alig fájt a seb, addig se vészesen. 2 hét múltán szépen begyógyult. 6 hetesen voltunk együtt. Férjem szerint nem tág, nem fájt, csak nem éreztem semmit, maga a testi kontakt hianyzott nagyon. Következő alkalommal viszont jó volt. Meg is döbbentem mert a barátnőim nem ezt mondták, másra számítottam.
2016. okt. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Én rettegtem a szülés utáni első szextől, mivel mindenhol szinte csak rossz dolgokat olvastam róla. Mivel nagyon kívántuk már egymást a férjemmel, ahogy letelt a gyermekágyi időszak, megpróbáltuk. Nem estünk őrültmódon egymásnak, hanem nagyon óvatosak voltunk, nekem abszolut nem fájt. Egy hasonló kérdésnél jól le is pontoztak ezért, mintha hazudnék, pedig tényleg kellemes meglepetés volt, hogy szülés után is lehet ilyen jó, sőőőt nagyon jó. Ami a hüvelyem állapotát illeti, nekem egy picit úgy tünt, hogy tágabb vagyok, de a párom végig azzal nyugtatott, hogy nem. Aztán pár hónap múlva már én se éreztem tágabbnak magam. Úgy érzem most így egy év távlatában, hogy minden a régi.
2016. okt. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Én is egy pozitív példa vagyok. Igaz, én nem repedtem, mert nem várta meg az orvos, hanem inkább vágott előtte pár centit. A varrás is jól sikerült szerencsére. A szülés utáni hathetes kontroll után volt az első együttlétünk, amitől én is féltem, de nagyon jól sikerült, és azóta jobb a szexuális életünk mint előtte volt. Persze függ attól is, milyenek a sebgyógyulási adottságaid, meg az orvostól aki ellát, de én pl. szerencsésen jöttem ki belőle.
2016. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell elhinni mindent. Én attól rettegtem h undorítóan fogok kinézni alulról a szülés után, mert nagyon sokan írták h duzzadt, lila, stb...meg h fáj, nem lehet ülni rendesen a gátseb miatt, ahhoz képest nem látok változást ott lent, nem fáj, annyi h kicsit vastagabb a vágás helyén a bőr (nyilván mert friss a seb, meg maga a vágás nyoma még látszik, de ugyanúgy nézek ki ott ezeket leszámítva, és 1 hete szültem... A szex nem tudom milyen lesz, de én már most kívánom, pedig még hol van mire szexelhetek. Szóval én megnyugtatlak, nem kell minden rémhírt elhinni mert lehet nálad fel sem merül a probléma!
2016. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

én konkrétan szűkebbnek éreztem az első pár alkalommal(a férjem is)szülésem könnyű és gyors volt,én semmi extra fájdalmat nem éreztem,első nap kicsit kellemetlen volt az ülés,ennyi volt..aki viszont benézett a lábam közé az elszörnyülködött azokban a napokban,én meg nem értettem miért,mert tényleg tök jól voltam.

2 hónappal szülés után teljesen rendben volt a szexuális életünk,az a 2 hét kellett azért a hat hetes kontroll után,h újra belejöjjünk.

2016. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!