Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyházán az apuka csak...

Nyíregyházán az apuka csak akkor jöhetbe a szülőszobára ha elvégeztük a felkészitő tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Mert szeretne bent lenni de szülésig külföldön tartozkodik .Orvosom nincs.
2016. okt. 18. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Mikor kezdett divatba jönni az apás szülés, tudom nálunk is így volt. De már évek óta nem kell. Most törvény írja elő, hogy szülő nő mellett lehet egy általa választott személy. Azt nem köti ki szerintem, hogy előtte tanfolyamot kell végeznie. De hívd fel a kórházat és kérdezd meg!
2016. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták igen. Ismerősöm azt mondta neki a párját megkérdezték volt-e tanfolyamon. Nálunk nem volt apás szülés így saját tapasztalatot nem tudok.
2016. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán szültem es apás szülés volt. Férjem nem végzett tanfolyamot, senki nem is kérdezte tőle. Úgy van ahogy előttem is írták, törvény szerint bent lehet veled egy hozzátartozód.
2016. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy tanfolyam nélkül is bent lehet 1 hozzátartozó.Ettől függetlenül én ajánlanám (mi májusban voltunk) mert mindent elmondanak, megmutatnak, hogy amikor eljön az idő ne kelljen azon gondolkodni, hogy pl. hol lehet parkolni, hol kell jelentkezni amikor elkezdődtek a fájások, illetve a a kisbabagondozásról is szóvan.2 alkalmas egy ilyen tanfolyam és 2 fő részére 5.000.- Ft de kaptunk néhány ajándékot aminek az értéke közel ott van mint a tanfolyam ára.Szóval én csak ajánlani tudom, bár nekünk végül apuka nem lehetett ott mert császármetszésre került sor.
2016. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Nekem anyukák mondták h.nem engedtékbe a párjukat csak tanfolyammal illetve

5000ft ért steril ruhát kelett venni.Az első gyermekem Debrecenbe szültem.ott kifejezetten kérték a férjem legalább vajudásnál legyen bent.Illetve megakaram fogadni egy szülésznőt de közölték itt csak akkor tehetem ha orvosom is van.

2016. okt. 19. 06:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy steril ruhát kellett venni, de csak 2.500.-Ft, viszont azt még nem hallottam, hogy fogadott szülésznőd csak akkor lehet, hogy ha fogadott orvosod is van.
2016. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az orvosok tiltják nekik azt mondta.
2016. okt. 19. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Van akitől kérik a tanfolyamos igazolást, van akitől nem. Első babánál résztvettünk rajta és kérték is szüléskor azt a kis papírt. 2. babánál nem (ekkor nem is jártunk, minek 2-szer, vittem azért a régi papírt).

Fogadott szülésznő tényleg csak akkor lehet bent szülésnél, ha van fogadott orvosod. Nekem a 2. babánál volt mindkettő, végül a szülés akkor indult be, amikor a doki nyaralt, de a szülésznő simán bejött. (nyár végén szültem).

2016. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Steril ruhát pedig tudsz venni a Sáv ház alatt a gyógyászati segédeszközös boltban, azt hiszem kb. 600 Ft volt, jóval olcsóbb, mint a kórházban :-).
2016. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 22. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!