Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bábakoktél? Árt vagy nem?...

Bábakoktél? Árt vagy nem? Használt vagy sem? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg kérdés van ezzel kapcsolatban, de a legtöbb elég régi, és azt veszem észre, hogy az évek előrehaladtával egyre többen ajánlják.

Eddig sok helyen olvastam hogy a magzat belekakilhat a vízbe tőle, de konkrétan ilyen tapasztalata eddig senkinek nem volt fórumokon, és most épp láttam egy 2014-es cikket, miszerint ez tévhit.



2016. nov. 6. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ajánlják is, meg nem is. Az orvosok és a szülésznők véleménye erősen megoszlik róla.

Hatására magzatszurok kerülhet a magzatvízbe.

A Német Bábaszövetség ajánlása szerint csak a szülés kiírt dátuma után, 2-3 cm-re nyitott méhszáj és megrepedt magzatburok esetén, szigorúan a szülést levezető szakember felügyelete mellett alkalmazandó.

A bábakoktélról nagyon ellentétes beszámolókat lehet hallani, némelykor remekül beválik, máskor túl drasztikus.

2016. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6 hete szültem. 2. baba, 1 ujjnyira voltam nyitva 38. héttől. 40+4 napra orvosom tanácsára ittam meg du. 4-kor. Azt mondta, 1-2 órán belül hasmenés, 4-6 órán belül fájások, amik leállhatnak. Este 8-ig semmi, akkor egy órán keresztül hasmenésem volt. Éjjel 2-kor ébredtem fájásokra, 1/4 8-kor megszületett a lányom. Nem tudom, hogy a koktélnak köszönhető vagy sem. Egy nagy evőkanál pálinka, ricinusolaj és 2 dl őszilé volt. Először két evőkanàllal beszéltünk, de aztán szólt, hogy csak egy-egy legyen.
2016. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Negyediket 40+4 napra szültem meg koktél hatására! Két másik barátnőm is így volt. Annyi a különbség, hogy nem rendszeresen kezdődnek a fájások, és sokáig azt hiheted, nem is szülés...
2017. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

En ajanlom de csak a 41.het utan min 1 cm tagulasnal

Alkohol nelkul 1 kanal ricinus gyumolcslebe keverve.

Elotte meglazitom a burkot a mehszajtol

2017. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!