Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vörös hajú (természetes)...

Vörös hajú (természetes) anyukák/kismamák Ti tapasztaltátok ezt? Érzékenyebbek vagytok a fájdalomra?

Figyelt kérdés

Most olvastam az alábbiakat, Ti ebből tapasztaltatok bármit is?

Az való igaz, hogy érzékenyebb vagyok a fájdalomra, mint a legtöbb ember (pl. fogorvos kapcsán már tapasztaltam).


"A vörösek érzékenyebben reagálnak a fájdalomra. Számtalan tanulmányt végeztek ebben a témakörben a tudósok, és arra jutottak, hogy a genetika a felelős azért, hogy a vörös hajúaknak mennyire magas vagy alacsony a fájdalomküszöbe. Azt is kimutatták, hogy a vörösek nehezebben viselik a hideget és a meleget, ugyanakkor testük sokkal gyorsabban képes megváltoztatni hőmérsékletét, ezzel védve önmagukat. Mivel e hajkorona birtokosai érzékenyebben reagálnak a fájdalomra, így műtétek során 20%-kal gyakrabban, illetve erősebb fájdalomcsillapításra és altatásra szorulnak, mint barna és szőke társaik, mely a mutálódott génnek köszönhető.

...

Szülésnél különleges bánásmódban részesülnek. Mint említettük, a vörösek sokkal érzékenyebbek a fájdalomra, ezzel együtt tovább véreznek és esetenként nehezebben is gyógyulnak a sérüléseik. Éppen ezért, ha egy vörös hajú kismama szülni készül, általában különleges előkészületekre van szükség, ezáltal úgy érezhetik, különleges bánásmódban részesülnek."



2016. nov. 10. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Rám ès èdesanyámra egyáltalán nem igaz, es szerintem unokanővèremre sem :) sztem nem minded vorosre jellemzo..
2016. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
A kórházban egyenlő bánásmódban van része mindenkinek, ha esetleg valakivel kivételeznek az a boríték vastagságán múlik, nem pedig a hajszinen. Jobb ha nem olvasgatsz ilyen "mindenegyben" okosságokat, mert holnap megírják ezt a barnákra, jövőhéten pedig a szőkékre. Magadnak viszont bebeszélheted ezt a butaságot és így élhetsz meg minden fájdalmat.
2016. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Pontosan hol olvastad ezt? Forrásmegjelölés nélkül elhinni valamit nem túl bölcs dolog.
2016. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Butaság. Ahogy előttem is írják, különleges bánásmódban maximum akkor részesülsz ha jó vastag borítékot nyújtasz át az orvosnak, szülésznőnek, stb! De mindenki egyenlő bánásmódot kap, és nem az ember hajszíne alapján fognak jobban odafigyelni a kismamákra.
2016. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám tök sötétnek magam, nem a Kiskegyedben olvastam..., bár az is igaz, hogy nem lapozgatok orvosi szaklapokat.

Magamon viszont a témára találás előtt is észrevettem, hogy hasonló helyzetekben sokkal rosszabb tűrőm a fájdalmat.


"A vörös hajúaknak máshogy fáj?

Szintén kísérletekkel állapították meg, hogy a veleszületetten vörös hajú és világos bőrű emberek műtéti érzéstelenítése és altatása más gyógyszermennyiséget kíván, mint a barnáké vagy a szőkéké. Ennek oka egy receptor mutációja, mely miatt az adagolt opioidok (fájdalomcsillapítók) később és jóval nagyobb mennyiségen kezdenek el hatni, mint másoknál. Ezért javasolják a vörös hajó embereknek, hogy műtét előtt mindenképpen tájékoztassák orvosaikat, hogy hajuk természetesen vörös, avagy csupán festett, mert így elkerülhető például az opioidok túladagolása, hiszen az altatóorvos tudni fogja, hogy jobban kell figyelnie páciensére."

[link]


"Az viszont kétségtelen tény, hogy (eddig nem megcáfolt, igaz, kisszámú egyénen bizonyított) cikkek láttak napvilágot, melyek szerint a vörös hajúak fájdalomküszöbe egy kicsit valóban alacsonyabb. A Journal of the American Dental Associationben, az Amerikai Fogászati Szövetség folyóiratában 2009-ben jelent meg a Kentucky államban lévő University of Louisville kutatója, Edward Lied közleménye.


Az amerikai orvos tíz-tíz önkéntes vörös, illetve sötét hajú, 19–40 év közötti nőt altatott el egy Desfluran nevű szerrel. Ezután mindegyikükre fokozatosan emelkedő, de persze ártalmatlan adagban áramütéseket mért. Amikor kiértékelte az arra adott önkéntelen izomrángásokat, kiderült, hogy a vörösöknek húsz százalékkal több érzéstelenítőre volt szükségük. A tudósok azt is tudják (vagy tudni vélik), miért: a melanocortin-1 nevű gén mutációja okozza. Ez a géndefektus nemcsak a vörös hajszínért, hanem a fájdalom iránti fokozott érzékenységért is felelős. Ha ez igaz, akkor vörösek érzéstelenítésénél és altatásánál bizony ezt is figyelembe kell(ene) venni."

[link]

2016. nov. 10. 21:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Emiatt lehet hülyének nézni, vagy nem, lehet, hogy köze van a hajam színéhez, lehet, hogy nem...
2016. nov. 10. 21:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt valóban nem vitatom, hogy "különlegesebb bánásmódban" nem részesül az, akinek alacsonyabb a fájdalomküszöbe, ha nem fizetsz, lesz@rják mit akarsz, ez tény! SAJNOS!!!
2016. nov. 10. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!