Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fiatal lányok! Ti el fogjátok...

Fiatal lányok! Ti el fogjátok mondani a gyereketeknek, hogy diszkóbaleset miatt jöttek a világra, pár pohár whiskynek köszönhetik az életük, és az aktusra is alig emlékeztek? 19/l

Figyelt kérdés
2016. nov. 15. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Az első lányom nem tervezett volt,bár semmi buli baleset stb,csak az akkori párommal egyszer nem védekeztünk. 3évig vele voltam,a baba a 4.hónapban jött össze. Azóta már van kisteso is új páromtól. Sose mondanám a lányomnak,hogy csak egy baleset ő. Ha majd nagy lesz és megkérdezi,akkor se hiszem,hogy elmondanám. Miért tenném. Ha balesetnek élem meg,nem hordom ki és nevelem. Ő az első fontos személy az életemben.
2016. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Keményen sz.r embernek kell lennie ahhoz, hogy valaki egy gyereknek azt mondja, hogy "baleset" volt. Az ilyet még anyának se nevezném, mert annyival se tiszeli meg a gyereket, hogy érző emberi lényként kezelje.
2016. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem becsúszott és mindenki tudja hogy nem tervezett gyerek volt. Szerintem jobb ezt tudni, mert így mindketten tisztában voltunk a védekezés fontosságával.

Viszont nem diszkóbaleset volt, hanem egy komoly kapcsolatba született. Már 30 éve együtt vannak a szüleink.

2016. nov. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem tervezett gyermekeim vannak (pontosabban a 2. úton van még) de azt tudom, hogy én miért születtem meg. Nem túl kellemes infó. (Fogamzásgátló+antibiotikum ráadásul 11 hetes terhességnél derültem ki szóval opció se volt.) Azt hiszem jobb lenne nem tudni.
2016. nov. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oldalon olvasottak alapján inkább azt mesélhetnék, hogy full józanok voltak ugyan, de túl naivok és hittek a pasinak, hogy "egy kis bedugom"-ból nem lesz gyerek.
2016. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

A barátnőm még azt is tudja, hogy melyik diszkóban fogant... A szülei össze is házasodtak, majd 8 év után váltak el. Az anyja kerek perec elmondta neki, ahogy azt is, hogy azért lett, mert ő a nővére előtt akart szülni (nem sikerült neki amúgy, a nővére "győzött" 1 hónappal)

Én nem bánnám, ha elmondaná anyám, hogy véletlen lettem.

19 éves volt mikor szült, így bennem is felmerült a dolog, de teljesen magától mondta el, hogy tervezett baba voltam.

2016. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
64%

Most te itt a baleset következménye vagy, vagy a megesett leány? Nem, én nem mondtam volna ilyet a gyerekemnek, ha véletlenül megtartom. Mert én egy véletlen diszkókufircból fogant gyereket 19 évesen nem tartottam volna meg.

Én is véletlen gyerek vagyok, a szüleim korában igencsak gyakori volt, hogy a lányok terhesen mentek férjhez. Sőt, a férjem is véletlen gyerek. De nem tudok részleteket a keletkezésem körülményeiről, és ez így jó.

2016. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha így is történne (mondjuk velem már nem, mert fiatal lány nem vagyok és diszkóba sem járok), akkor sem vágnék ilyet a gyerekem fejéhez. Én tudom, hogy nagymamám foggal körömmel kardoskodott amellett, hogy vetessenek el, apukám volt az egyetlen, aki meg akart tartani. Nem kellemes érzés, főleg mivel az abortusz melletti egyik legfőbb érv az az volt, hogy "minek 3 gyerek".
2016. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyet el ne mondj neki! utána évekig járhat pszichológushoz.
2016. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felnőtten talán igen. Embere válogatja, hogy tudni szeretné-e vagy sem.


Nem baj az, ha valaki véletlenből lett. Balesetet nem mondanék, ha minden rendben lesz vele, akkor nincs baleset.


Én magam inkább megtudnám, mintsem hogy titkolják előttem, akármilyen okból.

2016. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!