Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek, nagyon anyás volt a...

Akinek, nagyon anyás volt a gyermeke mikor a kistesó született, annak hogy viselte nagyobb gyermeke a távollétet? Nagyon féltem a lelkét

Figyelt kérdés

1,5 hónap múlva jön a kistesó, a fiam 19 hónapos lesz, de iszonyat anyás.

Eddig nem volt gond, ha elmentem pár órára itthonról addig a nagyi vigyázott rá, de most pár hete még fürdeni sem tudok menni mert addig ordit még nem végzek.


Nálatok hogy viselte a nagyobb gyermek, még kórházban voltatok, úgy félek, hogy a lelke meg sinyli, mit tegyek majd, mire figyeljek, hogy kezeljük majd a dolgot.

Segítsetek légyszi.

Látógatóba nem akarom, hogy hozzák, mert az csak rontana szerintem a helyzeten.


2010. ápr. 29. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
5 hete szültem a nagylány 21 hónapos volt ekkor. Nálunk is nagyon anyás. A szülés előtt hetekkel csak én nyúlhattam szinte hozzá. Éjjel szültem addig a szüleim voltak vele, szerencsére nem volt gond, el volt velük. Amíg kórházban voltam az első két nap amikor bejöttek nem nyúlhattam hozzá, az apján csüngött, aztán a 3. napon "megbarátkozott" velem. Utána aztán olyan volt velem mint előtte. Én nagyon rosszul viseltem,hogy nem puszilhattam meg, nem jött oda hozzám. Mi egyébként sokat foglalkozunk a naggyal, hogy nehogy úgy érezze, hogy nem szeretjük, sokszor mondom neki, hogy szeretjük és a tesó is szereti őt. Próbálom bevonni a fürdetésbe, pelenkázásba. Szerencsére szereti a tesót és nem féltékeny rá.
2010. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szintén zenész...

Nagylányom 22 hós, kislányom 8 hetes.

A terhesség egésze alatt foglalkoztunk a kistesóval, ez fontos. Mondd el neki, hogy milyen lesz, és ne azt, hogy majd játszhat vele-mert nem, hanem hogy majd csak fekszik, meg cicizik, meg hasonlók...

Lányom is anyás volt, de meglepően jól elvolt apával és nagyival, bár nem a helyén aludt, hanem apával.

Figyelj rá és vondd be. Lányom imádja kipatentolni a kicsi ruháját fürdéskor és pelenkázáskor, meglesi van-e kaki benne, kiviszi a pelust a kukába, puszilgatja, ölelgetni, az ölébe kell tenni...

Szóval nincs gond.

Ezt sajna nem lehet előre tudni, hogy mi hogy fog alakulni, de mindneképp szeresd, és vond be, légy vele türelmes.

Javasolják, legyen valami elfoglaltság, idő, amikor csak a naggyal vagy, akkor a kicsi apázzon. (fürödj fele, vagy sétáljatok, vagy bármi...)

2010. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is vakarom a fejem , hogy hogyan legyen. Nekem 21 hós lesz a lányom kb mikor a kicsik születnek, és a lányom is elég anyás. MÁr most mondogatom neki, hogy itt vannak a kistesvérkék a pocakomban, van hogy jön és rázza nekik a csörgőt, mondja hogy öcsi (valószínű hogy egypetéjű fiúk), küldi nekik a puszit. Beszélgetünk egyre többet róluk, ahogy a második válaszoló is írta. Elmeséltem neki hogy anya elmegy majd hogy megszülessenek a kistesók, és hogy ott alszik a kórházban (el tudja képezlni, sajnos az apja egy baleset miatt egy hónapja pár napot benn feküdt), de majd jönnek apával hozzánk, és jövünk haza majd a kistesókkal. És még sokan javasolták, hogy vegyünk minden kórházi napra egy ajándékot a nagynak, hogy naponta kapjon valamit a kistesó(k)tól. Remélem minden rendben lesz.

Bocs az off-ért.

2010. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyjából ekkor a korkülönbség. Magyarázd el neki, mi várható, ennyi idősen már érti.

Engem utolsó nap bent fogtak. Azalatt a férjem elvitte a lányomat a nagymamához. Ott is aludt, pedig még soha nem aludt máshol azelőtt. Szerencsére nagyon jól viselte.

Másnap ment érte a férjem, és minden nap bejöttek hozzám látogatni. Sokan ellenzik, de szerintem neki jó volt, mert látta, hogy nem költöztem el végleg. Persze mondta, hogy menjek én is haza velük, de azért nem borult ki rajta, amikor mondtam, hogy nem lehet.

2010. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

mondogatjuk neki, hogy hamarosan megszületik az öcsi, meg hogy ott van anya pocijában adjon neki puszit meg hasonlók, de nem igazán érdekli még csak 16 hónapos, úgyhogy talán nem is fogja fel még.

Remélem nem lesz lelki beteg ez a pár nap alatt, az ajándékra én is gondoltam.

köszi mégegyszer

2010. ápr. 30. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!