Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után, ha már...

Császármetszés után, ha már összevarrtak, lemosdat (amennyire lehetséges) a szülésznő, és ad majd rám bugyit-betétet?

Figyelt kérdés

Nálam a sima szülés így zajlott, hogy varrás után szépen lemosdatott - a seb környékét, hasamat, lábaimat, ahol véres volt - és utána adott rám bugyit meg betétet. Ezt én vittem magammal oda volt készítve, de ő adta rám.

most a második baba császár lesz- itt is így lesz majd?

Vagy császár után hogy szokott lenni?


2010. ápr. 29. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát, nálunk úgy volt, hogy a lábunk közé raktak egy óriási betétet és kész, viszlát. Tehát, amíg a szülőszobán voltam, nem volt rajtam bugyi, mert meg sem tudtam mozdulni. Elég kellemetlen volt. De lehet, hogy máshol nem így csinálják.
2010. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Budapesten szültem császárral.Mikor vége volt a műtétnek, már nem volt hely a szülőszobán,ahol a császár előkészítése történt( infúzió,borotválás,savlekötő megivás,NST,papírmunka).Így visszakerültem a saját ágyamba,itt történt a nővér által a 2 órás megfigyelés.A császár után 9 óra múlva a nővérke lemosdatott,akkor kaptam meg a bugyimat,saját betétemet.Akkor vettem észre, hogy a műtőben is kaptam valami betét félét,de azt nem éreztem a gerincérzéstelenítés miatt.Ekkor már felkeltem sétálni a szobába.
2010. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nálam úgy volt, hogy amíg nem lehetett felkelni addig nem volt rajtam alul semmi, csak valami vattaszerűséget raktak a lábam közé. 12 óra múlva kellett felkelni, akkor a nővér segített lemosakodni, áthúzta az ágyat, de bugyit nem adott rám, mert jött a vizit ideje, és akkor nálunk bugyi nélkül kell lenni.
2010. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Nálam is így volt,ahogy az első válaszoló írta... Annyi még,hogy először segítettek felállni,onnantól én intéztem magamat... :)
2010. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

szia!

én a dél pestiben szültem császárral!a műtőbe 1 úgynevezett szülőingbe mentem amit ők adtak.más nem volt rajtam.a műtő asztalról egyből abba az ágyba tesznek amin feküdni fogsz amíg az őrzőben vagy,ezen van ez a vastag betét,ami úgy néz ki mint 1 szumós bugyi vászonból és egy vastag betét van benne!engem d.u.17-kor műtöttek és az az nap szinte teljesen kiesett,gondolom a sok nyugtatótól vagy az érzéstelenítőtől(nekem 4-ére sikerült eltalálni),de másnap reggel 6-kor felállítottak akkor kell lezuhanyozni(ha sikerül felállnod,mert nekem ez is csak 3.ra ment,addig 2x elájultam)ilyenkor rengeteg vér zúdúlt ki belőlem!.ebben segített a nővérke és a bugyit is segített felvenni.én ajánlanám nekem hogy vegyél a gyógyszertárban eldobható tena bugyit mert nagyon kényelmes,könnyű felvenni és a műtét után az a piros fertőtlenítő nem fogja meg a rendeset,na meg persze fogja a hasadat!este még nagyon nehezen ment,de másnap reggel már egyedül zuhanyoztam!sok sikert!

2010. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Én is a dél-pestiben szültem császárral, a nővérke ott segített mindenben. Egy jó nagy betétet tettek alánk, és valami anyaggal körbe is tekertek, amivel rögzítették a betétet, ezt összekapcsozták rajtunk. Reggel 6-kor lett meg a babusom, és délután már segítettek felállni, akkor már le is vették rólunk, aztán este 7 körül jött be a párom, aki segített elmenni megfürdeni.

És én is azt ajánlom, hogy vegyél Tena bugyit, abba már bele van szerkesztve a betét is, és csak oldalt le kell tépned magadról, amikor elhasználtad. Ráadásul gumis a dereka, ami még a pocit is fogja. Ezt sokkal könnyebb felvenni-letépni, mintha rendes bugyival + betéttel szórakoznál (és félre sem csúszik). Így néz ki:

[link]

Ilyen a csomagolása, ezt keresd:

[link]

Remélem, tudtam segíteni. Jó babázást! B.

2010. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
nálunk első nap egyáltalán nem lehett bugyit hordani, csak egy betétet tettek a lábunk közé, szegény szobatársam, amikor az intenzíven először felállt, elkezdett ömleni belőle a vér, minden tiszta vér volt, tiszta horror volt, de utána hálós bugyit engedtek viselni, de rendeset nem, szóval szerezz be szerintem hálós bugyit.
2010. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

igen,lemosdatnak alul,és jo vastag lepedö plussz abba betét kerül,engem este 6 kor mütöttek,majd arra emlékszem hogy hajnalban vagy késö este már jött a növérke mosdatott meg csomagolt át.reggel már menni kellett tusolni azt hittem nem tudom megcsinálni de össze szedtem magam és kimentem lábon!ami kellemetlen volt a hasam nagysága és lötyögött benne a szerveim ami még természetesen nem húzodott akkor vissza.amugy mért lesz császár neked?talán faros a baba??sok sikert minden jót.

4 hós kisfiú anyukája

2010. ápr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Szegeden szültem császárral.Este 6-kor végezték.A lábam közé tettek papirvattát,mellém még egy párat egy vesetálat,hogy abba tegyem a használtat.Elmondom,a hátam is véres volt és nagyon fáztam.De csak hajnalban tettek rendbe.Reggel 8-kor kellhettem fel segitséggel,segitettek tusolni és utána vehettem fel bugyit és használhattam betétet.Ekkor vették ki a katétert is.
2010. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Műtét után 24 órát nem kelhettem fel, a fejemet nem emelhettem. Altatásban műtöttek, de az érzéstelenítősökre ugyanez a szabály vonatkozott. Ez idő alatt úgy voltam ahogy a műtőből kitoltak, vagyik meztelenül, lepedővel letakarva. Nem volt sem bugyi, sem betét, a vér alám folydogált, néha ellenőrizték a mennyiségét, és közben egyszer lepedőt cseréltek, lemosdattak. 24 óra elteltével felállítottak, akkor lemosdattak és saját bugyit, betétet adtak rám, onnantól én rendeztem a dolgaimat. A Tena bugyit és betétet én is nagyon ajánlom!
2010. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!