Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 27. hétre született babáknál...

27. hétre született babáknál hány % a túlélési arány?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
ma már a túlélés biztos, inkább az a kérdés hogy biztosan egészséges lesz e.
2016. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ma már egész jó! Sőt, elég sokan egészségesek is lesznek. Nyilván kell sok fejlesztés, de pl. a barátnőm két éve szült 27+5 napra, és egészséges a kislány.
2016. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Történt azóta valami változás? Emlékszem a másik kérdésedre! Izgulok értetek! Az orvostudomány rengeteget fejlődött az utóbbi években, már a 27 hétre született babák is nagy eséllyel életben maradnak!
2016. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

90%-ot emleget ez az oldal

[link]

2016. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyi történt, hogy átvittek egy nagyobb kórházba, ahol van koraszülött részleg. Sajnos nem állnak jól a dolgok, tüdőérlelőt adnak.
2016. nov. 25. 15:57
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Azért első, ez ìgy erős. Egyàltalàn nem biztos a túlélés sem. Fertőzés, agyvérzés, szìv leàllàs és még millió màs dolog jöhet. Sajnos van, hogy 30 hétre született baba is meghal.

Persze jóval több esélye van mint 15 éve, de semmi sem biztos.


A 28-31. héten születettek életben maradási esélyei 90 % felett vannak, addig egy 24. hetes kisbaba túlélési valószínűsége 40-50 %, de egy 23. hetesé már ennek kevesebb mint felére csökken. A betegségeket tekintve, pl. az éretlen tüdő okozta kórkép (a Respiratory Distress Syndrome), amely a születést követő órákban légzési/keringési zavarként jelentkezik, a 32. hetes babák nagyjából egyharmadát érinti, a 28. hetesek több mint kétharmadánál előfordul, míg a 28 hétnél fiatalabbak több, mint 80 %-ánál lép fel.


Vagyis minél fiatalabb a baba, annál nagyobb nála a maradandó károsodások, de legalábbis a finom idegrendszeri elváltozások előfordulásának esélye. A perinatális/neonatális intenzív centrumokba évente bekerülő babák közül 6-700 esetében komoly károsodás mutatható ki. Ez főleg a testi, a mozgási és az értelmi fejlődés lassúbb és akadályozott voltában, és az érzékszervi funkcióik sérült állapotában - látás-, hallássérülés - nyilvánulhat meg. A sérülések esetenként halmozódást is mutathatnak. Évente nagyjából 1200-1500 babánál olyan idegrendszeri elváltozások tapasztalhatók, amelyek a későbbiekben az iskoláskorban tanulási zavar, magatartászavar, hiperaktivitás-figyelemzavar formájában nyilvánulhatnak meg.


A legsérülékenyebb csoportot a 28. hét előtt megszületett extrém koraszülött babák alkotják. Bár a perinatális centrumokba bekerült extrém koraszülöttek nagyjából 60-70 %-át manapság életben tudják tartani, a kialakuló rendellenességek aránya minden orvosi erőfeszítés ellenére sem csökken jelentős mértékben.

2016. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs elküldte.

Figyelj,ezek a tények. Remény mindig van. Ilyenkor pl nagyon szàmìt, hogy mikor fogant a baba,nagyobb volt e a korànàl. Egy- egy nap is rengeteget szàmìt.

Sokan pedig teljesen egészséges lesznek. Pl baràtnőm unokaöccse 26. hétre született. Egészséges 1,5 éves baba:-)

Szurkolok.

2016. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
A túlélési arány már egészen magas, de itt is elsődleges szempont, hogy mi a koraszülés oka. Értem ezalatt, nem mindegy, hogy egészséges terheségből, baleset/ferzőzés miegyéb miatt lesz koraszülés, avagy már az egész terhesség veszélyeztetett, esetleg problémás volt. Mondom a magam példáját. 27 hétre(+3nap), 975 grammal született a fiam, fertőzés miatt, egészséges, problémamentes terhességből. Elfolyt a magzatvizem, mentő vitt a kórházba. Ez 7 éve volt. 3 hónapot és egy hetet volt a PIC-en, agyvérzés szerencsére nem volt(az a legnagyobb mumus sajnos a későbbi komplikációk tükrében), több tüdőgyulladás, gépi lélegeztetés, BPD, majd ROP és szemműtét, vérátömlesztés igen. Próbálták bent tartani amíg lehetett, kaptam tüdőérlelőt magam is, azán nem egészen a magzatvíz elfolyása után 22 órával megcsászároztak magzatvédelem/lábtartás okán, corporálisan. Mára, bár vannak minimális neurológiai maradványtünetek, makk egészséges. A tüdeje, szeme, minden 100%-os, ha azt veszem honnan indultunk el sem hiszem! A legjobbakat kívánom, kitartást és egészséget, biztosan minden rendben lesz!
2016. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Veletek mi most a gond?

Kisfiam 26+4-re született,egészséges,nem kellett fejlesztésre sem járnunk.Nagyon hálás vagyok hogy ilyen szerencsésen alakultak a dolgok.Remélem minden rendben lesz veletek!Írhatsz nekem nyugodtan ha bármi kérdésed lenne.

2016. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom az előzményeket, de ez nagyon sok mindentől függ. A túlélési arány igen magas, de nézni kell azt is, hogy utána milyen életminősége lesz.

Ha a tüdőérlelő injekciónak van ideje hatni, akkor sokkal jobb esélyekkel indul a baba. Az első pár hét a nagyon kritikus időszak, ilyenkor agyvérzés és tüdővérzés az, ami gyakran előfordul náluk.

Az én kislányom 33. hétre született, tüdőérlelőre sajnos nem volt idő, mert perceken múlt az élete, és ez meg is látszott. A tüdeje éretlen volt, és 2 naposan már tüdőgyulladása volt. De köszönhetően a mai orvostudománynak, sikeresen átvészeltük ezeket.

2016. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!