Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülőotthont, az otthonszülé...

A szülőotthont, az otthonszülést, vagy a kórházat részesítitek előnyben?

Figyelt kérdés
Sokféle választ kaptam már.Kíváncsi vagyok a TI véleményetekre is. Szeretném, ha a gyerekeim jó helyen szülessenek majd.

2017. jan. 15. 14:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Viccelsz? Kórház! Sosem veszélyeztetném a megszületendő gyermekem vagy a saját életemet holmi "új, divatos" nézetek miatt.
2017. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen egyetértek a #1 válaszolóval!!
2017. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Kórház!

Felelőtlenségnek tartom azt aki nem ott szül, persze ez alól kivétel, aki 2m-es hóakadályba ütközik és a kocsiban születik meg a gyereke például.

Otthonszülős nézetekkel nem tudok azonosulni.

2017. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Csakis kórház, az az egyedüli hely, ahol segíthetnek vészhelyzet esetén.
2017. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
A szülőotthon és az otthonszülés között döntenék a terhesség végéhez közeledve,egy ideális világban.
2017. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Te külföldön élsz hogy ilyeneken gondolkodsz?

A szülőptthont nem ismerem.

Otthon azért nem szülnék mert utána mindig az a kép peregne le a szemem előtt és ha valami történne akkor bekéne menni a kórházba.

Az otthonszülés szerintem a lusta nőnek való.

Én kórházban szültem és bár az ágy amin vajúdtam nagyon kényelmetlen volt meg maga a szülőágy is mégis biztonság érzetet adott hogy bármi baj van ott vannak.

A babát is megnézék többen.

2017. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Szülésotthon a közelünkben nincs, így az kiesett.

Első gyerekünket kórházban szültem. És habár gyors szülés volt, jó pár dolog történt, ami nagyon rosszul érintett. Már a szülőágyon azt mondtam, hogy akár otthon is szülhettem volna, még a dokim is viccelődött, hogy amilyen közel lakunk egymáshoz, csak átugrott volna levezetni a szülést és mehetett is volna haza befejezni az esti mesét. Akkor még csak viccnek gondoltuk mindketten. Később viszont engem komolyan elkezdett foglalkoztatni a kérdés, hogy mi lenne ha. De végül magamat is meggyőztem, hogy nem jó ötlet. Utólag persze mondhatom, hogy az első gyereket is simán megszülhettem volna otthon. Utána könnyű okosnak lenni. De történhetett volna bármi, ami miatt tragédiába fullad az otthonszülés. Az orvosomnak is felvetettem egyébként a lehetőséget. És legnagyobb megdöbbenésemre, nem habzó szájjal harcolt ellene, hanem őszintén elmondta, hogy megérti, hogy miért szülnék szívesebben otthon, de beszéljük át a lehetőségeket. Elmondta, hogy sok mindenre képes, hogy a második szülésem abszolút jó emlék legyen, csak azt ne kérjem tőle, hogy az otthonszülést támogassa. Sokat olvastam a témában. Értem, hogy miért mondják az otthonszülők, hogy biztonságos és értem, hogy miért ellenzik sokan. Összességében én sem szülnék otthon, de fontosnak tartom, hogy a kórházi szülés sok mindenben hasonlítson egy otthonszülésre.

Vállalom, hogy le leszek pontozva, amiért egyáltalán megfordult a fejemben, hogy itthon szüljek. Ez ma Magyarországon egyáltalán nem elfogadott, de azért beszélgetni szerintem lehet róla. Már csak azért is, hogy a kórházi körülmények sokat javuljanak. Mert még mindig van olyan kórház, pl a miénk, ahol rutin a beöntés, oxitocin, kengyelbe szíjazott lábbal való kitolás, gátmetszés többedik szülésnél is, fekve vajúdás, sőt vannak orvosok, akiknél a kaparás is hüvelyi szülés után. Bármi alternatívához szükséges egy fogadott szülésznő vagy orvos, esetleg mindkettő.

2017. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Csak kórház. Ha baj van csak ott van esély, hogy tudnak segìteni.
2017. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
Magyarországon már evek ota nincsenek szülőotthonok, az itthon szülés pedig nem támogatott, így egyértelműen kórház.
2017. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Angliaban elek, itt van szulootthon, kozvetlen a korhaz mellett egy epulet. Ott is voltak felszerelesek veszhelyzet esetete stb, az volt a kulonbseg a korhaz es a szulootthon kozott, hogy a szulootthonban otthonos kornyezetet teremtettek, lehetett vizben szulni stb.

En ott szerettem volna, de mikor en szultem, akkor pont szuneteltettek az epitmeny mukodeset, igy a korhazban szultem. Ott is jo volt, mert kulon szobam volt furdovel, csak ott nem tudtam kiprobalni a vizben szules/vajudast, pedig szerettem volna. De mindegy, igy is tokeletes volt minden.

Az itthonszules meg sem fordult a fejemben. Nem is tudom, hogy itt hogyan mukodik az, nem neztem utana. Azt tudom, hogy nekem kellett volna mindent feltakaritani (olvastam egy kiskonyvben, amit az orvos adott), en meg rosszul vagyok a vertol, ugyhogy ez is egy negativum volt :D

2017. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!