Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki császárral...

Van itt olyan, aki császárral szeretne szülni?

Figyelt kérdés
Nem azért, mert muszáj, hanem mert így szeretné világra hozni a babáját. És ha igen, milyen érvei vannak mellette?

2017. jan. 27. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Bárki megkövezhet érte, de én mindig így gondoltam. Mondjuk most ikreket is várok, és ettől függetlenül tényleg úgy hozta a sors, hogy az legyen...

Nem saját magam megkímélésére gondolom így, hanem mert szerintem ez a biztonságosabb a baba szempontjából. A normál szülésnél sokkal több baj érheti a babát: elakad, rátekeredik a köldökzsinór, elhúzódó kitolás miatt oxigénhiányba kerülhet... stb. És még ott vannak a mechanikai sérülések lehetőségei is (ami azért kisebb probléma): meghúzódik a nyaka és bevérzik a fejbiccentő izom, elakad a válla és plexus sérült lesz... stb.

Mondjuk én 'töményen' találkozom eleve szakmámból adódóan a fentiekkel, lehet, ezért tartok tőlük jobban...

De azt egyáltalán nem szeretném, ha úgy lenne a császár, hogy természetes szülés helyett rohanunk a műtőbe, mert meconium-os már a magzatvíz. Annak már kisebb- nagyobb következményei lesznek.

Szóval inkább vágjanak engem, mint, hogy baj érje a babánkat.

2017. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát, éni valahogy így vagyok ezzel a dologgal, teljesen egyetértek veled. Bár az első két szülésem simán zajlott (ők már 16 és 18 évesek), most így 40 évesen a harmadik babával komolyan elgondolkodom a császárral szülésen. Nem saját magam miatt én sem, hanem mert az első csemetém kissé oxigénhiányos volt, nehezen sírt fel (hála Istennek egészséges lett, de nagyon féltem, nem lesz-e maradandó baja). A második gyerkőc pedig teljesen sötét lila színnel jött világra, összepréselődött (valószínűleg nem volt teljesen nyitva még a méhszáj). Ráadásul két gátmetszésen vagyok túl... nem igazán kellene már harmadik. Nem szeretnék vizelet- és széklettartási problémákkal küzdeni 40 évesen. Szóval egyetértek veled!
2017. jan. 27. 17:34
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan így voltam, mint te kérdező, 37 évesen szültem a harmadikat, két nagy gyerek után akiket megszültem, végig azt hajtogattam a terhesség alatt, hogy én császárral szeretnék szülni, az orvosom nem díjazta, de végül sürgősségi császár lett.Első oxigén hiány,újra élesztették, másodiknál csomó köldökzsinóron, mázlink volt.
2017. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát,nem semmi! Én is inkább úgy vagyok vele, hogy én gyógyuljak szülés után nehezebben, mint hogy a babának legyen bármi baja.
2017. jan. 27. 18:36
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

én is császáros voltam, mondjuk nem igazán volt választásom, mert a kisfiam a 30. héten úgy döntött, hogy ráül a kijáratra és nem is mozdult el többet, nálunk igazából a teljes családom szerette volna, ha császárral szülök, mert alacsony vagyok, vékony, rossz a szemem is, ettől függetlenül, ha úgy alakul nyilván megszültem volna természetes úton, de mivel már elég korán tudtam, hogy császár lesz, így volt időm felkészülni, a végén inkább már azon paráztam, hogy ne forduljon meg, mert addigra már belenyugodtam a műtétbe

gyorsan felpültem, igaz a tejem egy kicsit később indult be, mint sima szülés esetében és vagy még két hétig szúrnom kellett magam vérhígítóval otthon, összességében örülök, hogy így alakult

2017. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

csodálom, hogy még nem szedték le a fejedet, kérdező :)


teljesen egyetértek veled, én pontosan ezért szültem császárral, percig sem bánom, nagyon gyorsan felépültem, baba első pillanattól gyönyörű, biztonságban éreztem mindkettőnket

2017. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Az elsővel 16 órát vajúdzam, semmit nem tágultam, tolófájásokkal vittek a műtőbe. Rémes volt. A másodiknál életmentő, sürgősségi császár volt. Köszönöm, nekem elég volt. Ha lenne harmadik, semmivel nem tudnának rávenni újra, hogy próbáljuk meg természetes úton. Megvárnám, hogy meginduljon, majd császár.
2017. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, örülök, hogy mások is gondolkoznak úgy, ahogy én. Mindenkivel teljesen egyetértek! :-)
2017. jan. 29. 10:44
 9/18 anonim ***** válasza:
Én szeretnék, mert rettentően félek a fájdalomtól. De tudom, hogy ez nem kérésre működik, így ha nincs komplikációból adódó indoka, akkor maradni fog a sima szülés. De még nagyon készülnöm kell rá lélekben...
2017. febr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig orvosa válogatja. Biztos van olyan doki, aki vállalja. Az én dokim se tudja még, mert korainak tartom elmondani. De ha nem vállalja, keresek valakit, aki viszont igen.
2017. febr. 2. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!