Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Németországban élők, szülők!...

Picuri1 kérdése:

Németországban élők, szülők! Milyen volt nektek idekint szülni? Hol és milyen az ellátás?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 13:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Én egy éve szültem NRW-ben, Oberhausenban. Szinte csak jó tapasztalataim voltak a kórházzal és az egészségügyi dolgozókkal. Sajnos sürgősségi császár lett a vége, de szerencsére minden jól alakult. Attól a ponttól kezdve, hogy az orvos/szülésznő csapat látta, hogy császározni kell, egy gomb megnyomásával riasztották az egész team-et és hihetetlenül gyorsan mindenki ott termett és végezte a dolgát. Utána az előzetes kérésünknek megfelelően kaptunk egy családi szobát, így a férjem is folyamatosan ott volt és segített, ami szuper volt, mert alig tudtam a többnapi vajúdás fáradsága és a friss hasi műtét után lábra állni. A nővéreket is bármikor hívhattuk ha kérdésünk volt és mindig mehettünk a babával a vizsgálatokra. Az egyedüli zavaró dolog az volt, hogy napközben mindig tuti bejött valaki óránként (nővérek az infúziómat cserélni, dokik vizitelni, napi szinten az ebédmenüt egyeztetni, takarítónő, gyerekfényképész, plusz szólni hogy milyen vizsgálatra nekem vagy a babának mikor kell mennie stb), ami természetes persze, de mikor végre nyugi volt és tudtam aludni két szoptatás között akkor biztos, hogy felébresztettek. Hozzáteszem, hogy pici fiunk nem volt hajlandó kiságyban aludni az első hetekben, szóval felváltva aludt valamelyikünk karjaiban és csak fokozatosan tudtuk egyre többet lerakni.

Ha szeretnél a szülés utáni időszakra Hebamme-t akkor minél hamarabb keress egyet aki vállal titeket. Nekünk végül annyira nem jött be a hölgy, mert igaz hogy kedves volt, de állandóan a homeopátiás bogyóival jött és mikor gondunk volt azzal, hogy a manó csak rajtunk alszik el akkor csak a bölcsőhalál veszélyeit szajkózta, és nem tudott okosat mondani, hogy mit lehet még kipróbálni vagy hogy lehet az együttalvást a lehető legbiztonságosabban megoldani. A kistesó születése után nem tervezzük, hogy Hebamme-t fogadjunk, anyukám jön majd ki hozzánk 2 hónapra segíteni, tavaly is az a 3 hét volt a legnagyobb segítség mikor ő itt volt. Ezt most már eleve tudatosan hosszabbra tervezzük, hogy a bátyus így majd talán jobban viseli ezt a nagy változást.

A kórházat mi azt szerint választottuk, hogy közel legyen, és legyen benne koraszülött/gyerek osztály stb hogy ha valami történik akkor is egy helyen maradjunk. És persze tetszett, hogy többféle tanfolyamra is lehetett ott helyben járni (kórház látogatás, szülés felkészítő, vizitorna várandósoknak, de van babamasszázs, Rückbildunggymnastiek szülés után, tanácsadások stb). A családi szobáért külön kellett fizetni, amit nem áll persze a biztosító. Ha van esetleg külön egyágyas szobára biztosításod akkor kevesebbe kerül.

A kaja jó volt és bőséges.

A szülés előtti napokban sima szobában voltam, ezek ebben a kórházban mind kétágyasak, de vannak olyan kórházak ahol több ágy van egy szobában.

Mindegyik szobában külön fürdőszoba van, be volt készítve betét, eldobható bugyi. A szobában volt pelenkázóasztal, bekészítve pelenkák, popsitörlő, krém, kézfertőtlenítő, alátét. A babák kaptak kórházi bodyt és rugdalózót, amik helyett bármikor kérhettünk tisztát. Minden baba akinek nem volt semmi egészségügyi gondja az végig az anyuka mellett maradt, ha ki akart valaki ugrani valahova (kórházi kantin stb) akkor egy rövid időre betolhatta a nővérkékhez a kiságyban a babát). A szobákba bemehetnek a látogatók, ezért is volt jó a családi szoba, ahol legalább mások látogatói nem zavartak minket.

És sok kórház ad ajándékot is, mi kaptunk egy hálózsákot és egy fényképet amit a fényképész csinált (tehát ha nem akarta az ember jó drágán megvenni az egész szettet akkor is volt egy db profi kép ajándékba), mi ezen kívül azért párat még megvettünk.

2017. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!